Opony przemysłowe, opony do maszyn budowlanych

Opony>Opony przemysłowe

Opony przemysłowe

Hurtownia opon przemysłowych i Dostawa Gratis

Opony przemysłowe stosowane są do ładowarek, maszyn, koparek, wózków widłowych, walców oraz wielu innych. Takie ogumienie głównie charakteryzuje jego typ, rozmiar felgi docelowej, rodzaj i głębokość bieżnika. Kupując minimum 2 szt opon w naszej firmie dostawa opon jest gratis.

Ogumienie do pojazdów przemysłowych można dzielić na III klasy ze względu na budowę: przemysłowe diagonalne, diagonalne z opasaniem, radialne (promieniowe). Inną stosowaną klasyfikacją jest rozróżnienie opon pod kątem rodzaju maszyny na której będą pracować.

Przed zakupem powinniśmy dokładnie przemyśleć w jakich warunkach będą użytkowane opony, jaką mają mieć maksymalną ładowność oraz czy potrzebujemy opon radialnych czy diagonalnych (znaczna różnica w cenie). Zwracajmy uwagę również na to ilu przekładkowe są takie opony oraz jaka jest ich konstrukcja. Bieżnik to warstwa styczna z powierzchnią po jakiej będzie poruszać się pojazd, w związku z tym konstrukcja bieżnika, jego grubość są bardzo istotne. Na przykład inny bieżnik opony będzie dedykowany dla wózka widłowego, który jeździ na terenie magazynu, a inny dla koparki, która wykonuje prace na budowie w błocie.

 • Zastosowanie opon przemysłowych wg miejsca

  • Opony do koplani
  • Opony na budowę
  • Opony na wysypiska
  • Opony do kamieniołom
 • Zastosowanie opon budowlanych wg typu maszyny

  • Opony do koparki - Opony z podanej kategori to opony najbardziej popularne. Opony najczęściej kupowane do opony z bieżnikiem typu hokejka. Opony muszą się odzanczać doskonałą trakcją aby ułatwić kopanie koparkowemu. Im więcej płócien w oponie tym opona bardziej wytrzymała.
  • Opony do ładowarki - Opony do maszyn przemysłowych które ładują materiały sypkie lub inne przedmioty. Opony do ładowarki muszą się odznaczać przedewszytkim dużą ładownością. Im wiekszą ładowność opony podana przez producenta tym opona wytrzyma nam dłużej i nie będzie przeładowana.
  • Opony walca - Wysoka temperatura oraz duże obiciążenia to główne zadania jakim muszą sprostać opony przemysłowe do walca. Opony przeważnie gładki bieżnik.
  • Opony do wozideł - Duże obciążenie opon do wozideł powoduje że muszą one spełniać odpowiednie wymogi dotyczące wytrzymałości i bezpieczeństwa. Wozidła sztywnoramowe czy przegubowe to technologiczne to w większości niedopuszczone do ruchu drogowego, samowyładowcze duże maszyny transportowe które są stosowane do transportu na terenie zakładu górniczego, koplani lub na placu budowy. Rozróżniamy różne klasy tych opon E4/E3/E2 itd.
  • Opony ładowarek teleskopowych
  • Opony do Bocat - Opony przemsyłowe potocznie zwane bocat, skidster opony do małych maszyn które służa do ładowania spychania, przenoszenia ładunków. Często maszyny te kręcą się w miejscu dlatego tewae jest aby opony do tego tupu maszyny były odporne na ścieranie.
  • Opony do koparki kołowej - Koparki kołowe powszechnie wykorzystywane są podczas prac budowlanych i robót drogowych w miastach. Opony przemysłowe stosowane w maszynach które przykładowo pracują na torach kolejowych muszą mieć wyjątkową wytrzymałość boków opony.
  • Opony do kruszarek - Opony pracujące w kamieniołomach często stoswane sa tu opon typu OTR w wysokich klasach E4/E3 . Opona musi być bardzo wytrzymała na wszelkie uszkodzenia i przeciąnia.
  • Opony do dźwigu - Dźwigi to pojazdy przemysłowe przeznaczone do wielu różnych prac, począwszy od długiej jazdy z dużą prędkością po drogach aż do pracy w terenie zapewniając jednocześnie pełne bezpieczeństwo. Opony do dźwigu muszą sie charakteryzować podwyższoną ładownością.
  • Opony do żurawi samojezdnych - Żuraw samojezdny to nic innego jak dźwig z podwoziem samochodu ciężarowego. Maszyna użytkowana do prac przeładunkowych i montażowych na wysokościach. Opuszczanie podnoszenie ładunku odbywa się dzięki pracy wciągarek oraz wychylającego się wysięgnika. Opony które są montowane do żurawi musza mierzyć się często z masywnym ciężarem dlatego tak istotna jess indeks ładonwości w tych oponach.
  • Opony do wózków kontenerowych. - Wózki kontenerowe to maszyny transportujące kontenery. Każdy kto ma pracuje z kontenerami wie jak ważna jest tu opona i jaki ma wpływ na prace wózka. Najważniejsza cechy tych opon do odporność na ścierania oraz duży indeks ładowności.
  • Opony do równiarek - Od opony do równiarki zależy jej odpowiednia trakcja i rozmieszczenie śrdoka ciężaru pojazdu. Równiarki to grupę maszyn do płaskiego równania gruntu. Nazwa tej maszyny wywodzi się stąd, że te maszyny budowlane w czasie swojej pracy usuwają i równanją grunt stosunkowo płaskimi warstwami w płaszczyźnie poziomej, a następnie transportują materiał zebrany. Opony do równiarki muszą mieć szeroką powierzchnie styku z podłożem.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą opon przemysłowych: do koparek, mini-ładowarek, ładowarek, wózków widłowych, podnośników, wózków teleskopowych i innych. Służymy pomocą i fachową poradą w zakresie doboru produktów.

