Strona główna>Opony Avon

Opony Avon

opony avon

Nazwa Avon pochodzi od zakładów włókienniczych Avon Milli. W 1889 roku Browne i Margetson wybrali Limpley Stoke nad rzeką Avon na główną siedzibę firmy, w której wytwarzali swoje pierwsze opony i inne elementy samochodów (hamulce i zderzaki). Pełna nazwa przedsiębiorstwa brzmiała: The Avon India Rubber Company Limited. W 1906 roku firma zdobyła uznanie w czasopiśmie "Autocar". W czasie wojen Avon zajmował się przede wszystkim produkcją dla wojska, ale sprzedawał też opony Avon do rowerów, opony do wózków dla dzieci i wózków do zaprzęgów, artykuły sportowe, obcasy, podeszwy do butów, maty do łazienek czy gąbki. W latach 50-tych Avon przejął firmy George Spencer Moulton and Company oraz JW&T Connolly, co wpłynęło na powiększenie możliwości produkcyjnych i pozwoliło poszerzyć działalność o produkty na rynek rolniczy. Promocją dla brytyjskiej firmy stał się sukces opon na wyścigach motocykli. Firma sprzedawała już wtedy swoje produkty w 125 państwach. W 1963 roku nazwa przedsiębiorstwa zmieniła się na Avon Rubber Company. W tym samym roku podjęto decyzję o wkroczeniu na rynek amerykański. W kolejnych latach firma wykupiła spółki Galt Composites i CQC LC, zajmując się produkcją hełmów i kamizelek kuloodpornych. W 1981 roku do produkcji trafiły opony Avon radialne i opony Avon wyścigowe. Opony Avon już w latach 30-tych cieszyły się uznaniem marek Rolls-Royce i Bentley, a dziś również firm takich jak: Aston Martin, Morgan, Jaguar czy Land Rover.

Marka Avon może zaoferować szeroką ofertę opon o przeróżnych rozmiarach, a wśród nich: opony osobowe i opony dostawcze. Wszystkie opony Avon mają gwarancję producenta i produkowane są z poszanowaniem wszelkich przepisów dotyczących wytwarzania ogumienia.

Firma Avon posiada w swojej ofercie szeroki wybór opon w różnych rozmiarach, w fabrykach producenta Avon produkowane są: opony osobowe, opony dostawcze, wszystkie opony Avon objęte są gwarancją producenta i wytwarzane są z uwzględnieniem wszelkich norm dotyczących produkcji ogumienia.

  Infolinia:

  32 706 10 18