Opony przemysłowe, opony do maszyn budowlanych

Strona główna>Opony przemysłowe

Opony przemysłowe

Opony przemysłowe stosowane są do ładowarek, maszyn, koparek, wózków widłowych, walców oraz wielu innych. Takie ogumienie głównie charakteryzuje jego typ, rozmiar felgi docelowej, rodzaj i głębokość bieżnika.

Ogumienie do pojazdów przemysłowych można dzielić na III klasy ze względu na budowę: przemysłowe diagonalne, diagonalne z opasaniem, radialne (promieniowe). Inną stosowaną klasyfikacją jest rozróżnienie opon pod kątem rodzaju maszyny na której będą pracować.

Przed zakupem powinniśmy dokładnie przemyśleć w jakich warunkach będą użytkowane opony, jaką mają mieć maksymalną ładowność oraz czy potrzebujemy opon radialnych czy diagonalnych (znaczna różnica w cenie). Zwracajmy uwagę również na to ilu przekładkowe są takie opony oraz jaka jest ich konstrukcja. Bieżnik to warstwa styczna z powierzchnią po jakiej będzie poruszać się pojazd, w związku z tym konstrukcja bieżnika, jego grubość są bardzo istotne. Na przykład inny bieżnik opony będzie dedykowany dla wózka widłowego, który jeździ na terenie magazynu, a inny dla koparki, która wykonuje prace na budowie w błocie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą opon przemysłowych: do koparek, mini-ładowarek, ładowarek, wózków widłowych, podnośników, wózków teleskopowych i innych. Służymy pomocą i fachową poradą w zakresie doboru produktów.

Popularne Rozmiary Opon

Sklep internetowy hurtopony.pl poleca nowe opony do Twojego pojazdu. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane rozmiary opon w kategorii przemysłowe. Polecamy markowe opony jak i również tanie opony wysokiej jakości. Każda opona sprzedawana w naszym sklepie internetowym posiada wszelkie atesty i normy wymagane na terenie Uni Europejskiej.
opony 10.0/75-15.3opony 18.4-26
opony 405/70-20opony 16.9-28
opony 9.00-20opony 12.5-20

Artykuły i nowości z rynku oponiarskiego

Opony przeznaczone do maszyn budowlanych koparek ładowarek
Opony przeznaczone do maszyn budowlanych koparek ładowarek
Opony przemysłowe to opony do koparek, ładowarek, równiarek, spychaczy. Każda opona ma inna specyfikację . Poznaj opony przemysłowe.
Nowości w segmencie opon ciężarowych OTR i rolniczych
Nowości w segmencie opon ciężarowych OTR i rolniczych
Nowości na rynku oponiarskim w segmencie opon ciężarowych, OTR oraz rolniczych. Czerwiec 2014
Konstrukcja i serwis opon wielkogabarytowych
Konstrukcja i serwis opon wielkogabarytowych
W niniejszym artykule przedstawionych zostanie kilka aspektów ważnych dla prawidłowego i bezpiecznego serwisowania opon wielkogabarytowych.

  Infolinia:

  32 706 10 18