Strona główna>Opony Bkt

Opony BKT

opony bkt

W swojej pierwszej fabryce powstałej w roku 1988 w Aurangabad w zachodnich Indiach firma BKT produkowała opony do motocykli, skuterów i pojazdów trójkołowych. 4lata później w roku 1992 do oferty spółki trafiły także opony do samochodów dostawczych, które stały się również towarem eksportowym.

Najważniejszy okres w dziejach firmy zaczął się w roku 1995, kiedy to do produkcji trafiły opony przemysłowe i specjalistyczne. W rok później opony rolnicze firmy BKT były już znane w Ameryce oraz Europie. W wyniku ekspansji eksportowej firmy w roku 2002 w Bhiwadi, w północnej części Indii została powołana do życia druga fabryka. BKT jako pierwsza firma w Indiach produkowała radialne opony rolnicze. Oprócz nich w nowo powstałej fabryce produkowano także diagonalne opony rolnicze oraz przemysłowe. Dzięki tej inwestycji już w kilku miesięcy później możliwości produkcyjne firmy zostały podwojone.

Jednak popyt na opony firmy BKT wciąż rósł, z tego powodu w roku 2006 w miejscowości Chopanki powstał trzeci supernowoczesny zakład. W latach 2008 – 2010 firma poprzez swoje marki córki wprowadziła do produkcji radialne opony z opasaniem stalowym typu OTR, radialne opony typu MPT oraz opony przygotowane do ekstremalnych warunków w leśnictwie. Jesienią 2012 roku ruszyła budowa czwartego już kompleksu fabrycznego w Bhuj. Zakład ten powstaje w oparciu o najsurowsze normy ekologiczne.

Obecnie 95% produkcji firmy trafia na rynki zagraniczne, z czego aż połowa na wymagający pod względem standardów technologicznych grunt europejski,. Innymi dużymi rynkami zbytu dla firmy są Ameryka Północna, Bliski Wschód, Ameryka Południowa i Afryka. Produkty firmy są oferowane w ponad 120 na wszystkich kontynentach. Firma planuje stać się producentem numerem 1 na światowym rynku opon.

Firma BKT posiada w swojej ofercie szeroki wybór opon w różnych rozmiarach, w fabrykach producenta BKT produkowane są: opony rolnicze, opony przemysłowe, opony do wózków widłowych, wszystkie opony BKT objęte są gwarancją producenta i wytwarzane są z uwzględnieniem wszelkich norm dotyczących produkcji ogumienia.

Wybierz rodzaj opon Bkt

Kliknij i wybierz interesującą cię kategorię opon z podanego producenta aby przejść do listy opon.

  Infolinia:

  32 706 10 18