Opony ciężarowe, opony do ciężarówek

Opony>Opony ciężarowe

Opony ciężarowe

Gdzie kupić opony ciężarowe ? Najlepiej w Hurtopony


Przedstawiamy w naszym sklepie najlepszą ofertę opon ciężarowych. Klient ma do wyboru opony do przejazdów międzynarodowych, regionalnych, oraz budowlanych. Oferujemy nowe produkty w przystepnych cenach. Wszystkie prezentowane opony są nowe i objęte gwarancją producenta. Dbamy o to aby dostarczać bardzo dobre jakościowo opony ciężarowe sprzedawane za pośrednictwem naszego serwisu.

Kupując minimum 2 szt opon dostawa opon jest gratis. Opon ciężarowych używa się głównie do transportu regionalnego i międzynarodowego, mają również zastosowanie w terenie o utrudnionym dostępie (ogumienie budowlane) oraz w trudnych warunkach drogowych. Ogumienie do transportu międzynarodowego ma mało agresywną rzeźbą bieżnika i do tego charakteryzuje je niski opór toczenia. Takie opony powinny posiadać odpowiednie parametry by mogły spełniać trzy najważniejsze warunki - mają zapewnić bezpieczeństwo, powinny wytrzymać bardzo długie przebiegi oraz generować jak najniższe zużycia paliwa. Opony do transportu regionalnego posiadają właściwości pomiędzy ciężarowymi stosowanymi w transporcie międzynarodowym a tymi stosowanymi w trudnych warunkach budowlanych. Opony ciężarowe budowlane to mają zdecydowanie agresywny bieżnik by pojazd nie ugrzązł na miękkim terenie. Powinny posiadać mocną konstrukcję by z powodzeniem opierać się trudnym warunkom na drodze. Ogumienie dedykowane pojazdom ciężarowym można podzielić ze względu na montaż.

Wyróżniamy opony ciężarowe napędowe, prowadzące i naczepowe.


 • napędowe:  na oś napędową, mają bieżnik typu kostka albo inny agresywny pozwalający przekazać jak największą siłę napędową na podłóże.
 • prowadzące:   na oś kierującą, na tę oś powinno się zakładać bardzo dobre opony, od tego zależy nasze bezpieczeństwo jak i naszego ładunku
 • naczepowe:   przeznaczone na naczepę, ogumienie o podwyższonej ładowności
 • Jak odczytać rozmiar opony do ciężarówki?

 • Rozmiar opony jest przeważnie przedstawiony w następującym formacie: 315/70R22.5
  315 jest to parametr opony który pokazuje nam jaka jest szerokość nominalna opony podaną w mm, drugi parametr wystepujący na oponie to 70 to profil, czyli stosunek procentowy wysokości boku opony do jej szerokości podawany jest wartościach procentowych.
  Nominalna szerokośc opony w przypadku poszczególnych wytwórców opon może być różna. Produceni opon zdecydowanie różnie przedstawaiją szerokość opony. Ogólnie przyjęta jest zasadA że szerokość opony to szerokość napompowanej opony mierzonej od boku do boku pod obicążeniem. R w naszym przypadku oznacza konstrukcję radialną ogumienia, 22.5 to średnica osadzenia felgi podawana w calach. Najłatwiej i najprościej odnaleźć rozmiar opony na boku opony, nadrukowany jest przeważnie jako duży nadruk, obok niego dodatkowo producenci umieszczają inne parametry opony jak Tl - opona bezdętkowa, TT - opona dętkowa lub rok produkcji opony, indeks ładowności, indeks prędkości

 • Opony do samochodów ciężarowych wg zastosowania

 • Opony budowalne - to opony najczęsciej użytkowane na plcach budowy i na dojeździe do placu budowy. Charakteryzują się dużą grubą kostką bieżnika opony, które gwarnatują doskonała trakcje. Opony tego tupy często mają wzmocnione boki.

