Opony>Artykuły>Opony przemysłowe>Specjalistyczny sprzęt wymaga specjalistycznych opon
Specjalistyczny sprzęt wymaga specjalistycznych opon

Specjalistyczny sprzęt wymaga specjalistycznych opon

Aby sprostać stwierdzeniu że specjalistyczny sprzęt - maszyny do każdego rodzaju ciężkich zadań wymagają równie specjalistycznych opon, zamierzamy przedstawić Państwu modele opon z różnorodnymi wzorami bieżników wraz z krótkim ich opisem, zaprezentowane przez jednego z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych na rynku producentów ogumienia - firmę Continental.

CompactMaster AG

Model opony o bieżniku agro-przemysłowym stworzony do przewożenia ciężkich ładunków, zachowując jednocześnie doskonałą trakcję oraz gwarantując stabilną, bezawaryjną i długą pracę najwyższej jakości wszędzie tam gdzie to potrzebne przez długie lata dzięki zastosowanym najnowszym technologiom. Zaprojektowany wzór bieżnika ze zwiększonym obszarem pomiędzy klockami w porównaniu ze standardowym wzorem wykorzystywanym w rolnictwie, jak również zwiększoną szerokością samej podstawy klocków o 5% procentuje zdolnością samoczyszczącą opony poprzez łatwe odpieranie lepkiej gleby, a stabilność wzoru powoduje właściwą przyczepność na różnego rodzaju podłożach przy równomiernym i długotrwałym zużywaniu się bieżnika.

budowa opony Continental CompactMaster AG
opony rolnicze Continental

Unikatowe, mocne i wytrzymałe stalowe opasanie Steel Belt, które tworzą dwie warstwy stalowego splotu kordu zwiększa sztywność opony w kierunku poprzecznym, zapewnia ochronę przed przebiciami w obszarze centralnym oraz wysoką stabilność przy przechyleniu. Dodatkowo kompaktowa stopka dla wysokich obciążeń gwarantuje solidność ogumienia.

Wykorzystana w procesie produkcji technologia Turtle Shield wpływa na doskonałą wytrzymałość za pomocą dodatkowej ilości gumy w obszarze barku chroniąc zarówno bark oraz boki opony przed uszkodzeniami spowodowanymi działaniem różnych obiektów. Uniwersalny model CompactMaster AG pozwala na osiągnięcie prędkości do 50 km/h na drodze, nawet w przypadku holowania przyczepy.

CompactMaster EM

Opona przeznaczona do ładowarek teleskopowych i kompaktowych reprezentująca lata badań i rozwoju prowadzonych przez zespoły badawczo-rozwojowe z firmy Continental w Lousado i Hanowerze. Zaprojektowana w taki sposób, aby pomóc operatorom radzić sobie w ciężkich warunkach - dlatego jest idealna dla pojazdów pracujących na powierzchni utwardzonej, asfalcie, piasku i żwirze, sprawdzi się zarówno w rolnictwie, jak i w branży budowlanej.

Stawiając czoła wszystkim trudnym wyzwaniom model CompactMaster EM również został wyposażony w technologię Steel Belt która zapewnia solidność, dużą wytrzymałość przy przechyleniu chroniąc jednocześnie centralny obszar opony przed uszkodzeniem. Powierzchnia stalowego kordu o dużej wytrzymałości na rozciąganie dodatkowo pokryta jest gumą, która chroni ją przed korozją.

opony Continental CompactMaster EM
opony do maszyn ciężkich Continental

Zarówno w modelu AG z rodziny ogumienia CompactMaster jak i modelu EM zastosowano technologię Turtle Shield która chroni bark opony przed uszkodzeniami spowodowanymi działaniami różnych niepożądanych obiektów, dzięki dodatkowej ilości gumy w obszarze barku.

