Opony rolnicze, opony do ciągników

Opony>Opony rolnicze

Opony rolnicze

Gdzie kupić opony rolnicze? Najlepiej w Hurtopony


Posiadamy opony do większości modeli kombajnów, ciągników (np. diagonalne czy radialne do ciężkich traktorów) czy też do przyczep rolniczych. Nasi specjaliści służą pomocą w zakresie wyboru najbardziej optymalnych opon do traktora czy innej maszyny rolniczej (np. do upraw międzyrzędowych, na pola, do lasu, itd. itp.). Przy zakupie min 2szt opon do ciągnika masz dostawę gratis. Prowadzimy sprzedaż specjalistycznego ogumienia rolniczego przez cały rok. W naszym e-sklepie znajdą Państwo ogromną ilość rozmiarów opon w naprawdę atrakcyjnych cenach.

opony rolnicze

Rolnictwo jest znaczącym sektorem w naszym kraju. Prowadzenie działalności rolniczej wiąże się z częstym kupnem różnych opon o maksymalnej wytrzymałości i niezawodności, a przy tym odpowiedniej, fachowej obsługi – my to wszystko Państwo oferujemy.

Rolnicy oczekują by ogumienie rolnicze miało jeszcze większą wydajność od obecnej, a także by nie ugniatało gleby i nie dewastowało plonów podczas wykonywania prac. Producenci opon liczą się z opiniami swoich klientów i ciągle udoskonalają swoje produkty.

Nowoczesne opony rolnicze używane w gospodarstwie rolniczym powinny by spełniać między innymi takie wymagania:

 • - możliwość osiągania wyższych prędkości
 • - możliwość osiągania wyższych przebiegów na obniżonym ciśnieniu w oponie
 • - zwiększona wytrzymałość opony w stosunku do mocy maszyny rolniczej
 • - długo wieczność opony im dluzej będziemy użytkowac tym bardziej będziemy zadowoleni.
 • - niskie zucie bieżnika

Ogumienie rolnicze dzieli się na:


 • Opony diagonalne - warstwy osnowy opony składają się z nylonowych nitek warstw. Które są umieszczone w bieżniku i boku opony rolniczej skośnie względem siebie pod kątem 55 stopni.
 • Opony radialne - posiadają stalowe warstwy kordu i sięgają aż do stopek .Ułożone są pod kątem prostym względem linii środkowej opony rolniczej, a osnowa jest ograniczona opasaniem. Warstwy kordu opony są ułożone prostopadle względem siebie dlatego boki opon radialnych są bardzo elastyczne.

W naszym e-sklepie znajdą Państwo opony najbardziej znanych producentów.

Zakup ogumienia rolniczego może być nie lada wyzwaniem. Czasami opony do traktora które posiadamy są za drogie. Nie pozostaje nam wtedy nic innego jak znaleźć odpowiedni zamiennik ogumienia który może być tansza alterantywą. Przykładowo posiadając opony w rozmiarze 420/70R28 możemy ja zamienić na opony 14.9-28 które są znacznie tansze od swojego poprzednika

Wybierając zamiennik nie musimy się sugerować tylko ceną, czasami zastosowanie innego rozmiaru opony rolniczej jest wymuszone pewnymi pracami polowymi np. uprawy międzyrzędowe, lub potrzeba szerszych opon z zwiększoną trakcją. Czasami poprostu potrzebujemy opony ciągnikowe szersze, węższe. Warto się zapoznać z tabelą rozmiarów.

 • Jak odczytać rozmiar opony do ciągnika rolniczego?

 • Rozmiar opony do ciągnika rolniczego może być przedstawiony w następującym formacie: 520/70 R38
  520 jest to parametr który określa szerokość opony podaną w mm, drugi parametr to 70 to profil, czyli stosunek procentowy wysokości boku opony do szerokości opony rolniczej podaje się go wartościach procentowych.
  Szerokośc opony w przypadku poszczególnych producentów może być różna. Produceni opon dla rolnictwa zdecydowanie różnie obliczają szerokość opony. Ogólnie przyjęte jest zasada szerokość opony to szerokość napompowanej opony mierzonej od boku do boku pod obicążeniem. Idąc dalej R w naszym przypadku oznacza konstrukcję radialną ogumienia, 20 to średnica felgi podawana w calach. Najłatwiej odnaleźć rozmiar opony na boku opony, nadrukowany jest przeważnie jako duży napis, obok niego dodatkowo producenci umieszczają inne parametry opony jak Tl - opona bezdętkowa, TT - opona dętkowa lub rok produkcji opony itd.

