Opony do Alfa Romeo

opony do Alfa Romeo

Wybierz model samochodu marki Alfa Romeo.

Dobierz rozmiar opon do Alfa Romeo

Opony do Alfa Romeo


W roku 1906 włoski pionier motoryzacji Alexandre Darracq zakłada firmę, w której trzy lata później rozpoczyna montaż aut pod marką Darracq. Firma jednak popada w kłopoty finansowe, na skutek czego zostaje wykupiona przez lokalnych przedsiębiorców, którzy zmieniają jej nazwę na Alfa, co było skrótem od Anonima Lombarda Fabbrica Automobili, w tłumaczeniu Lombardzka Fabryka Samochodów Spółka Akcyjna. Po pierwszej wojnie światowej, podczas której firma produkowała dla armii, kierownictwo nad firmą przejął inżynier Nicola Romeo. Od którego nazwiska powstała druga część nazwy Alfa Romeo. W tym momencie marka zaczyna odnosić sukcesy w różnych rajdach.

W 1922 powstaje model RL, a rok później jego słabszy odpowiednik RM. W roku 1925 powstaje model, który odniósł prawdziwy sukces, czyli model P2, pierwszy z ośmiocylindrowym silnikiem o mocy o mocy 140km. Pod koniec dekady powstaje również mały i ekonomiczny model 6C. W roku 1932 Alfa Romeo przechodzi na własność państwa, to z kolei decyduje o wycofaniu się firmy z udziału w rajdach, które jednak nieoficjalnie trwają pod barwami Ferrari. Powstają kolejne wersje modelu 6C oraz ośmiocylindrowy 8C. Równolegle trwają prace nad nowymi modelami sportowymi jak Typ B, Typ C czy model P3. Rozpoczyna się produkcja masowa, zaczęto produkować samochody ciężarowe, a także autobusy.

Przed samą wojną światową, na zamówienie Enzo Ferrari, powstaje model 158. Model ten zarówno przed wojną jak i jeszcze w roku 1951 jako model 159, wygrywał różne rajdy, w tym F1. Pierwszym powojennym modelem był 6C w wersji sportowej Freccia d\'Oro. Pierwszym modelem Alfa Romeo wytwarzanym na masową skalę był 1900. Jednak największym sukcesem w powojennej historii marki okazał się model Giulietta. Ten mały, praktyczny i ładny samochód był produkowany w latach 1954-62 w wersjach nadwoziowych: Sprint coupe, Spider, Saloon oraz Sprint Special i SZ. Od roku 1962 produkowana była następczyni Giulietty, model Giulia. Kolejnym autem przeznaczonym dla wielbicieli modeli sportowych była Alfa Romeo GTA, produkowana od roku 1968.

W latach 70. I 80. firma popadła w spore kłopoty, przez co w 1986 została sprzedana Grupie Fiata. Wtedy też powstały modele Alfa 75 z roku 1985 oraz Alfa 164 z roku 1987, która była pierwszym modelem wyprodukowanym pod nadzorem Fiata. Na przełomie tysiąclecia powstawały udane modele Alfy, takie jak 156, który zdobył nagrodę Samochodu Roku 1998 oraz Alfa 147 – Samochód Roku 2001. Samochody Alfa Romeo uznawane są za jedne z lepszych w klasie zarówno aut wyścigowych, sportowych oraz luksusowych osobowych klasy średniej oraz wyższej. Na seryjnym wyposażeniu Alfy Romeo znalazły się opony wielu producentów, a wśród nich opony Yokohama V102 zamontowane w modelu 147 GTA oraz opony Bridgestone RE050 w autach z serii 156 i Brera.

Na wyposażenie modelu 147,156 i GT trafiły opony Michelin Energy. Natomiast Alfa Romeo Spider, została wyposażona w opony Dunlop Pininfarina 2uettottanta. Natomiast na wyposażeniu modelu Alfa Romeo 8C Spider zamontowano opony Pirelli P Zero.

Powyżej prezentujemy listę odmian samochodów marki Alfa Romeo, klikając w powyższe linki można przejść do podstron rodzajów i odnaleźć interesujące nas opony do Alfa Romeo. Nasza wykwalifikowana kadra służy poradą i rzetelną wiedzą w zakresie doboru opon do Alfa Romeo, chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie Państwa pytania. Informujemy, że Nasza baza jest stale rozwijana i powiększana w celu dostarczenia Państwu pełnej wiedzy z zakresu doboru opon do samochodów Alfa Romeo. Jeśli interesują Cię opony do Alfa Romeo, dobrze trafiłeś, na pewno znajdziemy interesujące Cię opony i udzielimy wyczerpującej odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

  Infolinia:

  32 706 10 18