Opony>Artykuły>Opony przemysłowe>Oznaczenia na oponach przemysłowych.
Oznaczenia na oponach przemysłowych.

Oznaczenia na oponach przemysłowych.

Rodzaje opon OTR

Opony OTR to nic innego jak ogumienie przeznaczone do najtrudniejszej pracy przy dużych ładownościach, trudnym terenie. Spełniają się w ciężkim przemyśle, górnictwie.

Opony terenowe OTR stosowane są do ładowarek, maszyn, koparek, wózków widłowych, walców oraz wielu innych. Ten typ opon charakteryzuje rozmiar felgi docelowej, rodzaj, głębokość bieżnika oraz jego typ.

Budowa opon przemysłowych Ogumienie to dzielimy na trzy klasy przemysłowe diagonalne, diagonalne z opasaniem, radialne (promieniowe). Każda z nich ma inne przeznaczenie jeśli chodzi o maszyny do których mają zostać wykorzystane.

Opony przemysłowe, opony do koparek,

Głębokość bieżnika

Jego głębokość jest bardzo istotna. Warto pamiętać że jest to warstwa styczna z powierzchnią po której porusza się maszyna, w związku z tym wybór odpowiedniego bieżnika przekłada się na przyczepność do podłoża, niezawodność podczas hamowania oraz bezpieczne skręty maszyny. Wyróżniamy trzy klasyfikacje bieżnika OTR - standardowy, głęboki, bardzo głęboki. Głęboki i ekstra głęboki mają odpowiednio 1,5 i 2,5 razy głębszy bieżnik niż standardowy.

 głębokość opon otr, opony do maszyn budowlanych

Oznaczenia na oponach

Bieżniki pogłębione charakteryzują się dobrą odpornością na przecięcia i zużycie. Bardzo istotną kwestią podczas doboru opon jest zwrócenie uwagi na indeksy predkości jak i nośności.

O czym mówi nam nośność opony? To nic innego jak informacja jaki ciężar maszyny jest w stanie udźwignąć dana opona. Za to indeks prędkości określa maksymalną prędkością może poruszać się pojazd na zamontowanym ogumieniu. Wszystkie te informację zawarte są w formie tablii, które można znaleźć w innym naszym artykule.

oznaczenia na oponach otr, hurtownia opon przemysłowych, opony do maszyn budowlanych

Zachęcamy do zapoznania się z innymi artykułami przygotowanymi przez HURTOPONY

  Infolinia:

  32 706 10 18