Zapraszamy również do skorzystania z naszej tabeli zamienników opon rolniczych. Jeżeli potrzebujecie zamienić rozmiar opony do swojego traktora, ciągnika. Wystarczy wybrać z tabeli rozmiar który posiadamy a następnie tej samej lini, wierszu tabeli podane są rozmiary opony rolniczej na które można je zamienić


Zamienniki Opon Rolniczych
 • Rodzaje zastosowania opon rolniczych


 • opony rolniczo-przemysłowe
 • opony do lasu inaczej oponyleśne
 • opony traktorowe
 • implementy rolnicze inaczej opony do przyczepy rolniczej
 • opony niskociśnieniowe inaczej opony które mogą być użytkowane podczas jazdy z obniżonym ciśnieniem
 • opony do ładowarek rolniczych
 • opony do kombajnów
 • opony do opryskiwaczy
 • opony do urpaw międzyrzędowych.
 • opony do traktorów ogrodniczych

Potrzebujesz porady w zakresie doboru opon rolniczych do towjego traktora, ciągnika. Napisz lub zadzwoń do nas chętnie odpowiemy na każde twoje pytania. Naszym celem jest dostarczenie wam jak najlepszego ogumienia rolniczego w najlepszej cenie. Prowadzimy sprzedaż opon rolniczych od 2008 roku. Obsługujemy większośc gospodarstw w Polsce. Jesteśmy hurtownią opon rolniczych która kompleskowo doradzi w wyborze odpowiedniej opony. Wybierając konkretne opony nie warto sugerować się tylko ceną ale też parametrami jak opinie o danym produkcie. Zaufaj nam a otrzymasz opony które spełnią twoje oczekiwania.

Popularne Rozmiary Opon

Sklep internetowy hurtopony.pl poleca nowe opony do Twojego pojazdu. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane rozmiary opon w kategorii rolnicze. Polecamy markowe opony jak i również tanie opony wysokiej jakości. Każda opona sprzedawana w naszym sklepie internetowym posiada wszelkie atesty i normy wymagane na terenie Uni Europejskiej.
opony 6.00-16opony 7.50-16
opony 14.9-28opony 16.9-28
opony 18.4-30opony 12.4-24

Artykuły i nowości z rynku oponiarskiego

Opony rolnicze Carlstar: Innowacja dla bezpieczeństwa i wydajnośc
Opony rolnicze Carlstar: Innowacja dla bezpieczeństwa i wydajnośc
Poznaj ofertę opon roniczych marki Carlisle
Aż do 10 lat gwarancji na opony rolnicze Continental.
Aż do 10 lat gwarancji na opony rolnicze Continental.
Pracuj spokojnie z oponami Continental. Aż do 10 lat gwarancji na opony rolnicze Continental
Wielki powrót opon rolniczych i przemysłowych Goodyear na rynek.
Wielki powrót opon rolniczych i przemysłowych Goodyear na rynek.
Powrót giganta na rynek , sprawdź z jakimi produktami firma Goodyear wraca na rynek.
Wpływ Systemów Wspomagania Jazdy na Pracę w Ciągniku: Nowa Era Efektywności Rolniczej
Wpływ Systemów Wspomagania Jazdy na Pracę w Ciągniku: Nowa Era Efektywności Rolniczej
Sprawdź jakie systemy wspomagające jazde są stosowane w rolnictwie.
Czy można założyć szersze opony do ciągnika?
Czy można założyć szersze opony do ciągnika?
Sprawdź jaki wpływ na urawy ma założenie szerszych opon do ciągnika
Gwarancja na Opony Kabat Tyre: Bezpieczeństwo na Drodze
Gwarancja na Opony Kabat Tyre: Bezpieczeństwo na Drodze
Z gwarancją na opony Kabat możesz pracować spokojnie.

  Infolinia:

  32 706 10 18