Strona główna>Artykuly>Jakie opony do samochodu

Jakie opony do samochodu

Jakie opony do samochodu

Stajemy przed wyborem opon do naszego samochodu. Wszystkie opony są podobne i wyglądają identycznie. Nieważne czy potrzebujemy opony letnie, zimowe czy całoroczne, musimy znać rozmiar opony.  W przypadku opon osobowych przykładowo 215/55r17 gdzie

215 oznacza szerokość

55 oznacza profil opony (stosunek procentowy)

R oznacza oponę radialną

17 oznacza średnicę felgi na której zostanie osadzona opona

 

Wszystko jest proste i jasne pod warunkiem że znamy rozmiar opony pasującej do naszego samochodu. Jeżeli nie dysponujemy takim rozmiarem pojawia się problem. Jak dobrać prawidłowe opony do swojego pojazdu. Skąd zaczerpnąć informacji o rozmiarze seryjnym opon montowanych do naszego pojazdu lub być może mamy opony ale chcielibyśmy je zamienić na jakiś inny rozmiar opony bo np kupiliśmy sobie ładne felgi 19 -stki.

Specjalnie dla państwa i naszych wszystkich klientów przygotowaliśmy konfigurator doboru opon do pojazdu.  Przykładowo poszukujecie opony do opel , opony do audi , opony do ford. Wybieracie w naszej wyszukiwarce w pierwszej kolejności producenta pojazdu. Następnie model pojazdu np Opel Astra lub Audi A3 . W kolejnych krokach trzeba podać rok produkcji, silnik i po podaniu takich danych które bez problemu znajdziecie w swoim dowodzie rejestracyjnym.

Po podaniu danych w naszej wyszukiwarce na głównej stronie, system automatycznie przekieruje was na stronę modelu. Na stronie modelu podane są opony proponowane do danego modelu pojazdu. Zapraszamy do testowania.

 

Wejdź i sprawdź swoje opony do danego samochodu i ich zamienniki.

Konfigurator opony do pojazdu

  Infolinia:

  32 706 10 18