Opony do Fiat

opony do Fiat

Wybierz model samochodu marki Fiat.

Dobierz rozmiar opon do Fiat

Opony do Fiat


Fiat. Dnia 11 lipca 1899 roku w Palazzo Bricherasia podpisany został akt założycielski firmy fiat. W odróżnieniu od początków innych firm, we Fiacie od razu został utworzony zarząd składający się z dziewięciu członków. Giovanni Agnelli, który na początku był sekretarzem spółki, po pewnym czasie został dyrektorem generalnym. Pierwszy model Fiata, noszący nazwę modelu 3 1/2 HP,  produkowany  w fabryce znajdującej się w miejscowości Corso Dante był jednostką dwucylindrową o lekkiej konstrukcji. Sześć lat po powstaniu firmy w ofercie Fiata znajdowało  się szesnaście modeli o mocy od 3,5 do 100 KM. Pojazdy te były napędzane czterocylindrowymi silnikami oraz były dostępne w wersjach otwartej i zamkniętej, przeznaczonych do codziennego użytku, turystyki lub wyścigów.

Autem, które przed pierwszą wojną światową zrobiło prawdziwą furorę oraz jako pierwsze trafiło do polski był Fiat Zero. W przeddzień pierwszej wojny światowej zostały powołane do życia dwie nowe fabryki, pierwsza w Mirafiori, druga w Lingotto, w której zostały wprowadzone do produkcji modele Balilla oraz Ardita. W dwudziestoleciu międzywojennym firma przeżywała rozkwit. Sprzedawała dziesiątki modeli w kraju i za granicą. Sprzedawane były także licencje, dla mniej zaawansowanych firm, dzięki którym w Polsce był produkowany model 508. Kolejnym hitem ze stajni Fiata był Fiat topolino, którego produkcja rozpoczęła się w roku 1936. Czwarty zakład produkcyjny został oddany do użytku w maju 1939 roku w Turynie.

Po drugiej wojnie światowej powstały modele 500 oraz 600. Do połowy lat 70. powstały dwa polskie zakłady Fiata, Pierwszy w Bielsku Białej, drugi w Tychach, w których produkowane były najpierw Fiat 126p, następnie Fiat 125p, a w końcu Polonez. Pod koniec lat 70. został wdrożony system ROBOGATE, który w znacznym stopniu zwiększył automatyzację produkcji. W lata 80. Fiat wszedł jako członek holdingu Fiat Auto S.p.A., w skład którego wchodziły również takie marki jak, Lancia, Autobianchi, Abarth i Ferrari. W roku 1984 Fiat przejął także marki Alfa Romeo oraz Maserati. W latach 80. powstały także takie modele jak Panda, Uno czy Tipo, które dzięki swojej nowoczesności technologicznej oraz ekologii wyznaczały nowe standardy.

W roku 1992 ruszyła produkcja fiata Cinquecento, a w 1998 roku do produkcji trafił Fiat Seicento. Zaprezentowany w 1993 Fiat Punto zdobył dla Fiata kolejny tytuł „samochodu roku”. Od 1994 do 2002 roku produkowany był także Fiata Uno, a w 1997 roku rozpoczęła się produkcja Fiata Palio Weekend. Lata 90. przyniosły dla Fiata kryzys. Aby się przed nim bronić postanowił zaatakować rynki wschodzące. Powstało kilka nowych modeli, które miały promować markę, jako dającą innowacyjność dostępną dla każdego. Przez lata dostawcą opon dla Fiata była Firma Dębica, która ze względu na niezawodność swoich opon otrzymała w 2003 roku nagrodę „Qualitas 2003”, przyznawaną przez Fiata dla najlepszego dostawcy.

Pierwszymi oponami montowanymi w nowych modelach Fiata 500 oraz Fiata 500C były opony Goodyear EfficientGrip i Vector4Seasons. Natomiast w nowych modelach Fiata Bravo montowane były opony Continental ContiSportContact 3, ContiPremiumContact 2 i ContiEcoContact 3.

Powyżej prezentujemy listę wariantów aut marki Fiat, klikając w powyższe linki można przejść do podstron typów i wyszukać interesujące nas opony do Fiat. Nasza wykwalifikowana kadra służy poradą i rzetelną wiedzą w zakresie doboru opon do Fiat, chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie Państwa pytania. Informujemy, że Nasza baza jest stale rozwijana i powiększana w celu dostarczenia Państwu pełnej wiedzy z zakresu doboru opon do aut Fiat. Jeśli interesują Cię opony do Fiat, dobrze trafiłeś, na pewno znajdziemy interesujące Cię opony i udzielimy wyczerpującej odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

  Infolinia:

  32 706 10 18