Strona główna>Opony Michelin

Opony Michelin

opony michelin

1889 rok możemy uznać za datę rozpoczynającą niezwykłą ludzką i przemysłową odyseję, która wpłynęła na cały transport, prowadząc go w stronę innowatorstwa i rozwoju ekonomicznego. W tym roku powstała bowiem firma oponiarska Michelin Co., zawdzięczająca swoją nazwę dwóm braciom – André i Edouard'owi. Sukces braci Michelin miał swój początek w chwili przejęcia przedsiębiorstw Aristide Barbier'a i Eduard'a Daubre, którzy wytwarzali części gumowe. Pierwszym sukcesem marki Michelin były klinczerowe opony Michelin, czyli opony pneumatyczne, które można było po raz pierwszy odłączać. Innymi wynalazkami autorstwa braci Michelin były pierwsze w historii niskociśnieniowe opony pasażerskie nazwane The Comfort (gwarantujące przejechanie 15 tysięcy kilometrów) oraz Michelin Metalic ze zbrojeniami z metalu. Po II Wojnie Światowej przełomowym dokonaniem stało się wymyślenie patentu, którym były opony promeniowe (inaczej radialne). W 1965 roku działalność rozpoczęło Centrum Testów i Badań Ladoux, co doprowadziło do wyprodukowania opony z niesymetrycznym układem rowków na bieżniku – tzw. opona asymetryczna, model XAS dla samochodów o dużych osiągach. Kolejny krok w stronę opony przyszłości to odkrycie systemu PAX w latach 90-tych. Umożliwia on bezpieczną podróż nawet w sytuacji, gdy opona jest przebita. Najnowszy rodzaj Tweel składa się z piasty i szprych i zrobiony jest z elastycznego tworzywa. Symbolem marki Michelin jest tzw. Michelin Man, nazywany również "Bibendum" – biały ludzik wymyślony w 1898 roku przez Marius'a Rossilona. W firmie Michelin pracuje obecnie 109 193 ludzi w 72 zakładach w 19 państwach świata (w tym od 1994 roku w Polsce – w zakładzie Stomil Olsztyn). W 2009 roku sprzedano powyżej 150 milionów opon za łączną cenę 14,8 mld euro. Michelin oferuje opony letnie Michelin, opony zimowe Michelin, opony dostawcze i terenowe, a także opony ciężarowe Michelin, opony rolnicze i opony przemysłowe.

Przedsiębiorstwo Michelin gwarantuje szeroką ofertę, a w niej opony w różnych rozmiarach: opony osobowe, opony dostawcze, opony terenowe, opony do wózków widłowych, opony motocyklowe, wymieniane już opony ciężarowe, opony rolnicze, opony przemysłowe. Każda opona posiada gwarancję Michelin i produkowana jest z respektowaniem wszelakich przepisów dotyczących wytwarzania ogumienia.

Firma Michelin posiada w swojej ofercie szeroki wybór opon w różnych rozmiarach, w fabrykach producenta Michelin produkowane są: opony osobowe, opony dostawcze, opony terenowe, opony ciężarowe, opony rolnicze, opony przemysłowe, opony do wózków widłowych, opony motocyklowe, wszystkie opony Michelin objęte są gwarancją producenta i wytwarzane są z uwzględnieniem wszelkich norm dotyczących produkcji ogumienia.

  Infolinia:

  32 706 10 18