Opony>Artykuły>Opony osobowe>Jak dobrać opony do pojazdów hybrydowych i elektrycznych
Jak dobrać opony do pojazdów hybrydowych i elektrycznych

Jak dobrać opony do pojazdów hybrydowych i elektrycznych

Wraz z rosnącym zainteresowaniem pojazdami hybrydowymi i elektrycznymi, wielu kierowców zastanawia się, jakie opony będą najlepsze dla tego rodzaju pojazdów. Wybór odpowiednich opon ma kluczowe znaczenie dla osiągów, bezpieczeństwa i ekonomiczności pojazdu.

Optymalizacja oporu toczenia

Pojazdy hybrydowe i elektryczne charakteryzują się znacznie większym momentem obrotowym, co oznacza, że ich opony narażone są na większe obciążenie. Aby zminimalizować energię potrzebną do toczenia opon, ważne jest, aby wybrać opony o niskim oporze toczenia. Takie ogumienie zmniejsza zużycie energii, co przekłada się na większy zasięg pojazdu elektrycznego oraz lepszą ekonomiczność dla pojazdów hybrydowych.

Opony do samochodów hybrydowych

Niski poziom hałasu

opony do samochodów elektrycznych

Samochody hybrydowe i elektryczne często są wyjątkowo ciche w porównaniu do tradycyjnych pojazdów z silnikiem spalinowym. Dlatego istotne jest, aby dobrać opony, które charakteryzują się niskim poziomem hałasu. Wszystkim wymaganiom sprosta opona Sailun ATREZZO ZSR2, w której wykorzystano technologię EcoPoint3 Lamele uwalniające naprężenia i rowki 3D na wewnętrznej stronie bieżnika zwiększają komfort jazdy i redukują poziom generowanego hałasu. Przed dokonaniem wyboru opon, warto zwrócić uwagę na etykiety UE, które zawierają informacje o poziomie hałasu emitowanym przez oponę. Im niższa wartość decybelowa, tym cichsza jest opona.

Wytrzymałość na obciążenie

Ze względu na większe momenty obrotowe generowane przez pojazdy hybrydowe i elektryczne, ważne jest, aby wybrać opony o odpowiedniej wytrzymałości na obciążenie. Takie opony wewnątrz muszą mieć mocniejsze warstwy opasania, które wzmacniają ściany boczne opon. Przenoszą większą masę i momenty obrotowe dostępne praktycznie od najmniejszych obrotów. Upewnij się, że wybierasz opony, które są klasyfikowane do cięższych pojazdów elektrycznych lub hybrydowych, aby zagwarantować ich bezpieczne użytkowanie.

 sailun eco point 3

Monitorowanie zużycia opon

 opony ekologiczne

Pamiętaj, że pojazdy hybrydowe i elektryczne często mają większe momenty obrotowe, co może prowadzić do szybszego zużycia opon. Regularnie monitoruj stan opon i dokonuj pomiarów bieżnika, aby upewnić się, że są one w dobrym stanie. Dobre utrzymanie opon, takie jak prawidłowe ustawienie ciśnienia powietrza, rotacja opon i dbanie o równomierne zużycie, jest kluczowe dla wydłużenia żywotności opon.

  Infolinia:

  32 706 10 18


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.