Opony do wózków widłowych, opony widlak, opony pełne i pneumatyczne

Opony>Opony do wózków widłowych

Opony do wózków widłowych

W naszej ofercie posiadamy bogaty przekrój producentów opon przemysłowych. Opony do wózków widłowych te przeznaczone są do prac magazynowych o różnym stopniu obciążenia wózka, do przenoszenia układania ładunków dlatego istotne jest aby prace były wykonywane z zachowaniem bezpieczeństwa, dlatego warto wybrać jak najlepszy produkt do Państwa maszyny.

Główny podział stosowany w tych oponach wyróżnia dwa typy opon:


Opony pełne, tak zwane superelastyczne – budowa o konstrukcji pełnej gdzie całość opony stanowi guma. Opony pełne są idealnym rozwiązaniem dla terenu w którym są narażone na uszkodzenia (hale produkcyjne, gruzowiska, złomowiska, wysypiska śmieci). Jeżeli przebijemy oponę dętkową to mamy ją do wyrzucenia a jeśli mamy zamontowaną oponę pełną możemy kontynuować prace ponieważ jest to produkt odporny na tego typu uszkodzenia. Dzięki oponom pełnym przebicie, uszkodzenie, naderwanie zostaje wyeliminowane praktycznie do zera, co daje nam poczucie bezpieczeństwa oraz znacząco zwiększając mobilność naszego wózka widłowego gdyż nawet w przypadku mechanicznego uszkodzenia możemy dalej bezpiecznie kontynuować prace.

Opony pełne dzielimy je w zależności od montażu na wersje:

Standard – Przekrój jest symetryczny. Montowana na felgi skręcane oraz na felgi pierścieniowe z zabezpieczeniem pierścieniowym. Oznaczenie tego typu na oponach to Standard, ST.

Quick – Opona posiada od zewnętrznej części gumowy rant , który zabezpiecza felgę. Stosowana na felgę bezpierścieniową. Montaż za pomocą prasy hydraulicznej. Oznaczenie tego typu to Quick, Q ,Easyclik.

oraz

Opony pneumatyczne do wózków widłowych – to inaczej opony pompowane występujące w dwóch wersjach ze względu na swoja konstrukcje. Naturalnie wózek widłowy na oponie pneumatycznej posiadać będzie lepszą amortyzację.

Wada opon dętkowych to że łatwo się przebijają. Nie nadają się do pracy na terenie gdzie mogą zostać przecięte.

Zalety opon dętkowych są takie że opona jest tania w eksploatacji, operator wózka widłowego ma lepszy komfort pracy oraz wymiana opony jest szybka i łatwa


Opony do wózków widłowych dzielimy je również w zależności od Konstrukcji wewnętrznej:

opony do wózka

Opony pełne możemy rozgraniczyć pod względem wypełnienia

Superelastyczne – opona najczęściej składająca się min z 3 warstw z których jedna warstwa stanowi amortyzacje dla całej opony. Gwarantuje to lepsze właściwości trakcyjne, lepsze odprowadzenie nagromadzonego ciepła podczas pracy, redukcje drgań oraz znaczną poprawę komfortu prowadzenia maszyny na nierównym terenie .

Elastyczne - opona dwu lub jednowarstwowa . Przeznaczona do uniwersalnego użytku. Zalety to niższa cena, pełna zwarta konstrukcja wysoka wydajność.

Opony pneumatyczne możemy rozdzielić wg budowy.

Opony diagonalne  w takim ogumieniu warstwy kordu sięgają do stopek i ich sposób ułożenia jest pod zmiennym kątem, który przeważnie jest mniejszy od 90 stopni w stosunku do centralnej linii bieżnika. Opona diagonalna do wózka widłowego jest dość odporna na uszkodzenia mechaniczne i cechuje się cichobieżnością oraz zwartą i prostą konstrukcją. Jej główną wadą jest to że odkształca się podczas poruszania się z dużą prędkością na zakrętach. Opony o konstrukcji diagonalnej mają także większe opory toczenia, co powoduje powiększone zużycia paliwa.

Radialne opony - warstw kordu w oponie dosięgają do stopek i ułożone są pod kątem prostym czyli 90 stopni w stosunku do środkowej linii bieżnika. Ogumienie takie zapewnia znacznie lepsze prowadzenia pojazdu, maszyny, lepszą przyczepność i mniejsze zużycie paliwa.Kiedy należy wymienić opony w wózku widłowym?

