Opony motocyklowe, opony motorowe

Opony>Opony motocyklowe

Opony motocyklowe

Gdzie kupić opony do motocykla. Najlepiej w Hurtopony

Hurtopony.pl to pełna gama opon markowych producentów. W swojej ofercie posiadamy opony wyższej klasy typu Michelin, Metzeler, Pirelli, Bridgestone, Continental prezentujące doskonałą jakość w swojej klasie. Opony średniej półki Mitas, Matador europejskich producentów oraz opony typu budget : Duro, Sunf, Maxxis.

Opony do jednośladu są specyficznymi oponami ze względu na jazdę motocykla w pionie jak i również w wychyleniu pod katem względem jezdni. Dlatego też inna jest budowa opon motocyklowych bieżnik nowej opony motocyklowej styka się z powierzchnią w znacznie większej części niż opony osobowe i ta powierzchnia styku jest najważniejsza.

 • Opony motocyklowe możemy podzielić na:

 • opony motocyklowe sportowe

  Opony do motocykli szosowo-sportowych – ogumienie typu uniwersalnego znajdują zastosowanie przy poruszaniu się po drogach asfaltowych, utwardzonych, regionalnych oraz na autostradach. Opony muszą gwarantować wysoki poziom osiągów i odznaczać się doskonałą przyczepnością. Znajdują zastosowanie do jazdy po drogach publicznych jak i przy jeździe po torze. Inaczej opony typu tor autostrada, posiadają komponenty które poprawiają czas. Wykazują się ekonomicznością. Charakterystyczny prawie gładki bieżnik. Przykładem takich opon są Michelin Pilot Sport, Pilot Cup, Metzeler Sportec, Pirelli Angel

 • opony motocyklowe turystyczne

  Opony do motocykli turystycznych – opony które muszą sprostać każdym warunkom. Opony tego typu muszą wykazywać się przede wszystkim niskim zużyciem, długimi przebiegami, oraz dobrym odprowadzaniem wody. Opony typu asfalt lekki teren. Przykłady takich opon to Metzeler Roadtec, Dunlop D404, Pirelli Scorpion

 • Opony do motocykli crossowych – zwiększona wytrzymałość, terenowy bieżnik, przeznaczone do użytkowania od w zróżnicowanym terenie począwszy od prostych przebiegów szosą po często skrajnie ekstremalnie trudne warunki terenowe.

 • opony motocyklowe chopper

  Opony do choperów – Opony które mają przeznaczenie w 95 procentach asfalt. Opony tego typu powinny się charakteryzować podwyższona ładownością ponieważ motocykle takie jak choper, crusier w większości przypadków są znacznie cięższe od innych motocyklów drogowych. Popularne modele opon z tego typy opon to Metzeler Cruiser, Metzeler ME888

 • Opony do motocykli klasycznych – W przypadku motocykli klasycznych opony powinny przede wszystkim dobrze wyglądać :). Osiągi opony przeważnie dostosowuje się do możliwości tych jednośladów, które w porównaniu do aktualnych produkowanych motocykli są dużo niższe, silniki słabsze, mniej koni itd. Prezencja opon ma idealnie pasować z wyglądem klasycznych motocykli, dlatego kupując tego typu opony klienci poszukują opon z białym bokiem, białymi napisami i innymy ozdobami opon.

Przymierzając się do zakupu opony musimy się zastanowić jakie będzie zastosowanie naszych opon motocyklowych do jakiej maszyny będą one zamontowane. Nie ma sensu zakładać opony terenowej do motocykla jeżdżącego tylko po szosie. Ucierpią na tym nie tylko opony ale my również podczas niekomfortowej podróży. Ważną rzeczą przy eksploatacji opony motocyklowej jest jej ciśnienie żeby było one w normie określonej przez konstruktora opony a także było zawsze takie samo. Zapewni na to że nasze opony motocyklowe będą miały dłuższą żywotność i dłuższe przebiegi a także będą bezpieczne.

Kierując się wyborem opony do motoru musimy sprawdzać również oznaczenie opon:


oznaczeniem F lub Front w nazwie opony oznacza ogumienie stosowane na oś przednią

oznaczenie R lub Rear oznacza oś tylną motoru.

Jeżeli opona motocyklowa nie posiada takiego oznaczania najprawdopodobniej jest uniwersalna.

Opony do motoru możemy również podzielić na ze względu na swoją konstrukcje :


- diagonalne, najczęściej spotykane w motorach typu chopper, cruiser czy enduro, np. 110/90 - 18 (symbol „ - " który oznaczą diagonalną oponę),

- diagonalne opasane, np. 150/80VB17 (symbol „B w nazwie produktu”),

- radialne ogumienie, stosowane w szybkich i ciężkich motocyklach, 180/55ZR17 (symbol „R” litera przed średnicą felgi.).

Przykładowo rozmiar 110/90-18 F oznacza oponę o szerokości 110mm profilu opony 90 czyli 90 procent z 110mm profil opony. Znak „-” oznaczający oponę diagonalną oraz symbol „F” oznaczający oponę na oś przednią Służymy fachową poradą i pomocą w zakresie doboru opon motocyklowych.

