Strona główna>Artykuly>Rząd pozwala wymieniać opony w czasie korornawirusa

Rząd pozwala wymieniać opony w czasie korornawirusa

Rząd pozwala wymieniać opony w czasie korornawirusa

Aktualizacja (09-04-2020):


Wiadomość z ostatniej chwili WAŻNE!


Ministerstwo Zdrowia uznaje wymianę opon zimowych na letnie jako czynność niezbędną dla zaspokajania codziennych potrzeb!! Na skutek interwencji Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego, Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego i Związku Dealerów Samochodów Ministerstwo Zdrowia wydało zgodę na wymianę opon zimowych na letnie przez osoby, które używają samochodów do dojazdów Link do artykułu: Artykuł PZPO


Przedstawiamy również oficjalną odpowiedź Ministerstwa Zdrowia potwierdzającą doniesienia: Oficjalna odpowiedź Ministerstwa


Dalsza część artykułu:


Przyszła wiosna, słońce świeci temperatury poszły znacznie do góry. Temperatury powietrza znacznie przekraczają już tę przy których można bezpiecznie poruszać się na oponach zimowych. Musimy zmienić opony z zimowych na letnie. Czy jest to czynność niezbędna wg Hurtopony jest to czynność niezbędna może nie aż tak jak zakup żywności ale gwarantuje nam bezpieczne poruszanie się do pracy i z powrotem. Musimy pamiętać że droga hamowania na oponach zimowych jest znacznie dłuższa niż na opona letnich w dodatnich temparaturach. Opony zimowe w temperaturach powyżej 6- 7 stopni celsjusza mają znacznie dłuższą drogę hamowania. Znacznie wydłużona droga hamowania to również niebezpieczeństwo uderzenia w innych użytkowników drogi. Liczba wypadków samochodowych może przez to wzrosnąć . Poniżej prezentujemy diagram na którym widać drogę hamowania i jak się zachowują opony zimowe w lato i w dodatnich temperaturach.

opony całoroczne

W internecie znajdziemy dużo informacji na temat jednorazowego ukarania kierowcy samochodu za wymianę opony. Jednakże jak to w mediach jednorazowy wypadek jest rozdmuchiwany na wielką skalę, takie są nasze media zawsze szukają sensacji. Na łamach Wp.pl czytamy wypowiedź pani asp. Marzanny Boratyńskiej z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi: ? Aktualnie wizyta w zakładzie wulkanizacyjnym jest uzasadniona tylko w razie przebicia lub innego problemu uniemożliwiającego jazdę.Wg Hurtopony Wymiana opon jest konieczna dla bezpieczeństwa. Poniżej inne informacje z rynku.


Moto.pl: Mandat za dbanie o bezpieczeństwo?


Wymiana opon zimowych na letnie to nie konieczność, ale dbanie o bezpieczeństwo. Pojawiły się jednak pierwsze sygnały, że policja karze mandatami kierowców udających się do wulkanizacji. Wobec tego Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Oponiarskiego, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego i Związek Dealerów Samochodów wystosowały list do premiera Morawieckiego, Ministra Spraw Wewnętrznych i Komendanta Głównego Policji.


Auto świat : Policja wlepia mandaty za wymianę opon! Nasza rada: wymień opony, mandatu nie przyjmuj! W innych krajach korzystanie z serwisów jest dozwolone. Związek Przemysłu Oponiarskiego zapewnia, że przygotował też wytyczne dla serwisów oponiarskich na temat tego, jak zachować bezpieczeństwo klientów i pracowników w warsztatach w trakcie pandemii. Podaje też przykłady z innych krajów. Wymianę opon na letnie w okresie pandemii dopuściły władze Bawarii, a w USA serwisy samochodowe są wpisane na listę infrastruktury krytycznej i korzystanie z nich jest dozwolone.


Ostatnia wiadomość :Przy zachowaniu restrykcyjnych procedur w zakresie bezpieczeństwa osobistego, wymiana opon w serwisie jest równie bezpieczna jak np. zakupy. - informuje Piotr Sarnecki, dyrektor generalny PZPO.


Podsumowując wymieniamy opony bezpiecznie. Jedź Bezpiecznie . Kup opony online i wymień bezpiecznie.

  Infolinia:

  32 706 10 18