Opony do wózków widłowych, opony widlak, opony pełne i pneumatyczne

Strona główna>Opony do wózków widłowych

Opony do wózków widłowych

W naszej ofercie posiadamy bogaty przekrój producentów opon przemysłowych, kategoria tego działu to Opony do wózków widłowych>. Opony te przeznaczone są do prac magazynowych o różnym stopniu obciążenia wózka, do przenoszenia układania ładunków dlatego istotne jest aby prace były wykonywane z zachowaniem bezpieczeństwa, dlatego warto wybrać jak najlepszy produkt do Państwa maszyny.

Główny podział stosowany w tych oponach wyróżnia dwa typy opon:

Opony pełne, tak zwane superelastyczne – budowa o konstrukcji pełnej gdzie całość opony stanowi guma. Opony pełne są idealnym rozwiązaniem dla terenu w którym są narażone na uszkodzenia (hale produkcyjne, gruzowiska, złomowiska, wysypiska śmieci). Jeżeli przebijemy oponę dętkową to mamy ją do wyrzucenia a jeśli mamy zamontowaną oponę pełną możemy kontynuować prace ponieważ jest to produkt odporny na tego typu uszkodzenia. Dzięki oponom pełnym przebicie, uszkodzenie, naderwanie zostaje wyeliminowane praktycznie do zera, co daje nam poczucie bezpieczeństwa oraz znacząco zwiększając mobilność naszego wózka widłowego gdyż nawet w przypadku mechanicznego uszkodzenia możemy dalej bezpiecznie kontynuować prace.

Dzielimy je w zależności od montażu na wersje:

Standard – Przekrój jest symetryczny. Montowana na felgi skręcane oraz na felgi pierścieniowe z zabezpieczeniem pierścieniowym. Oznaczenie tego typu na oponach to Standard, ST.

Quick – Opona posiada od zewnętrznej części gumowy rant , który zabezpiecza felgę. Stosowana na felgę bezpierścieniową. Montaż za pomocą prasy hydraulicznej. Oznaczenie tego typu to Quick, Q ,Easyclik.

Dzielimy je również w zależności od Konstrukcji wewnętrznej:

Superelastyczne – opona najczęściej składająca się min z 3 warstw z których jedna warstwa stanowi amortyzacje dla całej opony. Gwarantuje to lepsze właściwości trakcyjne, lepsze odprowadzenie nagromadzonego ciepła podczas pracy, redukcje drgań oraz znaczną poprawę komfortu prowadzenia maszyny na nierównym terenie .

Elastyczne - opona dwu lub jednowarstwowa . Przeznaczona do uniwersalnego użytku. Zalety to niższa cena, pełna zwarta konstrukcja wysoka wydajność.

Opony pneumatyczne do wózków widłowych – to inaczej opony pompowane występujące w dwóch wersjach ze względu na swoja konstrukcje. Naturalnie wózek widłowy na oponie pneumatycznej posiadać będzie lepszą amortyzację.

Opony diagonalne  w takim ogumieniu warstwy kordu sięgają do stopek i ich sposób ułożenia jest pod zmiennym kątem, który przeważnie jest mniejszy od 90 stopni w stosunku do centralnej linii bieżnika. Opona diagonalna do wózka widłowego jest dość odporna na uszkodzenia mechaniczne i cechuje się cichobieżnością oraz zwartą i prostą konstrukcją. Jej główną wadą jest to że odkształca się podczas poruszania się z dużą prędkością na zakrętach. Opony o konstrukcji diagonalnej mają także większe opory toczenia, co powoduje powiększone zużycia paliwa.

Radialne opony - warstw kordu w oponie dosięgają do stopek i ułożone są pod kątem prostym czyli 90 stopni w stosunku do środkowej linii bieżnika. Ogumienie takie zapewnia znacznie lepsze prowadzenia pojazdu, maszyny, lepszą przyczepność i mniejsze zużycie paliwa.

Na naszych stronach można znaleźć opony do wózków widłowych z oznaczeniem KPL oznaczą to że opona zawiera dętkę o ochraniacz w zestawie.

Do każdego rodzaju podłoża i wózka odpowiedni będzie inny typ opony.

Przy wyborze opon należy kierować się trzema kryteriami:

  • po jakiej nawierzchni będzie poruszał się wózek;
  • jak intensywnie wózek będzie eksploatowany;
  • jakiego rodzaju ładunki wózek będzie przewoził

Dobór opon do wózków widłowych w znacznej mierze wpływa na ekonomię oraz bezpieczeństwo ich użytkowania, poprawia także komfort pracy a co za tym idzie jej wydajność. Właściwie dobrane opony zapewniają lepszą przyczepność i trakcję, niwelacje drgań podczas jazdy, wolniejsze zużycie elementów zawieszenia wózka czy samego ogumienia, zapewniają lepszą kontrolę nad wózkiem podczas jazdy zarówno bez załadunku, jak i z załadunkiem.

Nasz zespół zapewnia fachową pomoc w zakresie doboru ogumienia do wózków widłowych.

Posiadamy pełen zakres produktów w zakresie opon do wózków widłowych wszystkich wiodących producentów.

Popularne Rozmiary Opon

Sklep internetowy hurtopony.pl poleca nowe opony do Twojego pojazdu. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane rozmiary opon w kategorii do wózków widłowych. Polecamy markowe opony jak i również tanie opony wysokiej jakości. Każda opona sprzedawana w naszym sklepie internetowym posiada wszelkie atesty i normy wymagane na terenie Uni Europejskiej.
opony 23x5opony 6.00-9
opony 7.00-12opony 5.00-8
opony 6.50-10opony 8.25-15

Artykuły i nowości z rynku oponiarskiego

Opony Wózki Widłowe rodzaje i sposoby montażu
Opony Wózki Widłowe rodzaje i sposoby montażu
Sposob montażu opon do wózków widłowych, rodzaje opon pełnych i superelastycznych.
Opony superelastyczne do wózków widłowych cechy i zalety
Opony superelastyczne do wózków widłowych cechy i zalety
Opony Superelastyczne do wózków widłowych zalety i cechy opon.
Opony do wózków widłowych Budowa i Konstrukcja Poradnik
Opony do wózków widłowych Budowa i Konstrukcja Poradnik
Prezentujemy poradnik na temat opon do wózków widłowych. Można w nim przeczytać o konstrukcji opon przemysłowych, z czego zbudowane są opony pełne . Czym się rożni opona dętkowa od pony pełnej i jakie są sposoby montażu tych opon.

  Infolinia:

  32 706 10 18