Opony ciężarowe, opony do ciężarówek

Opony>Opony ciężarowe

Opony ciężarowe

Gdzie kupić opony ciężarowe ? Najlepiej w Hurtopony


Przedstawiamy w naszym sklepie najlepszą ofertę opon ciężarowych. Klient ma do wyboru opony do przejazdów międzynarodowych, regionalnych, oraz budowlanych. Oferujemy nowe produkty w przystepnych cenach. Wszystkie prezentowane opony są nowe i objęte gwarancją producenta. Dbamy o to aby dostarczać bardzo dobre jakościowo opony ciężarowe sprzedawane za pośrednictwem naszego serwisu.

Kupując minimum 2 szt opon dostawa opon jest gratis. Opon ciężarowych używa się głównie do transportu regionalnego i międzynarodowego, mają również zastosowanie w terenie o utrudnionym dostępie (ogumienie budowlane) oraz w trudnych warunkach drogowych. Ogumienie do transportu międzynarodowego ma mało agresywną rzeźbą bieżnika i do tego charakteryzuje je niski opór toczenia. Takie opony powinny posiadać odpowiednie parametry by mogły spełniać trzy najważniejsze warunki - mają zapewnić bezpieczeństwo, powinny wytrzymać bardzo długie przebiegi oraz generować jak najniższe zużycia paliwa. Opony do transportu regionalnego posiadają właściwości pomiędzy ciężarowymi stosowanymi w transporcie międzynarodowym a tymi stosowanymi w trudnych warunkach budowlanych. Opony ciężarowe budowlane to mają zdecydowanie agresywny bieżnik by pojazd nie ugrzązł na miękkim terenie. Powinny posiadać mocną konstrukcję by z powodzeniem opierać się trudnym warunkom na drodze. Ogumienie dedykowane pojazdom ciężarowym można podzielić ze względu na montaż.

Wyróżniamy opony ciężarowe napędowe, prowadzące i naczepowe.


 • napędowe:  na oś napędową, mają bieżnik typu kostka albo inny agresywny pozwalający przekazać jak największą siłę napędową na podłóże.
 • prowadzące:   na oś kierującą, na tę oś powinno się zakładać bardzo dobre opony, od tego zależy nasze bezpieczeństwo jak i naszego ładunku
 • naczepowe:   przeznaczone na naczepę, ogumienie o podwyższonej ładowności
 • Jak odczytać rozmiar opony do ciężarówki?

 • Rozmiar opony jest przeważnie przedstawiony w następującym formacie: 315/70R22.5
  315 jest to parametr opony który pokazuje nam jaka jest szerokość nominalna opony podaną w mm, drugi parametr wystepujący na oponie to 70 to profil, czyli stosunek procentowy wysokości boku opony do jej szerokości podawany jest wartościach procentowych.
  Nominalna szerokośc opony w przypadku poszczególnych wytwórców opon może być różna. Produceni opon zdecydowanie różnie przedstawaiją szerokość opony. Ogólnie przyjęta jest zasadA że szerokość opony to szerokość napompowanej opony mierzonej od boku do boku pod obicążeniem. R w naszym przypadku oznacza konstrukcję radialną ogumienia, 22.5 to średnica osadzenia felgi podawana w calach. Najłatwiej i najprościej odnaleźć rozmiar opony na boku opony, nadrukowany jest przeważnie jako duży nadruk, obok niego dodatkowo producenci umieszczają inne parametry opony jak Tl - opona bezdętkowa, TT - opona dętkowa lub rok produkcji opony, indeks ładowności, indeks prędkości

 • Opony do samochodów ciężarowych wg zastosowania

 • Opony budowalne - to opony najczęsciej użytkowane na plcach budowy i na dojeździe do placu budowy. Charakteryzują się dużą grubą kostką bieżnika opony, które gwarnatują doskonała trakcje. Opony tego tupy często mają wzmocnione boki.

  Opony transport regionalny - to opony najbardziej polularne i najczęściej utkowane po drogach krajowych.

  Opony transport międzynarodowy - to opony w których głównie liczy sie przegieg opony i ile opony wytrzymują. Istotne w przypdaku tych opon są również niskimi oporami toczenia, gwarantuję to firmie jes uzytkującej obniżone zużycie paliwa.

 • Klasy opon do ciężarówki

 • Opony ekonomiczne - to opony najtańsze, które przeważnie w stosunku do opon wyższych klas mają niższe przebiegi a w przypadku transportu ciężarowego jest to bardzo istotne. Główną zaletą jest niewątpliwie atrakcyjna cena. Jednakże cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Czasem tańsze opony moga mieć przebiegi porównywalne z oponami z półki wyższej bywa to różnie. W tej klasie znajdą się opony chińskie.

  Opony medium - to opony najbardziej polularne i najczęściej utkowane po drogach krajowych. Mamy w tej klasie opony Barum, Sava, Kormoran, Falken, Toyo. Opony charakteryzują się idealnym połączeniem między długimi przebiegami a ceną.

  Opony premium - to opony znanych producentów jak Michelin, Continental, Pirelli. Opony do samochodów ciężarowych które charakteryzją się najlpeszymi przebiegami. Opony tego typu mogą mieć przebiegi nawet dwa razy dłuższe niż opony z półki ekonomicznej. Wadą tych opon jest tylko cena.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą, posiadamy pełną gamę producentów opon, służymy fachową pomocą.

Popularne Rozmiary Opon

Sklep internetowy hurtopony.pl poleca nowe opony do Twojego pojazdu. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane rozmiary opon w kategorii ciężarowe. Polecamy markowe opony jak i również tanie opony wysokiej jakości. Każda opona sprzedawana w naszym sklepie internetowym posiada wszelkie atesty i normy wymagane na terenie Uni Europejskiej.
opony 315/80R22.5opony 315/70R22.5
opony 385/65R22.5opony 245/70R19.5
opony 235/75R17.5opony 295/60R22,5

Artykuły i nowości z rynku oponiarskiego

Ile kosztuje jedna opona ciężarowa?
Ile kosztuje jedna opona ciężarowa?
Artykuł przedstawia złożone czynniki wpływające na cenę opony ciężarowej, takie jak marka, model, rozmiar czy zaawansowanie techniczne. Poruszone są również kwestie jakości i trwałości opon, podkreślając, dlaczego inwestycja w droższe ogumienie może przynieść oszczędności w dłuższej perspektywy
Jakie jest prawidłowe ciśnienie w oponach ciężarowych?
Jakie jest prawidłowe ciśnienie w oponach ciężarowych?
Dowiedz się jakie powinno być prawidłowe ciśnienie w oponach ciężarowych. Kiedy należy sprawdzić ciśnienie i jak to zrobić.
Jakie opony mają tiry?
Jakie opony mają tiry?
Dowiedz się jakie są rodzaje opon ciężarowych. Jak dzieli się opony ciężarowe ze względu na transport, oś pojazdu, czy konstrukcję opony.
Ile cali ma opona w tirze
Ile cali ma opona w tirze
Dowiedz się ile cali ma opona w samochodach ciężarowych oraz jak odczytać oznaczenia na oponach
Opony do naczepy
Opony do naczepy
Zobacz jak prawidłowo dobrać opony do naczepy oraz rozwiązania będą najlepsze
Ile kilometrów wytrzymują opony ciężarowe?
Ile kilometrów wytrzymują opony ciężarowe?
Zobacz jaki przebieg powinny wytrzymywać opony ciężarowe oraz co wpływa na ich większe zużycie

  Infolinia:

  32 706 10 18


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.