Popularne Rozmiary Opon

Sklep internetowy hurtopony.pl poleca nowe opony do Twojego pojazdu. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane rozmiary opon w kategorii przemysłowe. Polecamy markowe opony jak i również tanie opony wysokiej jakości. Każda opona sprzedawana w naszym sklepie internetowym posiada wszelkie atesty i normy wymagane na terenie Uni Europejskiej.
opony 12.5/80-18opony 18.4-26
opony 405/70-20opony 16.9-28
opony 9.00-20opony 12.5-20

Artykuły i nowości z rynku oponiarskiego

Opony przemysłowe Carlisle - nowoczesna technologia na placu budowy
Opony przemysłowe Carlisle - nowoczesna technologia na placu budowy
Zobacz jakie rozwiązania przygotowała marka Carlisle do pracy w ciężkich warunkach.
Nawet 5 lat Gwarancji na opony przemysłowe Camso
Nawet 5 lat Gwarancji na opony przemysłowe Camso
Poznaj szczegóły gwarancji na opony przemysłowe marki Camso.
Solideal Camso: Długotrwała jakość i zaufanie klientów w branży pojazdów terenowych
 Solideal Camso: Długotrwała jakość i zaufanie klientów w branży pojazdów terenowych
Zobacz co wpływa na jakość produktów Camso, jakimi rozwiązaniami marka zapewniła sobie zaufanie wśród klientów.
Opony do koparki: Siła, trwałość i wydajność na pierwszym miejscu.
Opony do koparki: Siła, trwałość i wydajność na pierwszym miejscu.
Sprawdź jak poprawnie dobrać opony do koparki.
Serwisowanie opon wielkogabarytowych: Kluczowe aspekty dla bezpiecznej i skutecznej obsługi
Serwisowanie opon wielkogabarytowych: Kluczowe aspekty dla bezpiecznej i skutecznej obsługi
Zobacz jak dokonusię się serwisu opon wielkogabarytowych w maszynach przemysłowych.
Dlaczego opony przemysłowe mają tak duży wpływ na bezpieczeństwo podczas pracy?
Dlaczego opony przemysłowe mają tak duży wpływ na bezpieczeństwo podczas pracy?
Zobacz jaki wpływ ma jakość opon na bezpieczeństwo podczas pracy w warunkach przemysłowych.

  Infolinia:

  32 706 10 18