Opony ciężarowe, opony do ciężarówek

Strona główna>Opony ciężarowe

Opony ciężarowe

Przedstawiamy w naszym sklepie najlepszą ofertę opon ciężarowych. Klient ma do wyboru opony do przejazdów międzynarodowych, regionalnych, oraz budowlanych. Oferujemy nowe produkty w przystepnych cenach. Wszystkie prezentowane opony są nowe i objęte gwarancją producenta. Dbamy o to aby dostarczać bardzo dobre jakościowo opony ciężarowe sprzedawane za pośrednictwem naszego serwisu.

Opon ciężarowych używa się głównie do transportu regionalnego i międzynarodowego, mają również zastosowanie w terenie o utrudnionym dostępie (ogumienie budowlane) oraz w trudnych warunkach drogowych. Ogumienie do transportu międzynarodowego ma mało agresywną rzeźbą bieżnika i do tego charakteryzuje je niski opór toczenia. Takie opony powinny posiadać odpowiednie parametry by mogły spełniać trzy najważniejsze warunki - mają zapewnić bezpieczeństwo, powinny wytrzymać bardzo długie przebiegi oraz generować jak najniższe zużycia paliwa. Opony do transportu regionalnego posiadają właściwości pomiędzy ciężarowymi stosowanymi w transporcie międzynarodowym a tymi stosowanymi w trudnych warunkach budowlanych. Opony ciężarowe budowlane to mają zdecydowanie agresywny bieżnik by pojazd nie ugrzązł na miękkim terenie. Powinny posiadać mocną konstrukcję by z powodzeniem opierać się trudnym warunkom na drodze.

Ogumienie dedykowane pojazdom ciężarowym można podzielić ze względu na montaż. Wyróżniamy opony ciężarowe napędowe, prowadzące i naczepowe.

  • napędowe:  na oś napędową, mają bieżnik typu kostka albo inny agresywny pozwalający przekazać jak największą siłę napędową na podłóże.
  • prowadzące:   na oś kierującą, na tę oś powinno się zakładać bardzo dobre opony, od tego zależy nasze bezpieczeństwo jak i naszego ładunku
  • naczepowe:   przeznaczone na naczepę, ogumienie o podwyższonej ładowności

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą, posiadamy pełną gamę producentów opon, służymy fachową pomocą.

Popularne Rozmiary Opon

Sklep internetowy hurtopony.pl poleca nowe opony do Twojego pojazdu. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane rozmiary opon w kategorii ciężarowe. Polecamy markowe opony jak i również tanie opony wysokiej jakości. Każda opona sprzedawana w naszym sklepie internetowym posiada wszelkie atesty i normy wymagane na terenie Uni Europejskiej.
opony 315/80R22.5opony 315/70R22.5
opony 385/65R22.5opony 245/70R19.5
opony 235/75R17.5opony 295/60R22,5

Artykuły i nowości z rynku oponiarskiego

Gdzie stosować opony ciężarowe zimowe
Gdzie stosować opony ciężarowe zimowe
W jakim kraju należy stosować opony cięzarowe zimowe 3PMSF. Przeczytaj obowiązkowo
Opony Ciężarowe Do Autobusów Przegląd
Opony Ciężarowe Do Autobusów Przegląd
Poznaj opony z zastosowaniem do autobusów miejskich i nie tylko. Opony ciężarowe do autobusów. Opony do środków komunikacji miejskiej.
Jak prawidłowo dobrać opony do samochodów ciężarowych
Jak prawidłowo dobrać opony do samochodów ciężarowych
Dowiedz się jak prawidłowo dobrać opony ciężarowe do swojej ciężarówki. Praktyczne porady. Każda opona, niezależnie od osi na jaką jest przeznaczona, posiada określoną nośność, której należy przestrzegać.

  Infolinia:

  32 706 10 18