Opony do Ford

opony do Ford

Wybierz model samochodu marki Ford.

Dobierz rozmiar opon do Ford

Opony do Ford


Henry Ford, założyciel Ford Motor Company(16 czerwca 1903r.), od najmłodszych lat wykazywał smykałkę do nowych technologii. W roku 1878 skonstruował swój pierwszy silnik parowy, a jego prace nad silnikiem spalinowym doprowadziły go do stworzenia w 1896 roku swojego pierwszego pojazdu. Początki działalności firmy Forda nie należały jednak do najłatwiejszych. Pierwszy seryjny model Forda oznaczony literą A, był składany z części zamawianych u innych firm, a pierwszy egzemplarz został sprzedany dopiero po miesiącu od rozpoczęcia działalności. Pierwsze większe korzyści firma odniosła dopiero ze sprzedaży czterocylindrowego modelu N. Stratę przyniósł natomiast luksusowy Model K, który był za drogi w produkcji.

W roku 1904 otwarto pierwszą zagraniczną fabrykę w Kanadzie. Przełomowym modelem Forda okazał się Ford T, którego od 1908 roku wyprodukowano prawie 15,5 mln egzemplarzy. Sprzedaż modelu T na całym świecie sprawiła, że Ford wprowadził produkcję taśmową, dzięki czemu została obniżona również jego cena. Wprowadzenie produkcji taśmowej sprawiło, że Ford stał się największym producentem na tamte czasy. Ekspansja eksportowa sprawiła, że w roku 1908 ruszyła fabryka we Francji, a rok później otwarto zakład w Wielkie Brytanii. Jednak Ford produkował dużo egzemplarzy, lecz tylko jednego niemodernizowanego modelu, przez co dał się dogonić konkurencji, a pozycje lidera przejęło General Motors.

Dopiero w 1917 roku na bazie Forda T powstał model TT, będący małą ciężarówką. Następcą modelu T stał się nowy Ford A, z czterocylindrowym silnikiem. Do roku 1925 Ford posiadał już swoje fabryki także w Ameryce Południowej oraz w Azji. Po roku 1925 rozpoczęła się produkcja w Australii. Kolejnym udanym modelem Forda był V8 (1931) o pojemności 3,6 litra. W tym czasie na rynek europejski produkowany był model Y, na bazie którego były budowane auta aż do 50 roku. W czasie wojny w fabrykach Forda produkowano wojskowego Forda GPW, Bombowce, oraz silniki samolotowe. Produkcja cywilna ruszyła z powrotem dopiero w roku 1947. Do ważniejszych powojennych modeli tamtych czasów zaliczyć można Thunderbird (1954), Edsel (1957) oraz legendarnego Forda Mustanga z 1964 roku.

W latach 60 założono Ford of Europe. Już w latach 70. zaczęły powstawać modele znane i cenione do dziś – Escort z 1970 oraz Fiesta z 1976. W latach 80. zaczęto  produkować Forda oraz pickupy z serii F. Kolejne modele, to Ford Mondeo z 1993 roku oraz Focus z roku 1998. Jednak najpopularniejszym modelem ostatnich lat był Ford Taurus. Ford oprócz produkcji aut własnych prowadził także szeroko zakrojoną współpracę z innymi producentami. Od 1922 w posiadaniu Forda znalazła się marka Lincoln, pod którą produkowane były auta luksusowe.  Półką znajdującą się pomiędzy Fordem, a Linkolnem była marka Mercury wprowadzona na rynek w 1938 roku.

W roku 1987 Ford stał się większościowym udziałowcem w Aston Martinie, a dwa lata później w rupie forda znalazł się Jaguar. Od 1996 w posiadaniu forda znalazło się 33,5% akcji Japońskiej Mazdy. W nowe tysiąclecie Ford wszedł posiadając także marki Volvo i Land Rover.  Jednak ze względu na słabsze wyniki Luksusowych marek w 2007 roku został sprzedany Aston Martin. Rok później marki Jaguar oraz Land Rover podzieliły jego los, trafiając w Ręce Tata Motors. Wśród opon montowanych na seryjnym wyposażeniu Forda znaleźć można opony wielu producentów. Wiele modeli Forda jest wyposażanych w opony Bridgestone, tutaj można wyróżnić opony Bridgestone R623 w Fordzie Ranger, Bridgestone ER30 w Fordzie New Fiesta czy Bridgestone ER300 w Fordzie Focus.

Natomiast w Fordzie Focus C-MAX zamontowano opony Michelin Energy Pilot. Model Michalin Energy znalazł się też w Fordzie KA. W fordzie Mondeo zamontowano opony Michelin Primacy Plus. Jednak najczęściej montowanymi seryjnie w Fordach oponami są opony marki Goodyear. W już wymienionych modelach, a także w wielu innych montowane są opony z serii ultragrip, Wranglem oraz cargo. W najbardziej popularnych modelach Forda: C-Max, Fiesta, Focus, Galaxy, Ka, Mondeo, oraz S-Max można spotkać opony Goodyear Vector 5+ oraz Eagle Vector 2+.

Powyżej pokazujemy listę rodzajów aut marki Ford, klikając w powyższe linki można przejść do podstron typów i wyszukać interesujące nas opony do Ford. Nasza wykwalifikowana kadra służy poradą i rzetelną wiedzą w zakresie doboru opon do Ford, chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie Państwa pytania. Informujemy, że Nasza baza jest stale rozwijana i powiększana w celu dostarczenia Państwu pełnej wiedzy z zakresu doboru opon do aut Ford. Jeśli interesują Cię opony do Ford, dobrze trafiłeś, na pewno znajdziemy interesujące Cię opony i udzielimy wyczerpującej odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

  Infolinia:

  32 706 10 18