Opony>Artykuły>Opony ciężarowe>Toyo tires | Opony do samochodów ciężarowych
Toyo tires | Opony do samochodów ciężarowych

Toyo tires | Opony do samochodów ciężarowych

Indeks nośności

Opony do aut dostawczych poddawane są większym obciążeniom oraz intensywniejszej eksploatacji niż auta osobowe dlatego należy do nich dopasować ogumienie wzmacniane, czyli takie o wyższym indeksie nośności.

Pierwsze pytanie jakie się nasuwa, czym jest indeks nośności? Jest to maksymalna waga jaką można obciążyć pojedynczą oponę samochodu, podczas jazdy z maksymalną prędkością dopuszczalną. Jednym z producentów opon dostawczych jest firma pochodząca z Japonii - Toyo, która jest najmłodsza w branży oponiarskiej.

indeks ładowności opon Toyo

Rozwiązania technologiczne Toyo

Technologia noair toyo tires

Technologie stosowane w Toyo Tires, są bardzo futurystyczne i ciągle rozwijane. Jedną z technologii, którą opracowują od 2017 roku, jest "noair", czyli opony nie wymagające wypełnienia powietrzem. Zbudowane są z przeplatających się usztywnionych szprych, które mają za zadanie utrzymywać ciężar pojazdu, a także klasycznej części zewnętrznej z gumowym bieżnikiem. Rozwiązanie to, jest o tyle innowacyjne, iż w przypadku opon noair, nie istnieje ryzyko "złapania gumy", a więc wpływa to zdecydowanie na bezpieczeństwo. Toyo wciąż udoskonala swoją technologię, a jak na razie chwali się ośmiokrotnie zwiększoną wytrzymałością, w porównaniu do klasycznych opon oraz zmniejszonymi oporami toczenia o 25%. Wprowadzenie noair, z pewnością jest tylko kwestią czasu. Jest to bardzo futurystyczne i bezpieczne rozwiązanie, więc bardzo możliwe, że w przyszłości całkowicie zastąpi klasyczne opony.

Toyo Tires, może pochwalić się również własną technologią Nano Balance, w której, zbadano dokładnie wszystkie materiały do produkcji opon, na poziomie nanometrów. Dzięki temu, poznano wszystkie właściwości danych mieszanek gumy, które są łączone w zależności od przeznaczenia.

Dzięki zastosowaniu technologii Nano Balance w swoich produktach, opony zdecydowanie zmniejszyły swoje opory toczenia, co wpływa pozytywnie na spalanie. Poza tym, skrócona została również droga hamowania, co jest bardzo ważnym aspektem, w kwestiach bezpieczeństwa.

Zachęcamy do zapoznania sie z innymi artykułami przygotowanymi przez HURTOPONY

  Infolinia:

  32 706 10 18