Strona główna>Opony Toyo

Opony Toyo

opony toyo

Toyo to najmłodsza firma w branży oponiarskiej która stała się znacząca na rynku kraju Kwitnącej Wiśni zostawiając w tyle nawet Bridgestona czy Yokohamę. Firma Toyo powstała w japońskim mieście Osace w grudniu 1943 roku kiedy to firma występowała pod nazwą Hirano Rubber Manufacturing Inc. Dopiero po okresie ponad roku firma przekształciła się w Toyo Tire & Rubber Company. Pierwsza fabryka opon Toyo powstała w 1953 r na peryferiach w miejscowości Itami., gdzie produkowano wyłącznie opony do ciężarówek Toyo. Dobre wyniki posunęly Toyo do przodu co zaowocowało wejściem marki na rynek opon osobowych i wybudowaniem kolejnej fabryki w 1961 r. Firma dobrze wykorzystując swoją pozycję na rynku wybudowała swoje centrum badań również w Osace, które było jednym z najnowocześniejszych na świecie. Dalszy rozwój firmy w opony Toyo poszedł w ekspansję USA i podpisanie umowy z amerykańską spółką Hercules Tire & Rubber Company. Dalej rozwijała się na Europę, Australię i Kanadę. W latach 70 podpisała współpracę z Mitsubishi Corporation i dalej z Chinami Cheng Shin Rubber Industry Company. Obecnie w skład koncernu Toyo wchodzi kilkanaście oddziałów rozmieszczonych na całym świecie, oprócz wyżej wymienionych również we Włoszech, Rosji, Holandii i Wielkiej Brytanii. Opony Toyo to przede wszystkim opony do szybkiej jazdy, ale oprócz tego za mocy porozumienia z Yokohamą produkują opony do samochodów ciężarowych Toyo i autobusów. W 1999 r wytwarza również części do maszyn przemysłowych od 2004 r pod nazwą Toyo Automotive Parts.

Firma Toyo posiada w swojej ofercie szeroki wybór opon w różnych rozmiarach, w fabrykach producenta Toyo produkowane są: opony osobowe, opony dostawcze, opony ciężarowe, wszystkie opony Toyo objęte są gwarancją producenta i wytwarzane są z uwzględnieniem wszelkich norm dotyczących produkcji ogumienia.

Twoja bezpieczna jazda!

Wybór opon jest ważnym zadaniem każdego właściciela pojazdu. To od nich w przeważającej mierze zależy bezpieczeństwo, komfort i jakość jazdy zarówno na co dzień, jak i w warunkach ekstremalnych. Dlatego idealne opony powinny charakteryzować się wytrzymałością oraz zastosowaniem rozwiązań wykorzystujących najnowsze technologie. Takie właśnie są renomowane opony Toyo z bogatą historią, uznaniem i cenami, które pozwolą na posiadanie najlepszego i najbezpieczniejszego ogumienia za kwotę dostępną dla każdego!

Logo Toyo Tires

Firma Toyo posiada w swojej ofercie szeroki wybór opon w różnych rozmiarach, w fabrykach producenta Toyo produkowane są: opony osobowe, opony dostawcze, wszystkie opony Toyo objęte są gwarancją producenta i wytwarzane są z uwzględnieniem wszelkich norm dotyczących produkcji ogumienia.

Wybierz rodzaj opon Toyo

Kliknij i wybierz interesującą cię kategorię opon z podanego producenta aby przejść do listy opon.

Historia firmy Toyo tires

Toyo to japońska firma działająca nieustannie od 1945 roku. Przez pierwszych 30 lat działania produkcja skupiała się na najwyższej klasy oponach do samochodów ciężarowych. Pozwoliło to na zgromadzenie ogromnego doświadczenia w kwestii bezpieczeństwa i wytrzymałości opon.
Od 1975 firma Toyo produkuje też innowacyjne i niezawodne opony do samochodów osobowych. Jednocześnie prowadzi szereg badań i prac nad tworzeniem oraz udoskonalaniem najnowocześniejszych technologii, które wdraża następnie w procesy produkcyjne swoich produktów.
Obecnia opony Toyo pokrywają cały wachlaż rynkowych wymagań: od super wydajnej inspirowanych wyścigami linii Proxes, przez linię Open Country dla samochodów 4x4 i SUV-ów, Enviromental Proxes Ne aż do szerokiej gamy opon do ciężarówek. Nie ważne czym jeździsz 4x4, SUV-em czy samochodem dostawczym, Toyo Tires mają opony właśnie dla Ciebie.

Jeep Wrangler w terenie

Innowacyjne technologie w oponach Toyo

Nano Balance

opona toyo tire w systemie nano

Autorska technologia Toyo, umożliwia szczegółowe badanie wszystkich elementów konstrukcyjnych opon na poziomie nanometrów. Wpływa to na idealny dobór materiałów, umożliwiający w praktyce zmniejszenie spalania, ograniczenie oporów toczenia i skrócenie drogi hamowania.

NoAir

Opona toyo w systemie noair

Dzięki opracowywanej od 2017 roku technologii „noair” wreszcie wyeliminowane zostanie ryzyko złapania gumy. Opony zamiast standardowego powietrza wypełnione będą systemem specjalnych szprych. Na ten moment ogumienie z udziałem tego rozwiązania wykazuje 8-krotnie większą wytrzymałość od tradycyjnego, a opór toczenia zmniejszony jest o 25%.

Toyo tires w sporcie

Opony Toyo są najczęściej wybieranym ogumieniem wśród kierowców wyścigowych, w sportach motorowych i przez osoby pasjonujące się driftem. Z opon Toyo korzysta też m.in. legendarny kierowca rajdowy Ken Block czy Bj Baldwin. Nagrania zwyścigów pojazdów wyposażonych w opony Toyo mają ponad 16 mln wyświetleń, co stanowi dla marki oponiarskiej niemały sukces i potwierdzenie najwyższej jakości. To dowód ogromnej wytrzymałości, bezpieczeństwa i potęgi opon, które radząc sobie z tak dużymi obciążeniami, stanowią najlepszy wybór do codziennej jazdy samochodem nawet w najtrudniejszych warunkach.

Ken Block

Ken Block
„(…)mam szczęście, bo moja współpraca z Toyo oznacza, że jeżdżę na świetnych oponach (…). Opony zachowują się tak samo w każdej temperaturze, co jest bardzo ważne przy tym, co robię. (…) opona, której używamy do ślizgania się po drogach w ten sposób, naprawdę działa świetnie od samego założenia jej do niemal całkowitego zniszczenia.”

  Infolinia:

  32 706 10 18