Opony do Rover

opony do Rover

Wybierz model samochodu marki Rover.

Dobierz rozmiar opon do Rover

Opony do Rover


Firma Rover powstała w roku 1883 w Birmingham i w pierwszych latach działalności, jak wiele firm z branży motoryzacyjnej, zajmowała się produkcją rowerów. To właśnie Rover zaprojektował dzisiejsze rowery napędzane łańcuchem i posiadające koła o jednakowym rozmiarze z przodu i z tyłu. Pierwszy model samochodu od Rovera powstał dopiero w roku 1901. Nosił nazwę Rover 8 i był zaprojektowany przez Edmunda Lewisa, który wcześniej projektował dla Daimlera. W czasie pierwszej wojny światowej firma produkowała motocykle, ciężarówki oraz samochody osobowe zaprojektowane przez firmę Sunbeam. Produkcja rowerów i motocykli została zakończona wraz z Wielkim Kryzysem w 1925 roku.

W kolejnych pięciu latach firma doświadczyła kryzysu finansowego, przez co nie wypłacała do roku 1930 dywidend od akcji. Dopiero pojawienie się na stanowisku prezesa zarządu Spencera Wilksa przyniosło zmiany w firmie. Zreorganizował on firmę, zorientował ją na klientów poszukujących wyższej jakości niż zapewniał Ford czy Austin. W czasach drugiej wojny światowej Rover zarządzał dwiema tzw. „Fabrykami w cieniu”, produkującymi silniki lotnicze oraz ramy samolotów. Jeden z tych, zakładów znajdujący się w Helen Street w Coventry, został zniszczony podczas bombardowań w latach 1940 i 1941, po czym nigdy nie rozpoczął ponownej produkcji.

W latach 1940-1942 Rover pracował nad projektem silnika odrzutowego dla RAF-u. Projekt ten został przekazany Firmie Rolce Royce w 1942 roku, a Roverowi przypadła produkcja silników „Meteor”, które produkował aż do roku 1964. Produkcja cywilna ruszyła ponownie w roku 1947. W tym czasie znaczący udział w sprzedaży Rovera miało powstanie marki Land Rover, której sprzedawano więcej niż samych Roverów. W latach 60. w wyniku fuzji Rover stał się częścią British Leyland. Problemy panujące w brytyjskim przemyśle samochodowym w latach 70. sprawiły że Rover przestał funkcjonować w dotychczasowej formie. Wtedy też powstał Range Rover, który łączył doświadczenie firmy w produkcji limuzyn oraz aut terenowych.

Samochód ten był luksusową terenówką wyposażoną w silnik V8, napęd 4x4, tarczowe hamulce na każdym kole oraz zawieszenie oparte na sprężynach śrubowych. Natomiast model Rovera wprowadzony do produkcji w roku 1976 pod nazwą SD1, ze względu na słabą jakość oraz wysoką zawodność nie stanął na wysokości zadania i wraz z cięciami w latach 70. jego produkcja została zakończona. W roku 1982 z British Leyland wydzielono Austin Rover Group, które we współpracy z Hondą produkowało modele sygnowane znakiem Rovera. Pierwszym takim modelem był powstały w 1984 Rover 200, który bazował na Hondzie Ballade. Dwa lata później powstał Rover 800 wywodzący się z Hondy Legend.

Za sprawą rozwoju modeli Rovera jego właściciel zmienił nazwę z British Leyland na Rover Cars. Owocna współpraca Rovera z Hondą zakończyła się w roku 1994, kiedy Grupa Rover została odsprzedana BMW razem ze wszystkimi markami. Przejęcie to zaowocowało modelem Rover 75. W roku 2000 Firma Rover Group zaczęła się chylić ku upadkowi. Wtedy też BMW odsprzedało Rover Group po kawałku, sprzedając Land Rovera Fordowi, a pozostałe marki oddając za symboliczną kwotę Phoenix Consortium, które utworzyło MG Group w celu wykupienia grupy Rover. BMW zachowało jedynie prawo do nazw Riley, Mini i Triumph, udzielając Phoenix Consorcium licencji na ich używanie. Pierwszym autem powstałym po tym podziale był Rover 75 w wersji kombi.

  Po 2005 roku MG Group ogłosiło niewypłacalność, a jego majątek został odsprzedany chińskiemu koncernowi NAC. Prawa do produkcji modelu 75 wykupił inny chiński koncern motoryzacyjny SAIC. Późnie prawo do nazwy Rover wykupił Ford, korzystając z prawa pierwokupu, które zyskał przy zakupie Land Rovera.

Powyżej prezentujemy listę rodzajów pojazdów marki Rover, klikając w powyższe linki można przejść do podstron wersji i znaleźć interesujące nas opony do Rover. Nasza wykwalifikowana kadra służy poradą i rzetelną wiedzą w zakresie doboru opon do Rover, chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie Państwa pytania. Informujemy, że Nasza baza jest stale rozwijana i powiększana w celu dostarczenia Państwu pełnej wiedzy z zakresu doboru opon do pojazdów Rover. Jeśli interesują Cię opony do Rover, dobrze trafiłeś, na pewno znajdziemy interesujące Cię opony i udzielimy wyczerpującej odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

  Infolinia:

  32 706 10 18