Opony rolnicze, opony do ciągników

Strona główna>Opony rolnicze

Opony rolnicze

Posiadamy opony rolnicze do większości modeli kombajnów, ciągników (np. diagonalne czy radialne do ciężkich traktorów) czy też przyczep rolniczych. Nasi specjaliści służą pomocą w zakresie wyboru najbardziej optymalnych opon do traktora czy innej maszyny rolniczej (np. do upraw międzyrzędowych, na pola, do lasu, itd. itp.). Prowadzimy sprzedaż specjalistycznego ogumienia rolniczego przez cały rok. W naszym e-sklepie znajdą Państwo ogromną ilość rozmiarów opon w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Rolnictwo jest znaczącym sektorem w naszym kraju. Prowadzenie działalności rolniczej wiąże się z częstym kupnem różnych opon o maksymalnej wytrzymałości i niezawodności, a przy tym odpowiedniej, fachowej obsługi – my to wszystko Państwo oferujemy.

Rolnicy oczekują by ogumienie rolnicze miało jeszcze większą wydajność od obecnej, a także by nie ugniatało gleby i nie dewastowało plonów podczas wykonywania prac. Producenci opon liczą się z opiniami swoich klientów i ciągle udoskonalają swoje produkty. Pamiętają by spełniać między innymi takie wymagania:

  • możliwość osiągania wyższych prędkości
  • możliwość osiągania wyższych przebiegów na obniżonym ciśnieniu w oponie
  • zwiększona wytrzymałość opony w stosunku do mocy maszyny rolniczej

Opony rolnicze dzielą się na:

  • Opony diagonalne - warstwy osnowy opony składają się z nylonowych nitek warstw. Które są umieszczone w bieżniku i boku opony rolniczej skośnie względem siebie pod kątem 55 stopni.
  • Opony radialne - posiadają stalowe warstwy kordu i sięgają aż do stopek .Ułożone są pod kątem prostym względem linii środkowej opony rolniczej, a osnowa jest ograniczona opasaniem. Warstwy kordu opony są ułożone prostopadle względem siebie dlatego boki opon radialnych są bardzo elastyczne.

W naszym e-sklepie znajdą Państwo opony najbardziej znanych producentów.

Zakup ogumienia rolniczego może być nie lada wyzwaniem. Czasami opony rolnicze które posiadamy są za drogie. Nie pozostaje nam wtedy nic innego jak znaleźć odpowiedni zamiennik ogumienia który może być tansza alterantywą. Przykładowo posiadając opony w rozmiarze 420/70R28 możemy ja zamienić na opony 14.9-28 które są znacznie tansze od swojego poprzednika

Wybierając zamiennik opony rolniczej nie musimy się sugerować tylko ceną, czasami zastosowanie innego rozmiaru opony rolniczej jest wymuszone pewnymi pracami polowymi np. uprawy międzyrzędowe, lub potrzeba szerszych opon z zwiększoną trakcją. Czasami poprostu potrzebujemy opony szersze, węższe. Warto się zapoznać z tabelą rozmiarów.

Zapraszamy również do skorzystania z naszej tabeli zamienników opon rolniczych. Jeżeli potrzebujecie zamienić rozmiar opony do swojego traktora, ciągnika. Wystarczy wybrać z tabeli rozmiar który posiadamy a następnie tej samej lini, wierszu tabeli podane są rozmiary opony rolniczej na które można je zamienić


Zamienniki Opon Rolniczych

Potrzebujesz porady w zakresie doboru opon rolniczych do towjego traktora, ciągnika. Napisz lub zadzwoń do nas chętnie odpowiemy na każde twoje pytania. Naszym celem jest dostarczenie wam jak najlepszego ogumienia rolniczego w najlepszej cenie. Wybierając konkretne opony nie warto sugerować się tylko ceną ale też opiniami o danym produkcie. Zaufaj nam a otrzymasz opony które spełnią twoje oczekiwania.

Popularne Rozmiary Opon

Sklep internetowy hurtopony.pl poleca nowe opony do Twojego pojazdu. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane rozmiary opon w kategorii rolnicze. Polecamy markowe opony jak i również tanie opony wysokiej jakości. Każda opona sprzedawana w naszym sklepie internetowym posiada wszelkie atesty i normy wymagane na terenie Uni Europejskiej.
opony 6.00-16opony 7.50-16
opony 14.9-28opony 16.9-28
opony 18.4-30opony 12.4-24

Artykuły i nowości z rynku oponiarskiego

Specjalna promocja na opony rolnicze Michelin. Promocja dla użytkowników
Specjalna promocja na opony rolnicze Michelin. Promocja dla użytkowników
Promocja Opon marki Michelin. Nagrody za zakup opon rolniczych.
Opony rolnicze zużycie bieżnika a użyteczność opony
Opony rolnicze zużycie bieżnika a użyteczność opony
Sprawdź jak spada ekonomia jazdy przy dużym zużyciu bieżnika
Jak opony rolnicze użytkować i jak je przechowywać zimą?
Jak opony rolnicze użytkować i jak je przechowywać zimą?
Jak bezpiecznie użytkować opony rolnicze zimą i jak je prawidłowo przechowywać . Co zrobić aby służyły nam dłużej i jak nie bać się zimy. Prace porządkowe na oponach rolniczych zimą.

  Infolinia:

  32 706 10 18