Opony terenowe, opony 4x4

Opony>Opony terenowe

Opony terenowe

Opony terenowe to dział naszego sklepu, który zawiera opony 4x4 czy ogumienie do samochodów typu SUV. Ze względu na budowę „terenówki” dzielimy na:

  • diagonalne - czyli o budowie diagonalnej są zalecane do trudnych warunków na drodze (błoto, woda). Charakteryzują się wysoką odpornością i świetną trakcją w terenie błotnistym. Jednak nie są idealne i mają swoje wady – duże zużycie paliwa oraz gorszy komfort jazdy po drogach utwardzonych (niewielkie przyleganie czoła bieżnika do podłoża)
  • radialne - ogumienie o budowie radialnej to w większości te stosowane w samochodach terenowych, wielkich autach osobowych i autach typu SUV

Opony oznaczone jako terenowe możemy również podzielić ze względu na bieżnik. Te z agresywnym bieżnikiem będą mieć dobry ciąg w terenie jednak na asfalcie będą głośne. Natomiast szosowy bieżnik nie sprawdzi się w trudnym, błotnistym terenie. Istotną wskaźnikiem jest indeks ładowności, on charakteryzuje jej wytrzymałość.

Jak widać, istotne jest by w zależności od naszych potrzeb ustalić dokładnie i bezbłędnie, które opony są potrzebne do naszego pojazdu by cieszyć się komfortową i bezpieczną jazdą.

Zawsze służymy specjalistyczną poradą w zakresie doboru ogumienia do jazdy w terenie.

Popularne Rozmiary Opon

Sklep internetowy hurtopony.pl poleca nowe opony do Twojego pojazdu. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane rozmiary opon w kategorii terenowe. Polecamy markowe opony jak i również tanie opony wysokiej jakości. Każda opona sprzedawana w naszym sklepie internetowym posiada wszelkie atesty i normy wymagane na terenie Uni Europejskiej.
opony 235/75R15opony 235/65R17
opony 205/70R15opony 265/65R17
opony 245/75R16opony 235/70R16

Artykuły i nowości z rynku oponiarskiego

Wszystko o ogumieniu terenowym rodzaje opon terenowych
Wszystko o ogumieniu terenowym rodzaje opon terenowych
Wszystko o oponach terenowych . Dowiedz się jakie są rodzaje opon terenowych. Jakie zastosowania i gdzie ich używać. Zaglądnij do naszego Poradnika
Czym tak naprawdę różnią sie opony terenowe od osobowych
Czym tak naprawdę różnią sie opony terenowe od osobowych
Rozwój rynku samochodów terenowych spowodował, że zatarły się granice między nimi a autami osobowymi. Sport Utility Vehicle czyli SUVy z założenia służą rozrywce, a ze względu na stylizację i cechy praktyczne są chętnie używane jako auta miejskie.

  Infolinia:

  32 706 10 18


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.