Opony do Daewoo

opony do Daewoo

Wybierz model samochodu marki Daewoo.

Dobierz rozmiar opon do Daewoo

Opony do Daewoo


Firma Daewoo od momentu powstania w 1937 roku zajmowała się różnego rodzaju działalnością, od produkcji tekstylnej, budownictwa, usług finansowych, produkcji odzieży, aż do działalności stoczniowej. Dopiero w roku 1967 wyodrębniono spółkę motoryzacyjną, która w 1978 roku zakupiła 50% udziałów w Saehan Motor, by cztery lata później zakupić pozostałą część firmy. Brak jest informacji dotyczących rodzaju i skali produkcji z tamtych czasów. Wiadomo jedynie, że Daewoo w pewnym okresie było drugim co do wielkości koncernem w Korei. W latach 90. firma rozpoczęła eksport na rynki europejskie. W roku 1995 trafiły na nie modele Espero i Nexia.

Następnie dołączyły do nich modele Lanos, Nubira i Leganza. Kolejnym autem od Daewoo był Matiz, który zyskał wielką popularność, w wielu krajach europy. We Włoszech zdobył nawet trzy razy z rzędu, w latach 1998-2000, tytuł Samochodu Roku. Jednak firma zbankrutowała w 1999 roku, po czym w roku 2001 koncern został sprzedany firmie General motors. W 2004 roku wyszedł ostatni model z pod marki Daewoo w Europie. Na dzień dzisiejszy Daewoo posiada pięć zakładów produkcyjnych w Korei oraz zakład montażu w Wietnamie. W fabrykach tych produkowane są samochody Chevrolet, Opel , Vauxhall , Holden, Buick, GMC  i Suzuki. W roku 2011 grupa GM Daewoo została przemianowana na GM Korea Co.

W Polsce auta marki Daewoo były produkowane przez Daewoo Motor Polska w Lublinie, gdzie produkowany był model Nexia. W Daewoo-FSO w Warszawie powstawały modele Espero, Lanos, Leganza. Matiz oraz Nubira. Po ogłoszeniu upadłości spółka została zajęta przez Chevroleta, który później produkował w zakładach FSO S.A. model Aveo. Daewoo na wyposażeniu seryjnym montuje opony wielu znanych producentów. Wśród nich warto wyróżnić opony Michelin Energy, które zastosowano w modelach, Nexia, Leganza, Lano czy Espero. Natomiast w modelu Nubira zastosowano opony Michelin Pilot.

Powyżej przedstawiono listę odmian aut marki Daewoo, klikając w powyższe linki można przejść do podstron typów i wyszukać interesujące nas opony do Daewoo. Nasza wykwalifikowana kadra służy poradą i rzetelną wiedzą w zakresie doboru opon do Daewoo, chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie Państwa pytania. Informujemy, że Nasza baza jest stale rozwijana i powiększana w celu dostarczenia Państwu pełnej wiedzy z zakresu doboru opon do aut Daewoo. Jeśli interesują Cię opony do Daewoo, dobrze trafiłeś, na pewno znajdziemy interesujące Cię opony i udzielimy wyczerpującej odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

  Infolinia:

  32 706 10 18