Połączenie użytych podczas produkcji technologii steel belt oraz turtle shield zwiększono wytrzymałość opony na całej jej powierzchni. Duży przebieg, niski współczynnik poślizgu, zmniejszone zużycie opony na twardej nawierzchni oraz podczas manewrowania i skręcania w miejscu uzyskano za pomocą specjalnego wzoru bieżnika z 50% dodatnim stosunkiem wysokości ścianki do szerokości opony oraz elastycznymi klockami z dużą objętością gumy. Jest również zdolna do jazdy z prędkością do 50 km/h.

MPT81

Agresywna wzór bieżnika z klockami o różnej geometrii zapewnia idealne właściwości samooczyszczania gwarantując przy tym wyśmienitą trakcję. Wszechstronność, uniwersalność, wielofunkcyjność - to tylko kilka określeń charakteryzujących model MPT81. Wachlarz zastosowań jest olbrzymi, począwszy od służb ratowniczych, wszelkiego rodzaju budowy, usługi komunalne, leśnictwo, zimowe utrzymanie dróg. Wysokie osiągi, żywotność oraz wspomniana wcześniej wielofunkcyjność we wszystkich warunkach i na każdej nawierzchni uzyskana za pomocą trzech wariantów głębokości bieżnika, sprawia że bardzo chętnie model MPT81 wybierany jest do między innymi ładowarek kołowych i teleskopowych, przyczep kempingowych, pojazdów komunalnych, terenowych oraz typu pick-up.

Duża powierzchnia styku i agresywna rzeźba protektora zapewniają dobrą przyczepność na śniegu, lodzie oraz w terenie, a w rezultacie nieograniczoną mobilność. Konstrukcja przypominająca skorupę żółwia zapewnia dużą wytrzymałość i odporność na przebicia dzięki ochronie górnej części ściany bocznej i obszaru barkowego. Niski poziom wibracji i emisji hałasu dzięki cichemu bieżnikowi zwiększa komfort jazdy. Dodatkowo ciśnienie w oponach może zostać zredukowane tak, aby zapewnić lepszą trakcję na glebie, podczas gdy krawędzie ochronne zapobiegają rozszczelnaniu się kół na styku rantu felgi i stopki opony.

opony terenowe Continental

70E

opony continental do zadań specjalnych

Opona wielozadaniowa na ciężkie warunki - tak w skrócie można opisać model 70E marki Continental, który poradzi sobie z wymagającymi manewrami oraz ostrymi zakrętami na różnorodnym terenie. Podwójny wzór bieżnika z gęsto rozmieszczonymi klockami z otwartym zewnętrznym wzorem protektora wpływa na wysoką wydajność i niskie zużycie paliwa, wysokie przebiegi oraz długi okres eksploatacji co pozwala ograniczyć koszty wymiany opon. Ciasne osadzenie na obręczy zabezpiecza ściany boczne stopką ograniczając ryzyko utraty powietrza.

Technologia stalowego opasania jak również technologia turtle shield chronią oponę przed uszkodzeniami. Dobra trakcja i samooczyszczanie sprawiają, że opona idealnie nadaje się do pracy na kamienistych powierzchniach, dodatkowo oferuje bardzo dobrą przyczepność na żwirze oraz glebie dzięki szeroko rozstawionym i wyższym klockom na rancie opony. Płytszy wzór w środkowej części opony zoptymalizowany jest z myślą o wydajności na płaskiej nawierzchni betonowej, bez względu na kierunek ruchu - przód/tył. Swoje zastosowanie znajduje w leśnictwie, rolnictwie, na placach budów, między innymi do ładowarek teleskopowych oraz ładowarek kołowych.

Bez względu na warunki atmosferyczne, rodzaj nawierzchni czy rodzaj wykonywanego zadania, marka Continental zapewnia najwyższej jakości opony do każdej maszyny. Niezawodność, wydajność i solidność ogumienia daje każdemu użytkownikowi gwarancję bardzo dobrze zainwestowanych środków oraz spokojną głowę na dobrych kilka - kilkanaście lat.

Szukasz opon specjalnego zastosowania? Zapoznaj się z pełną ofertą opon Continental

  Infolinia:

  32 706 10 18