Wózki widłowe są maszynami które są objęte nadzorem Urzędu Dozoru Technicznego, instytucja ta dokonuje odbioru wózków, czyli ocenia stanu technicznego wózka i jednocześnie jego opon. Jeżeli inspektora UDT będzie uważał że ogumienie nadaje się do wymiany to należy kupić nowe opony. Jak sprawdzić czy opona nadaje się do wymiany patrz poniżej punkt

  • - graniczne zużycie każda opona posiada specjalne znaczniki tzw TWI, określają one poziom maksymalnego zużycia opony.
  • - bieżnik poniżej 1,6 mm jeżeli nie udaje nam się znaleźć znacznika wskaźnika zużycia lub po prostu opona go nie posiada, o wymianie na nową oponę decyduje pomiar wysokości bieżnika i nie może być niższy niż 1,6 mm po zmierzeniu
  • - poniżej 25% grubościw przypadku opon pełnych, które nie mają wskaźnika zużycia, decydujące jest procentowe zużycie które nie może być nigdy równe lub większe niż 25% w stosunku do oryginalnej średnicy opony do widlaka.
  • - widoczne pęknięcia, wybrzuszeniajeżeli widzimy wybrzuszenia, pęknięcia i widać przez te pęknięcia druty lub osnowę opony. To należy ją natychmiast wymienić

opony do wózków

Gdzie kupić opony do wózka widłowego? Najlepiej w Hurtopony

Na naszych stronach można znaleźć opony do wózków widłowych z oznaczeniem KPL lub SET oznaczą to że opona zawiera dętkę o ochraniacz w zestawie.

Do każdego rodzaju podłoża i wózka odpowiedni będzie inny typ opony.

Przy wyborze opon należy kierować się trzema kryteriami:

  • - po jakiej nawierzchni będzie poruszał się wózek;
  • - jak intensywnie wózek będzie eksploatowany;
  • - jakiego rodzaju ładunki wózek będzie przewoził

Dobór opon do wózków widłowych w znacznej mierze wpływa na ekonomię oraz bezpieczeństwo ich użytkowania, poprawia także komfort pracy a co za tym idzie jej wydajność. Właściwie dobrane opony zapewniają lepszą przyczepność i trakcję, niwelacje drgań podczas jazdy, wolniejsze zużycie elementów zawieszenia wózka czy samego ogumienia, zapewniają lepszą kontrolę nad wózkiem podczas jazdy zarówno bez załadunku, jak i z załadunkiem.

Nasz zespół zapewnia fachową pomoc w zakresie doboru opon do sztaplarki. Przy zakupie minimum 2szt dostawa opon jest gratis.

Jako hurtownia opon posiadamy pełen zakres produktów w zakresie opon do wózków widłowych wszystkich wiodących producentów.

Popularne Rozmiary Opon

Sklep internetowy hurtopony.pl poleca nowe opony do Twojego pojazdu. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane rozmiary opon w kategorii do wózków widłowych. Polecamy markowe opony jak i również tanie opony wysokiej jakości. Każda opona sprzedawana w naszym sklepie internetowym posiada wszelkie atesty i normy wymagane na terenie Uni Europejskiej.
opony 23x5opony 6.00-9
opony 7.00-12opony 5.00-8
opony 6.50-10opony 8.25-15

Artykuły i nowości z rynku oponiarskiego

Hurtopony przedstawia przegląd technologiczny i zastosowanie opon Deestone
Hurtopony przedstawia przegląd technologiczny i zastosowanie opon
				Deestone
Poznaj technologie i specyfikacje modeli opon Deestone, które cieszą się uznaniem na polskim rynku.
Dętki marki Kabat - rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb
Dętki marki Kabat - rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb
Dowiedz się więcej o dętkach marki Kabat
Opony BKT do wózków widłowych
Opony BKT do wózków widłowych
Zobacz jakie rozwiązania przygotowała firma BKT dla wózków widłowych
Glob Gum - Opony do wózków widłowych
Glob Gum - Opony do wózków widłowych
Zobacz szczegóły na temat opon do wózków widłowych marki GlobGum
Opony Wózki Widłowe rodzaje i sposoby montażu
Opony Wózki Widłowe rodzaje i sposoby montażu
Sposob montażu opon do wózków widłowych, rodzaje opon pełnych i superelastycznych.
Opony superelastyczne do wózków widłowych cechy i zalety
Opony superelastyczne do wózków widłowych cechy i zalety
Opony Superelastyczne do wózków widłowych zalety i cechy opon.

  Infolinia:

  32 706 10 18


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.