Opony>Artykuły>Opony osobowe>Na czym polega przewaga prestiżowych marek opon nad tymi z niższej półki?
Na czym polega przewaga prestiżowych marek opon nad tymi z niższej półki?

Na czym polega przewaga prestiżowych marek opon nad tymi z niższej półki?

Konstrukcja opony marki premium, budowa bieżnika, skład mieszanki gwarantują większy komfort jazdy. W mierzalny sposób wygrywa ze standardową oponą w kategoriach bezpieczeństwa, trwałości, precyzji prowadzenia. Opony z wyższej półki, używane w samochodach starszej generacji są w stanie częściowo nadrobić braki pojazdu.

Ogumienie marki premium daje nam gwarancję najwyższej jakości i osiągów. Nie są to jedynie puste slogany, ponieważ do stworzenia takich opon poświęcono niejednokrotnie wiele lat badań. Projekty tworzone są przez największych i najbardziej doświadczonych specjalistów w branży. Do produkcji opony klasy premium wykorzystywane są najnowocześniejsze technologie, najbardziej zaawansowane rozwiązania, najlepsze materiały.

Sprawdzone na polu walki

Opony prestiżowych marek testowane są nie tylko w fabrykach. Najlepszym poligonem doświadczalnym dla czołowych producentów opon stanowią wyścigi i rajdy samochodowe. Rozwiązania, które dobrze sprawdziły się w najbardziej wymagających warunkach, często po jakimś czasie stają się dostępne dla każdego użytkownika jezdni. Dla producentów takich, jak Pirelli i Michelin, zaangażowanych w najlepsze serie motosportu (Formuła E, WRC, WEC IMSA, czy Dakar) wyścigi i rajdy samochodowe stanowią swoiste laboratoria i pozwalają na przetestowanie najnowszych rozwiązań w trudnych i niebezpiecznych warunkach, przez doświadczonych kierowców i ich zespoły.

Po takiej ekstremalnej przygodzie, projekt opony jest ponownie analizowany, testowany, usuwane są ewentualne problemy i niedociągnięcia, a dalej - opona może trafić pod strzechy? a właściwie na drogi, na całym świecie.

Ratunek dla starszych modeli

Wydawać się może, że opony klasy premium najlepiej współgrają z nowymi, zaawansowanymi technologicznie samochodami. Prawda jest zaskakująca - przy pojazdach starszego typu, opony z wyższej półki są wybawieniem. Używanie ich w samochodach bez elektronicznego systemu stabilizacji toru jazdy pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa podczas jazdy - szczególnie w trudniejszych warunkach pogodowych. Warto podkreślić, że nawet najbardziej zaawansowane technologicznie systemy pojazdu, nie będą w stanie zrównoważyć plusów, wynikających z posiadania dobrego ogumienia.

Eksperci Pirelli zwracają uwagę na fakt, że korzyści ze stosowania najbardziej zaawansowanego technologicznie ogumienia klasy premium nie dotyczą jedynie pojazdów o konkretnych wymaganiach technicznych. Nowoczesne rozwiązania, np.: mieszanki o poszerzonym zakresie temperatur roboczych lub aktywne lamele 4D wpływają na poprawę bezpieczeństwa każdego pojazdu. Wszystkie elementy projektu i komponenty, wchodzące w skład ogumienia najwyższej klasy wpływają bezpośrednio na znaczną poprawę trwałości, mniejsze opory toczenia, lepszą precyzję prowadzenia, większą przyczepność, wyższy komfort oraz bezpieczeństwo jazdy poprzez krótszą drogę hamowania na drodze w różnych warunkach pogodowych, lepszą odporność na aquaplaning (pogorszenie stabilności samochodu podczas przejeżdżania z większą prędkością przez kałużę).

Opony homologowane

Kogo, jeśli nie najlepszych producentów opon, stać na to, aby zaprojektować i wyprodukować ogumienie dedykowane do konkretnego modelu pojazdu? Prestiżowe marki oponiarskie mogą pozwolić sobie na to, aby przetestować, jak zachowuje się konkretny model samochodu w różnych warunkach drogowych, podczas zakrętów itd. Opony homologowane gwarantują uzyskanie najlepszych możliwych osiągów oraz dopasowane są do konkretnego modelu, a nawet wersji silnikowej, wyposażenia itp. Wszystko to zależy od indywidualnych wymagań producenta pojazdu.

Opona homologowana marki premium jest w stanie zapewnić niższe spalanie, mniejszy hałas, lepsze prowadzenie podczas wchodzenia w zakręty, optymalną trakcję w okolicznościach przyspieszania. Wszystkie te elementy składają się na zauważalnie wyższy komfort jazdy, większe bezpieczeństwo oraz oszczędność paliwa.

Zaufanie konsumentów do opon klasy premium

Coraz większa liczba kierowców zauważa i docenia wpływ wysokiej jakości opon na bezpieczeństwo jazdy. Szerokie grono fanów zyskały opony Ultra High Performance (UHP). Po ogumienie z wyższej półki najczęściej sięgają użytkownicy samochodów o wysokich osiągach. Jakość opon ma dla nich ogromne znaczenie ze względu na chęć pełnego wykorzystania potencjału samochodu - np. przy dużych prędkościach i podczas wchodzenia w zakręty. Opony premium prestiżowych marek takich jak np . opony Continental wybierają również pasjonaci motorsportu, off-roadu, tuningu.

Opony premium reprezentują inżynieryjną hybrydę nowoczesnych mieszanek, przełomowych technologii konstrukcyjnych oraz funkcjonalnych elementów designu. Przykładem mogą być dualne mieszanki firmy Michelin - funkcyjne i hybrydowe, "Inteligentne" i aktywujące się w określonych temperaturach elastomery, otwierające się z przebiegiem dodatkowe krawędzie, czy samooczyszczające się klocki. Tak innowacyjny zestaw zalet wymaga wielu badań oraz zaawansowanych testów. Technologia ma zapewniać bezpieczeństwo oraz określone osiągi, ale i wyższe przebiegi. W ostatecznym rozrachunku, wyższa cena wyjściowa opon, dzięki długotrwałym i zrównoważonym osiągom, dla użytkowników marek premium staje się finalnie źródłem oszczędności.

  Infolinia:

  32 706 10 18