Strona główna>Artykuly>Dlaczego wybrać opony Sailun AutoBild TUV

Dlaczego wybrać opony Sailun AutoBild TUV

Dlaczego wybrać opony Sailun AutoBild TUV

Międzynarodowa renoma opon SAILUN

W 2021 roku SAILUN Atrezzo ZSR została poddana testom przeprowadzonym przez najpopularniejszy niemiecki magazyn o tematyce motoryzacyjnej Auto Bild. Opona została porównana z konkurencyjnymi oponami premium podczas intensywnej jazdy na torze wyścigowym Bilster Berg. Opony zostały zamontowane do dwóch samochodów: Hyundai i30N oraz Seat Leon..

Test obejmował dynamiczny wyścig na torze o długości 4,2 km z 19 zakrętami, gdzie sprawdzane były takie parametry jak hamowanie na mokrej i suchej nawierzchni oraz wytrzymałość na ścieranie czy uszkodzenia mechaniczne. Ponadto, opony Atrezzo ZSR zamontowane do samochodu Hyundai i30N musiały pokonać 50 okrążeń na na trasy Nordschleife ?Zielone Piekło? o długości 20,8 km na torze Nürburgring.

Sailun, po przejechaniu ponad 10 000 km, zdał egzamin celująco, przede wszystkim pod względem wydajności, przyczepności i precyzji prowadzenia.

Aby udowodnić niezawodność Atrezzo ZSR, AUTO BILD zwrócił się do renomowanego instytutu TÜV SÜD z prośbą o przeprowadzenie kolejnych testów. Opona wykazała się niezwykłą wytrzymałością i odpornością na ścieranie podczas 60-minutowej jazdy, z czego 50 minut w przedziale od 270 do 300 km/h, co potwierdziło jej wysoką jakość.

Certyfikat TÜV SÜD posiada również zimowy bieżnik Alpine+ oraz ciężarowy SDR1.

Opona Sailun SDR1 znacznie przekroczyła rygorystyczne wymogi dotyczące skuteczności hamowania na mokrej nawierzchni, uzyskując o 16% lepszą drogę hamowania, poziom emisji hałasu o 1dB niższy, opór toczenia o 9% niższy, a także przeszła testy wytrzymałościowe.

Dodatkowo, Bieżniki Sailun Atrezzo oraz Ice Blazer zostały wyróżnione "pieczęcią uznania" PTPA (Parent Tested Parent Approved). PTPA to niezależna instytucja testująca produkty bezpieczne dla dzieci, zrzeszająca przeszło 50 000 rodziców w Stanach Zjednoczonych.To szczególnie cenne wyróżnienie, bowiem bierze pod uwagę takie aspekty jak dobre parametry hamowania, przyczepności i komfort użytkowania.

  Infolinia:

  32 706 10 18