Opony>Artykuły>Opony rolnicze>Opony rolnicze Kabat, historia powstania polskiej marki opon i dętek.
Opony rolnicze Kabat, historia powstania polskiej marki opon i dętek.

Opony rolnicze Kabat, historia powstania polskiej marki opon i dętek.

Jak powstał Kabat którego znamy teraz?

Historia polskiej marki opon i dętek Kabat sięga 1984 roku. Andrzej Kabat otworzył w Budzyniu działalność gospodarczą zajmującą się naprawą opon i dętek, po 2 latach zaczął się również zajmować bieżnikowaniem opon osobowych. w 1987 roku Andrzej Kabat nawiązał współpracę ze swoim bratem Tadeuszem Kabatem, którego firma zajmowała się produkcją wyrobów gumowych, m.in. ochraniaczy dla samochodów ciężarowych.

W 1991 roku podjęto decyzję o zakończeniu działalności wulkanizacji i bieżnikowania opon, zaczęto skupiać się wyłącznie na procesach produkcyjnych. Za to w roku 1996 doszło do połączenia dwóch firma na skutek czego powstało Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Kabat S.C.

opony rolnicze Kabat

Firma Kabat Tyre obecnie

Obecnie firma kabat zajmuje się produkcją opon rolniczych, opon pełnych do wózków widłowych oraz dętek ii ochraniaczy. W Polsce od początku powstania firmy miejsce produkcji zlokalizowane jest w miejscowości Budzyń, dodatkowo eksportują produkty do 80 krajów na całym świecie, od Europy, po Amerykę, Azję aż po Afrykę.

Jest to przedsiębiorstwo prężnie rozwijające się, posiada nowoczesny Dział Badań i Rozwoju, który odpowiedzialny jest za produkcję ogumienia dostosowanego do obecnych potrzeb konsumentów. Bez przerwy inwestują w maszyny, budynki, pracowników oraz oprogramowania informatyczne, aby ich działania niezmiennie były na wysokim poziomie.

Kabat i środowisko

Firma Kabat Tyre zdecydowała się produkować swoje produkty w zgodzie ze środowiskiem, co z tym idzie wprowadzili selektywną segregację odpadów, ograniczyli emisję spalin do wód poprzez zainstalowanie osadnika i separatora lamelowego.

Stworzono również specjalną hale prowadzącą recykling materiałów gumowych, w skutek czego uzyskują granulat. Użyte wysokiej jakości technologie rozwiązują wszelkie problemy utylizacji odpadów podczas procesu produkcji.

opona do ciągników Kabat

  Infolinia:

  32 706 10 18