Strona główna>Artykuly>Opony do JCB , Opony do koparek

Opony do JCB , Opony do koparek

Opony do JCB , Opony do koparek

JCB - inaczej J C Bamford Excavators Ltd jest to brytyjskie przedsiębiorstwo przemysłowe działające pod marką JCB. Firma produkuje maszyny przemysłowe oraz agregaty. Firma zasłynęła na całym świecie jako marka produkująca maszyny przemysłowe o bardzo dobrych parametrach. Firma JCB produkuje maszyny które pracują w górnictwie, budownictwie, przemyśle ciężkim, hutnictwie i w wielu innych branżach przemysłu. Jest to jedna z bardziej popularnych firm w Polsce. Firma produkuje przeróżne maszyny od zwykłych koparek, ładowarek , wózków widłowych aż po wozidła kolebkowe i wiele innych.

Na naszym rynku najczęściej występują koparki JCB 3CX , JCB Fastrac, JCB 4CX.

Często klienci nas pytają jakie opony powinny być założone do danej koparki.

Opony do koparki JCB 3CX przykładowo najczęściej stosowane rozmiary opony to 12.5/80-18 oraz 18.4-28, chociaż zdarzają się inne rozmiary.  Producent maszyn JCB od dłuższego czasu jako oponę na pierwsze wyposażenie wybiera Michelin Power CL swoich koparkoładowarek 2CX, 3CX i 4CX i my też tą oponę polecamy. W naszym asortymencie mamy też innych producentów którzy nie radzą sobie gorzej od Michelina który produkuje opony klasy premium.

Aby dobrać prawidłowo opony do JCB lub do innej koparki, ładowarki czy innej maszyny powinniśmy zajrzeć do karty informacyjnej, dowodu lub na tabliczkę znamionową aby dobrać odpowiedni rozmiar opony do naszej maszyny, dodatkowo powinniśmy znać masę naszej maszyny oraz przewidywany udźwig, dzięki temu dobierzemy opony o odpowiedniej ładowności. Dobór prawidłowych opon jest o tyle istotny że jeżeli wybierzemy zły rozmiar lub zastosujemy opony o obniżonej ładowności to opony mogą zacząć pękać, mogą również się pojawaić wybrzuszenia na oponie. Opona ulega uszkodzeniu, dlatego tak ważny jest prawidłowy dobór opon.

Nasza firma Hurtopony stara się dobrać państwu jak najlpesze opony do państwa maszyny posiadamy opony do jcb, opony do wózków widłowych, opony do koparek, opony do ładowarek i innych maszyn przemysłowych. Najważniejszą rzeczą w biznesie jest czas dlatego oferujemy państwu opony z bardzo szybką i co najważniejsze darmową dostawą. Zapraszamy do zakupu.

  Infolinia:

  32 706 10 18