Opony samochodowe, opony osobowe

Strona główna>Opony osobowe

Opony osobowe

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą opon osobowych. Tylko u nas znajdziesz tanie opony osobowe zimowe, opony letnie osobowe i wiele innych.

W swoim asortymencie posiadamy opony osobowe większości producentów. Goodyear, Michelin , Nexen, Matador, Barum .. Oferujemy opony osobowe z pełnego przekroju popularnych średnic. Sprzedajemy opony typu Runflat , opony terenowe, opony osobowe o podwyższonej ładowności.

Służymy fachową poradą i pomocą. Nowe opony osobowe są wysłane kurierem w możliwie najkrótszym czasie przeważnie trwa to około 24 godziny. Dążąc do najlepszego zadowolenia naszych klientów staramy się sprostać ich wymaganiom śledzimy najnowsze trendy oponiarskie i nowinki techniczne dotyczące opon i chcemy zaproponować naszym klientom najlepsze opony osobowe.

Zadowolenie klienta jest naszą wartością nadrzędną.

Opony osobowe są oponami przeznaczonymi do samochodów osobowych czyli do pojazdów mechanicznych mających zdolność przewożenia maksymalnie 9 osób. Samochody osobowe cechują się dopuszczalną masą całkowitą 3500kg. W naszym kraju wymagane jest prawo jazdy kategorii B na tego typu samochody. Samochody osobowe dzielimy na małe kompaktowe, kombi , sedan, hatchback, SUV. Samochody możemy również podzielić ze względu na klasy. Ważne jest aby do odpowiedniego samochodu dobrać dobre opony osobowe.

Zapraszamy również do skorzystania z naszego konfiguratora doboru opon do samochodów osobowych. Jeżeli nie znacie rozmiaru opon do swojego samochodu można w bardzo łatwy sposób wybierając model swojego samochodu z naszego konfiguratora dobrać opony osobowe do swojego samochodu


Konfigurator opon

Opony osobowe możemy podzielić ze względu na klasę jakościową :

Klasa ekonomiczna – to opony osobowe klasy budżetowej które się cechują niską ceną. Są one najmniej zaawansowane technologicznie . Ogólnie stosowane są uboższe mieszanki gumy i i innych składników


Klasa średnia – to opony osobowe klasy pomiędzy oponami premium a oponami budżetowymi. Jest to ogólnie najczęściej stosowana klasa prze producentów samochodów na pierwszym wyposażeniu. Ogólnie mówiąc są to opony gdzie zachowany jest idealny kompromis pomiędzy jakością opony a jej ceną. Opony osobowe klasy średniej to opony najczęściej polecane przez serwisy i wulkanizacja.


Klasa premium - to opony osobowe klasy najwyższej są to opony osobowe które mają najlepsze parametry , najlepszą mieszankę gumy , i ma najlepsze efekty i osiągi. Są to opony stosowane w silnych autach sportowych, a samochodach wymagających niezawodności i precyzji na drodze. Opony marki premium to opony dla wymagających kierowców.


Każde zakupione przez nas opony powinny się charakteryzować dobrą przyczepnością i dużym komfortem jazdy. Powinny być bezpieczne i zapewniać stabilne prowadzenie pojazdu w każdych warunkach także wybierając klasę opony sugerujmy się naszym bezpieczeństwem. Kupując towar u nas nie musisz się znać na oponach nasza kadra pomoże cie wybrać i chętnie ułatwi zakupy

Opony osobowe możemy podzielić ze względu na bieżnik:

Opony osobowe z bieżnikiem asymetrycznym – opony w których obie połowy bieżnika są różne od siebie.

Opony osobowe z bieżnikiem kierunkowym – bieżnik opony jest skonstruowany w taki sposób aby pokazywać kierunek toczenia się opony.

Opony osobowe z bieżnikiem symetrycznym – patrząc przez poprzeczną oś opony lewa i prawa strona są swoimi lustrzanymi odbiciami.

Popularne Rozmiary Opon

Sklep internetowy hurtopony.pl poleca nowe opony do Twojego pojazdu. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane rozmiary opon w kategorii osobowe. Polecamy markowe opony jak i również tanie opony wysokiej jakości. Każda opona sprzedawana w naszym sklepie internetowym posiada wszelkie atesty i normy wymagane na terenie Uni Europejskiej.
opony 205/55R16opony 195/65R15
opony 225/45R17opony 215/55R16
opony 225/50R17opony 185/60R14

Artykuły i nowości z rynku oponiarskiego

Jak założyć opony w dobrym kierunku?
Jak założyć opony w dobrym kierunku?
Opony, ze względu na budowę bieżnika, można podzielić na symetryczne, asymetryczne i kierunkowe. Te pierwsze nie sprawiają problemów przy montażu, uwagi wymagają natomiast pozostałe. Żeby wyjaśnić dlaczego, trzeba je krótko opisać.
Co można zrobić z opon samochodowych do ogrodu?
Co można zrobić z opon samochodowych do ogrodu?
Ze starymi, nieużywanymi oponami często jest tylko kłopot. Leżą w piwnicy lub w komórce i nie wiadomo, co z nimi zrobić, albo czekają na wywiezienie do punktu utylizacji. Tymczasem warto na nie spojrzeć inaczej i wykorzystać do zupełnie innego celu niż zostały stworzone.
Co ile lat zmieniać opony?
Co ile lat zmieniać opony?
Przyjmuje się, że opony można eksploatować przez 10 lat od czasu ich wyprodukowania. Po tym czasie trzeba je wymienić na nowe, niezależnie od przebiegu, zużycia i wysokości bieżnika. Dlaczego trzeba to zrobić?
Opony przyszłości już dzis
Opony przyszłości już dzis
Czołowi producenci prześcigają się we wprowadzaniu do swoich opon innowacyjnych technologii, zwiększających bezpieczeństwo, komfort jazdy, oszczędność oraz zmniejszających przykre konsekwencje dla środowiska.
Na czym polega przewaga prestiżowych marek opon nad tymi z niższej półki?
Na czym polega przewaga prestiżowych marek opon nad tymi z niższej półki?
Konstrukcja opony marki premium, budowa bieżnika, skład mieszanki gwarantują większy komfort jazdy. W mierzalny sposób wygrywa ze standardową oponą w kategoriach bezpieczeństwa, trwałości, precyzji prowadzenia. Opony z wyższej półki, używane w samochodach starszej generacji są w stanie częściowo nadrobić braki pojazdu.
Jedziesz na wakacje samochodem. Sprawdź opony oraz stan pojazdu.
Jedziesz na wakacje samochodem. Sprawdź opony oraz stan pojazdu.
Wyjeżdzasz na wakacje samochodem, sprawdź stan pojazdu, opony. Przeczytaj co powienieneś sprawdzić przed wyjazdem na wakacje.

  Infolinia:

  32 706 10 18