Opony>Opony Duro

Opony Duro

opony Duro

Duro jest marką należącą do firmy Hwa Fong Rubber. Firma ta, założona w roku 1945 w miejscowości Yuanlin na Tajwanie, powstawała w trudnych warunkach politycznych. Po kilku burzliwych latach na Tajwanie przy wsparciu Stanów Zjednoczonych wreszcie był możliwi rozwój gospodarczy według liberalnych wzorców . Pierwszym prezesem firmy, po zmianie nazwy na Hwa Fong Int. Co., Ltd. w 1959 został Hu Chang. Po jedenastu latach powrócono do nazwy Hwa Fong Rubber, a fabryka została przeniesiona do Ta-Tsun Hsiang, gdzie funkcjonuje do dziś. W tamtym czasie produkowano w niej opony przemysłowe, rolnicze, a także opony do samochodów ciężarowych i półciężarowych. Początek eksportu opon Hwa Fong Rubber miał miejsce w roku 1977. Znaczącym wydarzeniem dla funkcjonowania firmy było porozumienie o współpracy z Sumitomo Rubber Industries Co., dzięki któremu Hwa Fong zostało wyposażone w know-how, technologie i zaplecze naukowe. Coraz szybszy rozwój firmy doprowadził w 1984 roku do powstania fabryki Hwa-Tan. W latach 80. ekspansja exportowa sięgnęła do stanów zjednoczonych, gdzie w 1982 roku w Los Angeles utworzona została pierwsza zagraniczna filia firmy. Drugą filią zlokalizowaną w Ameryce znajdywała się w Springboro, w stanie Ohio, gdzie narodziła się marka Duro. Kolejnymi krokami na drodze ekspansji firmy Hwa Fong Rubber było wkroczenie do Tajlandii w 1987, gdzie marka została przyjęta bardzo dobrze oraz powstanie pierwszej fabryki w Chinach w 1993 roku. W roku 1999 doszło do podpisania umowy o współpracy z Francuską firmą Michelin. Firma Hwa fong Rubber była niejednokrotnie nagradzana, między innymi 1992 roku ,,nagrodą dla Złotego Sprzedawcy” za promocję marki Duro, przyznawaną przez ministra gospodarki narodowej Tajwanu. Firmie otrzymała także wyróżnienie znakiem jakości „E” przyznawanym przez EWG, a w roku 1994 - świadectwo jakości ISO 9001. W roku 2000 firma zadebiutowała na tajwańskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Wybierz rodzaj opon Duro

Kliknij i wybierz interesującą cię kategorię opon z podanego producenta aby przejść do listy opon.

  Infolinia:

  32 706 10 18


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.