 • Komplet Opon Motocyklowych

 • Komplet opon motocyklowych to zestaw składający się z dwóch opon motocyklowych, jedna opona jest na przód druga na tył motocykla czyli na oś napędową. Różnice w przeznaczeniu opon wynikają głownie z funkcji, jakie spełnia poszczególne koło w motorze. Opona która jest montowana na przodzie motocykla odgrywa znaczną rolę podczas hamowania, ponieważ na nią działają największe siły powstających podczas hamowania. Opona motocyklowa montowana na tyle powinna przenosić na nawierzchnię drogi moc generowaną przez silnik motocykla i nie dopuścić do uślizgu tylnego koła w zakręcie.
 • Jeżeli potrzebujemy zakupić komplet opon musimy mieć świadomość że opona tylna motocykla jest przeważnie szersza od opony przedniej, ale to nie jedyna różnica pomiędzy tymi oponami. Różnią się one również mieszanką z której jest zbudowana opona. Przykładowo często opona tylna jest dwuskładnikowa środek opony jest twardszy aby zachować jak najlepszą trakcje a boki opony są miększe przez co gwarantują lepszą przyczepność w zakręcie.
 • Jakie ciśnienie powinny mieć opony motocyklowe?

 • Ciśnienie w oponach motorowych należy regularnie sprawdzać i uzupełniać ewentualne spadki. Opony to jedyny element jednośladu który styka się podczas naszej jazdy z podłożem. Oczywiście slidery kolan i łokci też moga ale nie o to chodzi. Ile powietrza powinniśmy mieć w oponach motocyklowych? Wyższe ciśnienia w oponach przydaje się podczas jazdy turystycznej i sportowej. Podczas podróży z pasażerem i 30kg kilogramów bagażu tylne koło musi udźwignąć ten ciężar i dlatego dobrze mieć je porządnie banite oczywiście bez przesady. W każdej karcie motocykla są podane parametry jakie ciśnienie powinno być stosowane do jazdy z pasażerem lub bez. Niższe ciśnienie w oponach pozwoli na znaczne ugięcie bieżnika opon i znaczne powiększenie styku powierzchni z nawierzchnią, przydaje się to głownie w terenie. Niskiego ciśnienia w oponach typu cross i enduro, hard enduro używa się aby dostosować jednoślad do danej trasy. Jeżeli nie wiesz jakie ciśnienie zastosować możesz przyjąć 2,1-2,5 bar na przód , 2,3 do 2,9 bar na tylną oponę.
 • Kiedy wymienić opony w motocyklu?

 • Opony motorowe powinniśmy wymieniać według zasady jak opony w samochodach osobowych, czyli jeżeli bieżnik opony wynosi poniżej 1,6mm nie możemy już użytkować takiej opony i zgodnie z przepisami musimy ją już wymienić. Jednakże opony do motocykla to jedyne miejsce styku jednośladu z powierzchnią drogi, dlatego też zalecamy wymieniać opony które już są starsze niż 8 lat, są spękane, mają jakieś skazy na boku, naderwane kawałki gumy, ewentualnie gdy czujemy że opona się ślizga lub nie odprowadza już wody.

Popularne Rozmiary Opon

Sklep internetowy hurtopony.pl poleca nowe opony do Twojego pojazdu. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane rozmiary opon w kategorii motocyklowe. Polecamy markowe opony jak i również tanie opony wysokiej jakości. Każda opona sprzedawana w naszym sklepie internetowym posiada wszelkie atesty i normy wymagane na terenie Uni Europejskiej.
opony 120/90-18opony 100/80-17
opony 100/90-19opony 130/80-17
opony 120/90-17opony 110/100-18

Artykuły i nowości z rynku oponiarskiego

Poznaj rodzaje opon motocyklowych
Poznaj rodzaje opon motocyklowych
Dowiedz się jakie są typy opon motocyklowych, jaką oponę motocyklową wybrać. Wybierz odpowiednie opony w zależności od rodzaju motocykla.
Jak dobrać opony do motocykla
Jak dobrać opony do motocykla
Zobacz jak prawidłowo dobrać opony do sojego motocykla.
Opony motocyklowe co o nich wiedzieć i jak użytkować
Opony motocyklowe co o nich wiedzieć i jak użytkować
Ogólne infomracje o oponach motocyklowych
Jak wybrać opony motocyklowe? Dobór odpowiedniego typu i rozmiaru
Jak wybrać opony motocyklowe? Dobór odpowiedniego typu i rozmiaru
Jak wybrać opony motocyklowe. Dla miłośników jeśnoladów jest to bardzo czasem trudny wybór pomożemy wybrać wam najlpesze opony motocyklowe
Opony Michelin w motocyklach Harley Davidson
Opony Michelin w motocyklach Harley Davidson
Michelin zaprojektował specjalne opony do Harley Davidson. Specjalna mieszanka, bardzo dobre osiągi. Nowe rozmiary opon gamy Michelin. Wejdź i przeczytaj więcej.
Tabela zamienników opon motocyklowych
Tabela zamienników opon motocyklowych
Specjalnie przygotowana dla was. Tabela zamienników opon motocyklowych. Sprawdź jaki rozmiar ma jaki zamiennik motocyklowy. Dobierz opony do swojego motocykla. Poradnik Hurtopony

  Infolinia:

  32 706 10 18


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.