Strona główna>Artykuly>Jak opony rolnicze użytkować i jak je przechowywać zimą?

Jak opony rolnicze użytkować i jak je przechowywać zimą?

Jak opony rolnicze użytkować i jak je przechowywać zimą?

Zima to okres w którym w większym stopniu prace rolnicze ustają, ale nie oznacza to że nie mają oni nic innego do roboty, pracy. W okolicach miast i wsi rolnicy używają swoich maszyn rolniczych do odśnieżania, usuwania powalonych gałęzi i innych prac porządkowych. Zima jest okresem wymagającym przede wszystkim dla człowieka ale również dla maszyn a tym bardziej dla ich części jakimi są opony rolnicze. Powinniśmy wiedzieć jak prawidłowo używać opon rolniczych i jak je zabezpieczyć na okres zimowy.

 

Użytkowanie i przechowywanie opon rolniczych czy to opona do ciągnika w zimie jest nie lada wyzwaniem. Opona rolnicza musi sprostać warunkom takim jak mróz, zamarznięta twarda ziemia, niestabilny grunt. Prawidłowe użytkowanie opony rolniczej jak i jej prawidłowe zabezpieczenie pozwoli na użytkowanie opony przez znacznie dłuższy czas i wydłuży jej żywotność. Jak wiemy dobry stan ogumienia wpływa dobrze zarówno na długie przebiegi opon, ale również na bezpieczną jazdę i komfort poruszania się na danym ogumieniu.

 

Jak przechowywać opony rolnicze?

 

Niska temperatura wydaje się kluczowa gdyż może ona wpływać na szybkość starzenia się gumy i jej podatność na uszkodzenia.

 

Nasze wskazówki

  • nie przechowuj opon na otwartej przestrzeni na polu pod wiatą, najlepiej składować je w suchym i ciemnym pomieszczeniu, gdzie nie będą wystawione na działanie trudnych warunków atmosferycznych i słońce oraz mróz. Najlepiej aby temperatura też nie była tam za niska.

  • przed przechowywaniem opon rolniczych usuń wszelkie zanieczyszczenia możesz również umyć oponę . Jest to również dobry czas aby obejrzeć oponę czy podczas prac polowych nie uległa jakimś uszkodzeniom.

  • nie przechowuj opon tak aby miały kontakt z środkami chemicznymi, olejami itp. gdyż może nastąpić denaturacja gumy.

  • jeżeli opony były napełniane wodą lub roztworem wapniowym usuń możliwie jak najszybciej roztwór, nigdy nie przechowuj opon napełnionych. Opony należy umyć i wysuszyć.

 

Użytkowanie opon rolniczych w zimie.

Po pierwsze łańcuchy . Aby zapewnić sobie prawidłową i bezpieczną jazdę ciągnikiem, traktorem rolniczym bez poślizgów. Należy założyć łańcuchy na koła. Sa to specjalne łańcuchy na opony wykonane z specjalnego stopu stali odpornego na uszkodzenia i o zaokrąglonych kantach aby nie uszkadzały opon. Dzięki łańcuchom na opony ciągnik rolniczy nie będzie się ślizgał i będziemy mogli w spokoju wykonywać nasze prace polowe.

  Infolinia:

  32 706 10 18