Opony do Audi

opony do Audi

Wybierz model samochodu marki Audi.

Dobierz rozmiar opon do Audi

Opony do Audi


Koncern audi powstał w 1932 roku z połączenia czterech firm: Horch, Audi, Wanderer oraz DKW. Pierwsza z nich została założona przez Augusta Horcha, który odegrał najważniejszą rolę w historii koncernu. Gdy w roku 1909 wszedł on w konflikt interesów ze wspólnikami był zmuszony opuścić firmę. Jeszcze w tym samym roku powołał do życia firmę AUDI, w której zrealizował swoje plany o produkcji aut sportowych, które to plany doprowadziły firmę AUDI do czterokrotnego mistrzostwa w rajdach alpejskich w latach 1911-14.  Firma w 1914 roku została przekształcona w spółkę akcyjną, niestety jednak po wojnie August Horch odszedł z firmy i przeniósł się do Berlina, by pracować jako rzeczoznawca do spraw motoryzacji.

W 1921 roku AUDI wypuszcza pierwszy na rynku niemiecki samochód z kierownicą po lewej stronie, a w roku 1927 powstał model imperator, pierwszy ośmiocylindrowy samochód od AUDI. Dzięki temu marka zyskała opinię producenta luksusowych aut. W roku 1928 został wykupiony pakiet większościowy  przez J.S. Rasmussena, właściciela marki DKW, producenta rowerów, motocykli oraz silników małej pojemności. Przejęcie to było związane z rozpoczęciem produkcji własnych samochodów przez firmę DKW. Czwarty z „Ojców założycieli koncernu” firma Wanderer działała od 1895 roku, w pierwszych latach działalności skupiając się na produkcji rowerów oraz motocykli.

Dopiero w roku 1913 ruszyła produkcja samochodów, jednak odbywała się ona na małą skalę. Połączenie tych czterech firm i stworzenie koncernu Auto Union AG w 1932 roku było odpowiedzią na zwiększający się napływ samochodów amerykańskich, z którymi pojedyncze firmy nie miały szansy konkurować. Współpraca producentów wewnątrz koncernu podzielona została według schematu: firma DKW produkowała motocykle i małe samochody, Wanderer produkowała auta klasy średniej, Audi miał pod sobą produkcję aut klasy średniej i wyższej, a Horch produkował najbardziej luksusowe limuzyny. Podział segmentów między producentów zaowocował kompleksową i uzupełniającą się wzajemnie ofertą, a współpraca firm przyniosła większe korzyści.

W czasach drugiej wojny światowej produkcja aut została zahamowana ze względu przekserowania produkcji na rzecz armii, natomiast po wojnie majątek firmy został oddany Związkowi Radzieckiemu w ramach odszkodowania wojennego. Po wojnie firma została wykreślona z rejestru, następnie reaktywowana.  Przetrwała głównie dzięki produkcji motocykli oraz prostych samochodów firmy DKW, które przez swoją niezawodność ugruntowały sobie pozycję w powojennej rzeczywistości.  Firma w 1965 została wykupiona przez Volkswagen, który z początkiem lat 70. wprowadził do produkcji auta z silnikami czterocylindrowymi. Niedużo później firma zaczęła inwestować w nowe technologie, takie jak silnik pięciocylindrowy, turbodoładowanie, czy napęd na cztery koła czyli system Quatro z którego Audi słynie.

Audi w swoich  samochodach montuje opony z grupy Premium takie jak Bridgestone RE040 w audi A3 i A8. Z opon Bridgestone montowane są również modele ER300, RE050 oraz Dueler HP Spor. W autach audi można spotkać także opony Toyo Proxes T1 Sport oraz opony Yokohama ADVAN Sport V103. W modelu Audi A4 montuje się seryjnie opony Dunlop SP Sport 8000E. W użyciu są również opony Dunlop SP Sport 9090 oraz SP Sport 9000. Równie często montowane są opony Goodyear z serii Excellence, Goodyear EfficentGrip, Eagle Vector 2+, UltraGrip Performance 2. Eagle F1 Asymmetric oraz Wrangler AT/R.

Powyżej pokazujemy listę modelów samochodów marki Audi, klikając w powyższe linki można przejść do podstron modelów i odnaleźć interesujące nas opony do Audi. Nasza wykwalifikowana kadra służy poradą i rzetelną wiedzą w zakresie doboru opon do Audi, chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie Państwa pytania. Informujemy, że Nasza baza jest stale rozwijana i powiększana w celu dostarczenia Państwu pełnej wiedzy z zakresu doboru ogumienia do samochodów Audi. Jeśli interesują Cię opony do Audi, dobrze trafiłeś, na pewno znajdziemy interesujące Cię ogumienie i udzielimy wyczerpującej odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

  Infolinia:

  32 706 10 18


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.