Opony motocyklowe, opony motorowe

Strona główna>Opony motocyklowe

Opony motocyklowe

Opony Motocyklowe w Hurtopony.pl to pełna gama opon markowych producentów. W swojej ofercie posiadamy opony wyższej klasy typu Michelin, Metzeler, Pirelli, Bridgestone, Continental prezentujące doskonałą jakość w swojej klasie. Opony średniej półki Mitas, Matador europejskich producentów oraz opony typu budget : Duro, Sunf, Maxxis.

Opony motocyklowe są specyficznymi oponami ze względu na jazdę motoru w pionie jak i również w wychyleniu pod katem względem jezdni. Dlatego też inna jest budowa opon motocyklowych bieżnik nowej opony motocyklowej styka się z powierzchnią w znacznie większej części niż opony osobowe.

Opony motocyklowe możemy podzielić na:

szosowe – ogumienie typu uniwersalnego znajdują zastosowanie przy poruszaniu się po drogach asfaltowych, utwardzonych, regionalnych oraz na autostradach.


sportowe – opony typu tor autostrada, posiadają komponenty które poprawiają czas. Wykazują się ekonomicznością. Charakterystyczny prawie gładki bieżnik.


crosowe – zwiększona wytrzymałość, terenowy bieżnik, przeznaczone do użytkowania od w zróżnicowanym terenie począwszy od prostych przebiegów szosą po często skrajnie ekstremalnie trudne warunki terenowe.


Przymierzając się do zakupu opony musimy się zastanowić jakie będzie zastosowanie naszych opon motocyklowych do jakiej maszyny będą one zamontowane. Nie ma sensu zakładać opony terenowej do motocykla jeżdżącego tylko po szosie. Ucierpią na tym nie tylko opony ale my również podczas niekomfortowej podróży. Ważną rzeczą przy eksploatacji opony motocyklowej jest jej ciśnienie żeby było one w normie określonej przez konstruktora opony a także było zawsze takie samo. Zapewni na to że nasze opony motocyklowe będą miały dłuższą żywotność i dłuższe przebiegi a także będą bezpieczne.

Kierując się wyborem opony do motoru musimy sprawdzać również oznaczenie opon:

oznaczeniem F lub Front w nazwie opony oznacza ogumienie stosowane na oś przednią

oznaczenie R lub Rear oznacza oś tylną motoru.

Jeżeli opona motocyklowa nie posiada takiego oznaczania najprawdopodobniej jest uniwersalna.

Opony do motoru możemy również podzielić na ze względu na swoją konstrukcje :

- diagonalne, najczęściej spotykane w motorach typu chopper, cruiser czy enduro, np. 110/90 - 18 (symbol „ - " który oznaczą diagonalną oponę),

- diagonalne opasane, np. 150/80VB17 (symbol „B w nazwie produktu”),

- radialne ogumienie, stosowane w szybkich i ciężkich motocyklach, 180/55ZR17 (symbol „R” litera przed średnicą felgi.).

Przykładowo rozmiar 110/90-18 F oznacza oponę o szerokości 110mm profilu opony 90 czyli 90 procent z 110mm profil opony. Znak „-” oznaczający oponę diagonalną oraz symbol „F” oznaczający oponę na oś przednią Służymy fachową poradą i pomocą w zakresie doboru opon motocyklowych.

Popularne Rozmiary Opon

Sklep internetowy hurtopony.pl poleca nowe opony do Twojego pojazdu. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane rozmiary opon w kategorii motocyklowe. Polecamy markowe opony jak i również tanie opony wysokiej jakości. Każda opona sprzedawana w naszym sklepie internetowym posiada wszelkie atesty i normy wymagane na terenie Uni Europejskiej.
opony 120/90-18opony 100/80-17
opony 100/90-19opony 130/80-17
opony 120/90-17opony 110/100-18

Artykuły i nowości z rynku oponiarskiego

Opony motocyklowe co o nich wiedzieć i jak użytkować
Opony motocyklowe co o nich wiedzieć i jak użytkować
Ogólne infomracje o oponach motocyklowych
Jak wybrać opony motocyklowe? Dobór odpowiedniego typu i rozmiaru
Jak wybrać opony motocyklowe? Dobór odpowiedniego typu i rozmiaru
Jak wybrać opony motocyklowe. Dla miłośników jeśnoladów jest to bardzo czasem trudny wybór pomożemy wybrać wam najlpesze opony motocyklowe
Opony Michelin w motocyklach Harley Davidson
Opony Michelin w motocyklach Harley Davidson
Michelin zaprojektował specjalne opony do Harley Davidson. Specjalna mieszanka, bardzo dobre osiągi. Nowe rozmiary opon gamy Michelin. Wejdź i przeczytaj więcej.

  Infolinia:

  32 706 10 18