Opony do Volkswagen Lt 2.5TDI 2002
Zmień modelSpecyfikacja modelu:
- Generacja: II
- Generacja: 1996-2006
- Oznaczenie silnika: BBE
- Rodzaj paliwa: Diesel
- Moc silnika: 61 KM | 61 kW | 83 PS
- Średnica otworu centralnego: 84.1
- Ilość otworów: 5
- Ilość i rozstaw śrub montażowych: 5x130
- Średnica rozstawu śrub: 130 mm
- Rodzaj blokady: Lug bolts
- Rodzaj gwintu: M14 x 1.5

Wybór odpowiedniego ogumienia do Volkswagena Transportera LT z 2002 roku o silniku 2.5TDI to kluczowa kwestia, która bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo oraz efektywność użytkowania auta dostawczego. Jako specjaliści w Hurtopony.pl doskonale rozumiemy, że ten model służy przede wszystkim do zadań specjalnych, dlatego podczas konfiguracji zestawu warto zwrócić szczególną uwagę na indeksy nośności oraz prędkości. W przypadku tego pojazdu dopuszczalne wymiary to LT195/70R15 104R oraz LT225/70R15 112R. Podane oznaczenie LT wskazuje na konstrukcję stworzoną typowo dla pojazdów użytkowych, która lepiej radzi sobie z wyższym obciążeniem i intensywną eksploatacją, co jest niezbędne przy pracy z jednostką napędową typu diesel.
W specyfikacji tego modelu dopuszczone są różne rozmiary na oś przednią i tylną, co pozwala Państwu na pewną elastyczność w doborze w zależności od charakteru wykonywanych przewozów. Różnice w rozmiarach wynikają z konstrukcji podwozia i specyfiki napędu, mając na celu optymalizację rozkładu masy oraz stabilności prowadzenia przy pełnym załadunku. Wybierając ogumienie, zawsze należy kierować się zaleceniami producenta pojazdu dla konkretnej osi, aby zachować poprawne właściwości jezdne i poprawność pracy systemów bezpieczeństwa. Przypominamy również, że w przypadku aut dostawczych o tej mocy, kluczowe jest utrzymanie właściwego ciśnienia oraz zwrócenie uwagi na sezonowość opon, gdyż warunki drogowe istotnie zmieniają charakterystykę pracy pojazdu pracującego pod zmiennym obciążeniem.
Przy zakupie warto również sprawdzić, czy wybrany model opony posiada homologację dedykowaną do Państwa modelu pojazdu, co gwarantuje pełną zgodność z wymogami technicznymi Volkswagena. Odpowiedni dobór klasy opony zapewni nie tylko dłuższy czas eksploatacji bieżnika, ale także poprawi komfort jazdy na długich trasach. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z dostępnymi poniżej wariantami w rozmiarach LT195/70R15 104R oraz LT225/70R15 112R. Prosimy kliknąć wybrany przez siebie rozmiar, aby przejść bezpośrednio do pełnej oferty opon dostosowanych do Państwa Transportera LT i dokonać wyboru, który zapewni niezawodność na każdej drodze.
Rozmiary dla Twojego auta, zgodnie z zaleceniami producenta
| Opona przód | Opona tył | Felga przód | Felga tył |
|---|---|---|---|
| Opony LT195/70R15 | Opony LT195/70R15 | 5.5Jx15 ET83 | 5.5Jx15 ET83 |
| Opony LT225/70R15 | Opony LT225/70R15 | 6Jx15 ET83 | 6Jx15 ET83 |
| Opony LT225/70R15 | Opony LT225/70R15 | 6Jx15 ET75 | 6Jx15 ET75 |