Strona główna>Artykuly>Opony Michelin w motocyklach Harley Davidson

Opony Michelin w motocyklach Harley Davidson

Opony Michelin w motocyklach Harley Davidson

Opony Michelin zostały zastosowane w nowych motocyklach Harley-Davidson

Firma produkująca opony Michelin opracowała specjalną oponę do wybranych motocykli Harley-Davidson z najnowszej linii Softail MICHELIN Scorcher. Znajdzie się ona na wyposażeniu modeli Harleya typu Fat Boy, Low Rider, Breakout, które niedawno premierowo zaprezentowano w połowie sierpnia tego roku.

Opony MICHELIN Scorcher staną się  elementem oryginalnego wyposażenia poszczególnych modeli motocykli Harley-Davidson z linii Softail planowanej w produkcji na 2018 rok. Mieszanka gumy bieżnika została specjalnie zaprojektowana aby zapewnić oponie bardzo dobrą przyczepność przy niskich temperaturach, oraz bardzo dobrą przyczepnosć na mokrej i wilgotnej nawierzchni, a także znacznie wyższą żywotność i lepsze osiągi. Ogumienie do Harley przygotowano w dwóch typach:

- MICHELIN Scorcher 31 wkomponowany w stylistykę klasycznych krążowników szos;

- MICHELIN Scorcher 11 znajduje zastosowanie i podkreśla sportowy wygląd motocykla.

Inżynierowie producenta opon Michelin i producenta motocykli Harley-Davidson przez całe dwa lata pracowali wspólnie nad koncepcją opony motocyklowej MICHELIN Scorcher, a następnie jej idealnym dopasowaniem do określonych specyfikacji technicznych motocykli Harley Davidson.

Zostały przygotowane wcześniej  niedostępne na rynku rozmiaru, takl jak to miało miejsce w przypadku modelu Fat Boy, w którym na przód fabrycznie montowana jest opona 160/60R18, a na oś tylnnią 240/40R18 dla pewnego prowadzenia i wyjątkowej  stabilności. Dodatkowo w oponach Michelin zastosowane zostało włókno aramidowe (oprócz rozmiaru 110/90B19), które pozwalają zapewnić niższą wagę, większą stabilność i bardzo dobre osiągi przy dużych prędkościach.

  Infolinia:

  32 706 10 18