Opony przemysłowe, opony do maszyn budowlanych

Opony>Opony przemysłowe

Opony przemysłowe

Hurtownia opon przemysłowych i Dostawa Gratis

Opony przemysłowe stosowane są do ładowarek, maszyn, koparek, wózków widłowych, walców oraz wielu innych. Takie ogumienie głównie charakteryzuje jego typ, rozmiar felgi docelowej, rodzaj i głębokość bieżnika. Kupując minimum 2 szt opon w naszej firmie dostawa opon jest gratis.

Ogumienie do pojazdów przemysłowych można dzielić na III klasy ze względu na budowę: przemysłowe diagonalne, diagonalne z opasaniem, radialne (promieniowe). Inną stosowaną klasyfikacją jest rozróżnienie opon pod kątem rodzaju maszyny na której będą pracować.

Przed zakupem powinniśmy dokładnie przemyśleć w jakich warunkach będą użytkowane opony, jaką mają mieć maksymalną ładowność oraz czy potrzebujemy opon radialnych czy diagonalnych (znaczna różnica w cenie). Zwracajmy uwagę również na to ilu przekładkowe są takie opony oraz jaka jest ich konstrukcja. Bieżnik to warstwa styczna z powierzchnią po jakiej będzie poruszać się pojazd, w związku z tym konstrukcja bieżnika, jego grubość są bardzo istotne. Na przykład inny bieżnik opony będzie dedykowany dla wózka widłowego, który jeździ na terenie magazynu, a inny dla koparki, która wykonuje prace na budowie w błocie.

 • Zastosowanie opon przemysłowych wg miejsca

  • Opony do koplani
  • Opony na budowę
  • Opony na wysypiska
  • Opony do kamieniołom
 • Zastosowanie opon budowlanych wg typu maszyny

  • Opony do koparki - Opony z podanej kategori to opony najbardziej popularne. Opony najczęściej kupowane do opony z bieżnikiem typu hokejka. Opony muszą się odzanczać doskonałą trakcją aby ułatwić kopanie koparkowemu. Im więcej płócien w oponie tym opona bardziej wytrzymała.
  • Opony do ładowarki - Opony do maszyn przemysłowych które ładują materiały sypkie lub inne przedmioty. Opony do ładowarki muszą się odznaczać przedewszytkim dużą ładownością. Im wiekszą ładowność opony podana przez producenta tym opona wytrzyma nam dłużej i nie będzie przeładowana.
  • Opony walca - Wysoka temperatura oraz duże obiciążenia to główne zadania jakim muszą sprostać opony przemysłowe do walca. Opony przeważnie gładki bieżnik.
  • Opony do wozideł - Duże obciążenie opon do wozideł powoduje że muszą one spełniać odpowiednie wymogi dotyczące wytrzymałości i bezpieczeństwa. Wozidła sztywnoramowe czy przegubowe to technologiczne to w większości niedopuszczone do ruchu drogowego, samowyładowcze duże maszyny transportowe które są stosowane do transportu na terenie zakładu górniczego, koplani lub na placu budowy. Rozróżniamy różne klasy tych opon E4/E3/E2 itd.
  • Opony ładowarek teleskopowych
  • Opony do Bocat - Opony przemsyłowe potocznie zwane bocat, skidster opony do małych maszyn które służa do ładowania spychania, przenoszenia ładunków. Często maszyny te kręcą się w miejscu dlatego tewae jest aby opony do tego tupu maszyny były odporne na ścieranie.
  • Opony do koparki kołowej - Koparki kołowe powszechnie wykorzystywane są podczas prac budowlanych i robót drogowych w miastach. Opony przemysłowe stosowane w maszynach które przykładowo pracują na torach kolejowych muszą mieć wyjątkową wytrzymałość boków opony.
  • Opony do kruszarek - Opony pracujące w kamieniołomach często stoswane sa tu opon typu OTR w wysokich klasach E4/E3 . Opona musi być bardzo wytrzymała na wszelkie uszkodzenia i przeciąnia.
  • Opony do dźwigu - Dźwigi to pojazdy przemysłowe przeznaczone do wielu różnych prac, począwszy od długiej jazdy z dużą prędkością po drogach aż do pracy w terenie zapewniając jednocześnie pełne bezpieczeństwo. Opony do dźwigu muszą sie charakteryzować podwyższoną ładownością.
  • Opony do żurawi samojezdnych - Żuraw samojezdny to nic innego jak dźwig z podwoziem samochodu ciężarowego. Maszyna użytkowana do prac przeładunkowych i montażowych na wysokościach. Opuszczanie podnoszenie ładunku odbywa się dzięki pracy wciągarek oraz wychylającego się wysięgnika. Opony które są montowane do żurawi musza mierzyć się często z masywnym ciężarem dlatego tak istotna jess indeks ładonwości w tych oponach.
  • Opony do wózków kontenerowych. - Wózki kontenerowe to maszyny transportujące kontenery. Każdy kto ma pracuje z kontenerami wie jak ważna jest tu opona i jaki ma wpływ na prace wózka. Najważniejsza cechy tych opon do odporność na ścierania oraz duży indeks ładowności.
  • Opony do równiarek - Od opony do równiarki zależy jej odpowiednia trakcja i rozmieszczenie śrdoka ciężaru pojazdu. Równiarki to grupę maszyn do płaskiego równania gruntu. Nazwa tej maszyny wywodzi się stąd, że te maszyny budowlane w czasie swojej pracy usuwają i równanją grunt stosunkowo płaskimi warstwami w płaszczyźnie poziomej, a następnie transportują materiał zebrany. Opony do równiarki muszą mieć szeroką powierzchnie styku z podłożem.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą opon przemysłowych: do koparek, mini-ładowarek, ładowarek, wózków widłowych, podnośników, wózków teleskopowych i innych. Służymy pomocą i fachową poradą w zakresie doboru produktów.

Popularne Rozmiary Opon

Sklep internetowy hurtopony.pl poleca nowe opony do Twojego pojazdu. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane rozmiary opon w kategorii przemysłowe. Polecamy markowe opony jak i również tanie opony wysokiej jakości. Każda opona sprzedawana w naszym sklepie internetowym posiada wszelkie atesty i normy wymagane na terenie Uni Europejskiej.
opony 12.5/80-18opony 18.4-26
opony 405/70-20opony 16.9-28
opony 9.00-20opony 12.5-20

Artykuły i nowości z rynku oponiarskiego

Hurtopony przedstawia przegląd technologiczny i zastosowanie opon Deestone
Hurtopony przedstawia przegląd technologiczny i zastosowanie opon
				Deestone
Poznaj technologie i specyfikacje modeli opon Deestone, które cieszą się uznaniem na polskim rynku.
Dętki marki Kabat - rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb
Dętki marki Kabat - rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb
Dowiedz się więcej o dętkach marki Kabat
Gwarancja opon Maxam OTR: Spokój ducha na długie lata
Gwarancja opon Maxam OTR: Spokój ducha na długie lata
5 lat gwarancji na opony przemysłowe maxam
Jak produktowane są opony
Jak produktowane są opony
Dowiedz się jak produkowane są opony samochodowe
Deestone - nowoczesna marka z oponami
Deestone - nowoczesna marka z oponami
Dowiedz się więcej o marce Deestone, poznaj historię marki oraz opony tego producenta
Deestone opony do wózków widłowych
Deestone opony do wózków widłowych
Zapoznaj się z oponami do wózków widłowych marki deestone

  Infolinia:

  32 706 10 18


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.