Opony>Artykuły>Historia marki Carlisle
Historia marki Carlisle

Historia marki Carlisle

W 1917 roku, w malowniczym miasteczku Carlisle w Pensylwanii, Charles S. Moomy otworzył małą firmę o nazwie Carlisle Tire and Rubber Company. Początkowo firma miała niewielkie rozmiary i zatrudniała zaledwie trzydziestu pracowników, jednak jej celem było produkcja i sprzedaż dętek.

W początkowych latach działalności, firma Carlisle Tire and Rubber rozwijała się i odnosiła sukcesy, dostarczając wysokiej jakości dętki na rynek. Jednak w 1929 roku nadeszły ciężkie czasy, kiedy to Wielki Kryzys spowodował upadek na giełdzie. Firmy na całym świecie borykały się z wyzwaniami ekonomicznymi, ale Carlisle postanowiło przetrwać.

W okresie kryzysu i początku II wojny światowej, przemysł gumowy musiał się dostosować do nowych warunków. Zablokowano dostawy 95% kauczuku naturalnego z Indii Wschodnich, co skłoniło firmy oponiarskie do produkcji kauczuku syntetycznego.

Założyciel marki opon Carlisle
Pierwsza siedziba firmy

Carlisle Tire and Rubber przeszło proces reorganizacji korporacyjnej, a w 1943 roku firma została kupiona przez Pharis Tire and Rubber Company. W 1949 roku rada dyrektorów Pharis postanowiła zlikwidować firmę i podzielić akcje Carlisle między akcjonariuszy Pharis, co spowodowało oficjalne przemianowanie firmy na Carlisle Corporation. W latach 90.

Carlisle rozpoczęło ekspansję, przejmując kilku producentów kół i oficjalnie zmieniając nazwę na Carlisle Tire & Wheel Company. Rozszerzenie to obejmowało zakłady produkcyjne w różnych stanach, w tym Południowej Karolinie, Kansas, Kalifornii i Teksasie. W 1994 roku Carlisle poszerzyło swoją obecność na rynku Azji i Pacyfiku, nabywając fabrykę opon w Chinach.

W kolejnych latach kontynuowali ekspansję na rynkach kanadyjskich i amerykańskich. Zdobywając kolejne fabryki i zakłady dystrybucyjne, firma Carlisle stała się liderem w produkcji specjalistycznych opon i kół. W 2001 roku Carlisle poszerzyło swoją działalność, wprowadzając się w branżę taśm przemysłowych. Dzięki zakupowi firmy Dayco, zyskali nowe zakłady produkcyjne w różnych stanach USA.

W miarę upływu lat, firma kontynuowała ekspansję i rozwijanie swojej gamy produktów. W 2007 roku otworzyli drugą fabrykę opon w Chinach, a w 2010 roku uruchomili nowe centrum dystrybucyjne w Georgii i flagowy zakład produkcyjny w Tennessee.

W 2011 roku wszystkie operacje związane z oponami, kołami i pasami zostały skonsolidowane, tworząc Carlisle Transportation Products. W 2012 roku firma American Industrial Partners przejęła dział produktów transportowych Carlisle Companies, kontynuując tradycję jako dostawca wysokiej jakości opon i kół na światowym rynku.

Obecnie pod nazwą Carlstar Group zatrudnia ponad 3300 pracowników w różnych zakładach produkcyjnych i centrach dystrybucyjnych na całym świecie. Specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej jakości:

siedziba marki opon Carlisle
opony przemysłowe carlisle,opony rolnicze carlisle

Farm Specialist FR Trac to flagowy bieżnik opon rolniczych, który zdobył uznanie wielu rolników i specjalistów w branży rolniczej. Niezawodna konstrukcja Farm Specialist FR Trac przekłada się na długotrwałą wydajność i minimalny spadek wydajności nawet w trudnych warunkach. Natomiast Carlisle Ground Force 700 jest innowacyjnym rozwiązaniem dla zastosowań przemysłowych, minimalizuje ryzyko przestojów i zapewnia stabilność, co przekłada się na efektywne wykonywanie zadań w różnych gałęziach przemysłu.

Najpopularniejszym bieżnikiem firmy Carlisle by Carlstar do pojazdów ogrodowych jest model Carlisle Turf Saver. Został on szeroko uznany za jeden z najwydajniejszych bieżników na rynku, wyróżnia się doskonałą trakcją na trawie oraz innym lekkim terenie.

Bieżnik do przyczep oferowanych przez Carlisle, który zasługuje na uwagę, to model Carlisle Radial Trail HD. Bieżnik ten jest znany z doskonałej trwałości i wytrzymałości, co czyni go idealnym wyborem dla właścicieli przyczep, zapewnia doskonałą przyczepność zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni.

Carlisle Radial Trail RH to niezawodny towarzysz podróży, który zapewni nie tylko bezpieczeństwo, ale także wydajność na długie lata. Nadrzędnym celem marki Carlisle by Carlstar jest nieustanne doskonalenie produktów, podtrzymując ducha zaangażowania w jakość i wydajność, który odzwierciedla pierwotne wartości firmy, założonej przez Charlesa S. Moomy'ego w 1917 roku.

opony carlisle, opony do przyczep carlisle

  Infolinia:

  32 706 10 18


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.