  Opony transport regionalny - to opony najbardziej polularne i najczęściej utkowane po drogach krajowych.

  Opony transport międzynarodowy - to opony w których głównie liczy sie przegieg opony i ile opony wytrzymują. Istotne w przypdaku tych opon są również niskimi oporami toczenia, gwarantuję to firmie jes uzytkującej obniżone zużycie paliwa.

 • Klasy opon do ciężarówki

 • Opony ekonomiczne - to opony najtańsze, które przeważnie w stosunku do opon wyższych klas mają niższe przebiegi a w przypadku transportu ciężarowego jest to bardzo istotne. Główną zaletą jest niewątpliwie atrakcyjna cena. Jednakże cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Czasem tańsze opony moga mieć przebiegi porównywalne z oponami z półki wyższej bywa to różnie. W tej klasie znajdą się opony chińskie.

  Opony medium - to opony najbardziej polularne i najczęściej utkowane po drogach krajowych. Mamy w tej klasie opony Barum, Sava, Kormoran, Falken, Toyo. Opony charakteryzują się idealnym połączeniem między długimi przebiegami a ceną.

  Opony premium - to opony znanych producentów jak Michelin, Continental, Pirelli. Opony do samochodów ciężarowych które charakteryzją się najlpeszymi przebiegami. Opony tego typu mogą mieć przebiegi nawet dwa razy dłuższe niż opony z półki ekonomicznej. Wadą tych opon jest tylko cena.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą, posiadamy pełną gamę producentów opon, służymy fachową pomocą.

Popularne Rozmiary Opon

Sklep internetowy hurtopony.pl poleca nowe opony do Twojego pojazdu. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane rozmiary opon w kategorii ciężarowe. Polecamy markowe opony jak i również tanie opony wysokiej jakości. Każda opona sprzedawana w naszym sklepie internetowym posiada wszelkie atesty i normy wymagane na terenie Uni Europejskiej.
opony 315/80R22.5opony 315/70R22.5
opony 385/65R22.5opony 245/70R19.5
opony 235/75R17.5opony 295/60R22,5

Artykuły i nowości z rynku oponiarskiego

Toyo tires | Opony do samochodów ciężarowych
Toyo tires | Opony do samochodów ciężarowych
Zobacz jakie rozwiązania dla samochodów dostawczych przygotowała firma Toyo
Wszystko o oznaczeniach na oponach czyli jak odczytać rozmiar opon ciężarowych
Wszystko o oznaczeniach na oponach czyli jak odczytać rozmiar opon ciężarowych
Dowiedz się jak prawidłowo odczytać rozmiar opon ciężarowych i na jakie aspekty zwrócić uwagę.
Podział opon ciężarowych. Zastosowanie opony ciężarowej
Podział opon ciężarowych. Zastosowanie opony ciężarowej
Jakie jest zastosowanie opon cieżarowych. Na co możemy podzielić opony ciężarowe. Wejdź i przeczytaj więcej o oponach ciężarowych w naszym poradniku.
Jak wydłużyć przebieg opon ciężarowych Opony ciężarowe poradnik
Jak wydłużyć przebieg opon ciężarowych Opony ciężarowe poradnik
Jak wydłużyć przebieg opon cieżarowych, jak dbać o ogumienie do samochodów ciężarowych. Wejdź i przeczytaj nasz poradnik
Gdzie stosować opony ciężarowe zimowe
Gdzie stosować opony ciężarowe zimowe
W jakim kraju należy stosować opony cięzarowe zimowe 3PMSF. Przeczytaj obowiązkowo
Opony Ciężarowe Do Autobusów Przegląd
Opony Ciężarowe Do Autobusów Przegląd
Poznaj opony z zastosowaniem do autobusów miejskich i nie tylko. Opony ciężarowe do autobusów. Opony do środków komunikacji miejskiej.

  Infolinia:

  32 706 10 18