Opony dostawcze, opony do aut dostawczych

Opony>Opony dostawcze

Opony dostawcze

Jakie opony kupić do busa samochodu dostawczego?


Opony dostawcze to opony stosowane w samochodach o dużej ładowności. Opony do samochodów dostawczych powinny się charakteryzować dużą ładownością i odpowiednią wytrzymałością która zapewni bezpieczeństwo podróży a także bezpieczeństwo ładunku. Im wyższa wytrzymałość takiej gumy dostawczej tym większe również przebiegi pojazdu użytkowanego.

Kupując opony dostawcze powinniśmy zastanowić się nad segmentem w jakim znajduje się nasze auto dostawcze, są przecież auta dostawcze ciężkie i małe Vany. Starając się jednoznacznie określić potrzeby naszego samochodu musimy przyjrzeć się indeksowi ładowności, określającemu nośność koła. Im więcej nasze auto dostawcze waży lub im więcej ładunku przewozimy musimy mieć nowe opony dostawcze z wyższym indeksem ładowności. Przy założeniu ogumienia z niższym indeksem ładowności pod naporem ładunku po prostu mogą nie wytrzymać i mogą ulec uszkodzeniu.

Wszystkie produkty oznaczane indeksem C, który występuje w nazwie opony po średnicy podanej w calach np. R16C w rozmiarze 225/65r16C. Niejednokrotnie spotykamy się z oponami które mają duży indeks ładowności a nie posiadają literki C są to przeważnie opony właśnie do Vanów. Kupując opony dostawcze powinniśmy się sugerować przede wszystkim ich zastosowaniem i parametrami, które pozwolą nam określić w jakich warunkach mogą być użytkowane.

  • Oznaczenia opon dostawczych

    • Opony z indeksem C - Oznaczenie które mówi nam mamy do czynienia z pełnowartościową opon dostawczą wzmacnianą. Gdy nie ma tego oznaczenia na opon prawdopodobnie opon jest opona osobową ale z podwyższonym indeksem ładowności.Czy do busa muszą być opony C ? . Niekoniecznie w takim wypadaku należy przeliczyć ładowność samochodu na daną oponę i sprawdzić czy spełnia daną normę

    • Opony typu Light Truck LT - Oznaczenie opon uwane głównie w USA i w krajach ościennych. Oznacza Light Truck czyli po polsku lekka ciężarowka inaczej auto dostawcze

    • Opony XL - Opona osobowa o podwyższonym indeksie ładowności. Często stosowana zamiennie w autach typu Van zamiast opony dostawczej, przerważnie jest tańsza od opony dostawczej w tym rozmairze. Uwaga trzeba patrzyć na ładowność opony.
  • Indeks nośności w autach dostawczych

  • W autach dostawczych busach możemy spotkać się z indeksem nośności który składa się z 2 liczb. Np. 107/105. Pierwsza część członu w tym przypadku 107 tyczy się montowania opony w układzie pojedyńczym a druga wartość w układzie bliźniaczym. Np : Opona dostawcza o rozmiarze 215/65R16C 109/107T może być zamontowana w samochodzie w układzie pojedyńczym czyli np na przednią oś, jak również i do tyłu gdzie opon już mamy 4s zt (bliźniaki). Podana przykładowa opona posiada indeks 109/107. W przypadku, gdy zamontujesz ją na pojedynczym kole. Opona nie powinna przekraczać ładowności okreslonej indeksem 109. Jeżeli przykładową oponę, zamontujemy w układzie bliźniaczym, patrzymy wtedy na drugą część indeksu, czyli wartość 107.  Zdarza się że wiele opon do aut dostawczych posiada tylko pojedynczy indeks, np. 109. Można ja też zastosować w układzie bliiaczym ale trzeba liczyć się z tym na bliiaku ładowność i indeks będzie niższy średni o dwie wartości.

Starając się sprostać wymaganiom naszych klientów oferujemy porady i pomoc przy zakupie gum do samochodów dostawczych.

Popularne Rozmiary Opon

Sklep internetowy hurtopony.pl poleca nowe opony do Twojego pojazdu. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane rozmiary opon w kategorii dostawcze. Polecamy markowe opony jak i również tanie opony wysokiej jakości. Każda opona sprzedawana w naszym sklepie internetowym posiada wszelkie atesty i normy wymagane na terenie Uni Europejskiej.
opony 225/70R15Copony 195/70R15C
opony 225/65R16Copony 225/75R16C
opony 215/75R16Copony 185/80R14C

Artykuły i nowości z rynku oponiarskiego

Wyważenie kół o czym pamiętać. Jak zamontować opony?
Wyważenie kół o czym pamiętać. Jak zamontować opony?
Wyważenie kół o czym warto pamiętać. Co jest ważne przy montażu opony? Kiedy trzeba wyważyć koła? Jak zamontować poprawnie oponę wejdź i przeczytaj w naszym poradniku na temat opon
Ranking opon do samochodów dostawczych
Ranking opon do samochodów dostawczych
Przedstawiamy ranking opon dostawczych. W zestawieniu uwzględniono ogumienie zimowe i letnie. W przedstawionych propozycjach opon letnich i zimowych dominują marki premium Continental, Michelin oraz Goodyear.
Opony do Mercedesa Sprinter
Opony do Mercedesa Sprinter
Mercedes Sprinter to najpopularniejszy i najbardziej niezawodny dostawczak na polskim rynku. Przeczytaj jakie opony dobrać do Mercedesa. Sprinter mimo swoich gabarytów prowadzi się bardzo dobrze, a kierowca zasiadający za jego kierownicą może czuć się naprawdę pewnie.

  Infolinia:

  32 706 10 18


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.