Opony do Volkswagen

opony do Volkswagen

Wybierz model samochodu marki Volkswagen.

Dobierz rozmiar opon do Volkswagen

Opony do Volkswagen


Twórcą pierwszego „auta dla ludu”, bo tak w wolnym tłumaczeniu można rozumieć nazwę VolksWagen, był Ferdynand Porsche, który po rozmowie z Adolfem Hitlerem w 1933 podjął się zadania zaprojektowania auta niedrogiego oraz ekonomicznego w użyciu. Po upływie pięciu lat i przedstawieniu dziewięciu projektów w końcu, w roku 1938 wybrano model, który trafi do produkcji pod nazwą Kraft durch Freude Wagen Typ 60, później znany jako Garbus. Pierwszy model tego auta zjechał z taśmy produkcyjnej w 1941 roku. Po okresie wojny dzięki wkładowi finansowemu brytyjskiego rządu możliwości zakładu położonego w dolnej Saksonii znacznie się zwiększyły.

Oprócz wznowienia produkcji Garbusa i rozwoju mocy produkcyjnej  firmy, Brytyjczycy przyczynili się także do zmiany nazwy z Kraft durch Freude Wagen (KdF-Wagen) na Volkswagen. Aspiracje firmy Volkswagen oraz niesłabnący popyt przyczyniły się do powstania w 1950 pierwszej generacji modelu Transporter. Po okresie ekspansji marki na rynek ameryki północnej i południowej oraz Afryki, w 1973 roku do produkcji trafił VW Passat. Rok po wypuszczeniu na rynek Passata zakończona została produkcja kultowego Garbusa w Wolfsburgu. Jego miejsce zastąpił Volkswagen golf, który następnie został wypuszczony w mniejszej wersji pod nazwą Polo. Oba modele są modernizowane i produkowane do dziś.

Z czasem w ofercie Volkswagena pojawiły się także sportowe modele jak Scirocco czy Corrado. Jeśli chodzi o rolę Polski w historii Volkswagena, to zaczęła się ona od importu samochodów przez Kulczyk Tradex w 1991 roku. Rok później powstał Volkswagen Poznań, w którym najpierw montowano, a później produkowano różne modele, w tym Transportera, a na dzień dzisiejszy montowany jest tam Transporter T5 oraz VW Caddy. W 1997 Volkswagen wypuści ł następcę Garbusa o nazwie New Beetle, który sukces odniósł jedynie w stanach. W 1998 niemiecki producent wypuścił dwie premiery, VW Lupo oraz Bora. W autach Volkswagena montowane są opony różnych producentów, takich jak: Yokohama, Michelin, Kumho, Goodyear, Pirelli,  Bridgestone, Hankook ,Continental.

Głównym dostawcą opon do popularnych Passatów oraz golfów jest Pirelli. Natomiast w VW transporterze wykorzystywane są opony Hankook RA 28.

Powyżej wyświetlamy listę modelów samochodów marki Volkswagen, klikając w powyższe linki można przejść do podstron rodzajów i odnaleźć interesujące nas opony do Volkswagen. Nasza wykwalifikowana kadra służy poradą i rzetelną wiedzą w zakresie doboru opon do Volkswagen, chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie Państwa pytania. Informujemy, że Nasza baza jest stale rozwijana i powiększana w celu dostarczenia Państwu pełnej wiedzy z zakresu doboru opon do samochodów Volkswagen. Jeśli interesują Cię opony do Volkswagen, dobrze trafiłeś, na pewno znajdziemy interesujące Cię opony i udzielimy wyczerpującej odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

  Infolinia:

  32 706 10 18