Opony do BMW

opony do BMW

Wybierz model samochodu marki BMW.

Dobierz rozmiar opon do BMW

Opony do BMW


Firma BMW została założona w roku 1913 przez Karla Friedricha Rappa. W pierwszych latach działalności zajmowała się produkcją silników do samolotów. Po popadnięciu w kłopoty finansowe w 1916 roku firma przeszła w ręce nowego zarządu, który postanowił połączyć firmę stworzoną przez Rappa z firmą Gustava Otto produkującą małe samoloty, dla której wcześniej Rapp dostarczał swoje silniki. W taki sposób powstała firma BFW (Bayerische Flugzeug Werke), która później została przemianowana na BMW  (Bayerische Motor Werke). Nowo powstała firma produkowała silniki do samolotów wojskowych, jednak po zakończeniu pierwszej wojny światowej, przez postanowienia traktatu wersalskiego firma nie mogła już produkować silników dla lotnictwa.

Dlatego więc zaczęto produkować hamulce pneumatyczne do pociągów. BMW zaczęło produkcję aut dopiero w 1928 roku. Pierwszym modelem tej firmy był Dixi 3/15, zbudowany na licencji brytyjskiego Austina Seven, później ulepszony i nazwany DA/2. W nowszej wersji było już stalowe podwozie oraz hamulce na wszystkich czterech kołach. W latach 30. auta BMW odnosiły pierwsze sukcesy wyścigowe. W roku 1932 powstał model 3/20PS, pierwszy samochód w całości zaprojektowany przez BMW. Za sprawą tego modelu BMW po raz pierwszy wygrało prestiżowy wyścig Concours d`Elegance. Prawdziwym hitem od BMW był wyprodukowany w 1936 roku roadster 328. Model ten był później nominowany do nagrody „samochodu stulecia”.

Na początku drugiej wojny światowej BMW powiększyło się o kolejne trzy fabryki. Jednak podczas wojny fabryka zlokalizowana w Monachium została zniszczona, a znajdująca się w Eisenach została przejęta przez ZSRR. W czasach powojennych fabryki BMW produkowały Wartburgi, naprawiano samochody armii USA, produkowano części zamienne, narzędzia rolnicze i motocykle. Dalszy rozwój firmy prowadził do wyprodukowania ekskluzywnego modelu 501, a następnie modelu 502 wyposażonego po raz pierwszy w jednostkę V8 zbudowaną w całości z aluminium. Jednak produkcja tego modelu była nieopłacalna i z niej zrezygnowano. W latach 1958-59 BMW groziło wykupienie, na co nie zgodzili się akcjonariusze oraz pracownicy.

W latach 60. firma zdecydowała się wypełnić lukę w segmencie aut klasy średniej. Jej propozycją był BMW 1500, którego dobre przyjęcie przez rynek było dodatkowo spotęgowane sukcesami rajdowymi. Przełomowym momentem dla BMW było wejście w skład zarządu Eberharda von Kuenheima, który potrafił zwielokrotnić obroty firmy. W roku 1972 Powstał model E12, który przez jakiś czas był głównym źródłem dochodu marki.  W latach 70. powstała także fabryka BMW w RPA. Na lata te przypada powstanie aut serii 3 oraz serii 7. Natomiast skutkiem połączenia luksusu ze sportem było powstanie aut serii 6. W późniejszych latach BMW wykupiło brytyjską grupę Rover, co na skutek słabej oferty produktowej producentów tej grupy oraz przestarzałej konstrukcji ich samochodów przyniosło firmie 9 miliardów straty.

Nieudana inwestycja została odsprzedana z symboliczną kwotę, BMW zostawiło dla siebie tylko markę Mini, która jest produkowana do dziś. Wykupiono także Rolls-Royce. W latach 90. BMW postanowiło zainwestować w segmencie aut rekreacyjno sportowych wypuszczając najpierw model X5, a następnie jej mniejszą wersję X3. Po roku 2000 został wypuszczony nowy model z serii E7 napędzany na wodór. Zakupiono także wyścigowy team Sauber, który został sprzedany cztery lata później. W 2007 roku BMW przejęło Husqvarna Motorcycles oraz wybudowało BMW Welt w Monachium. W seryjnym montażu aut BMW można znaleźć opony wszystkich producentów. Jednak jednymi z najczęściej używanych są opony Continental typu SportContact, SportContact 2, SportContact 3 SSR, czy ProContact.

Często wykorzystywane są opony Dunlop SP Sport 2000E, SP Sport 01 DSST oraz SP Sport 01A. Opony Bridgestone RE050A montowane są w BMW serii 3 i 5, a w luksusowej serii 7 znaleźć można opony Bridgestone ER30. Do 2011 wyłączność na montaż swoich opon do niektórych modeli BMW posiadała firma Goodyear. Dostarczała ona opony Goodyear Excellence, UltraGrip 7+, UltraGrip Performance 2 czy też UltraGrip 7+. W samochodach marki Mini używane były opony UltraGrip Performance 2, Excellence oraz UltraGrip 7+.

Powyżej przedstawiono listę typów aut marki BMW, klikając w powyższe linki można przejść do podstron typów i wyszukać interesujące nas opony do BMW. Nasza wykwalifikowana kadra służy poradą i rzetelną wiedzą w zakresie doboru opon do BMW, chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie Państwa pytania. Informujemy, że Nasza baza jest stale rozwijana i powiększana w celu dostarczenia Państwu pełnej wiedzy z zakresu doboru opon do aut BMW. Jeśli interesują Cię opony do BMW, dobrze trafiłeś, na pewno znajdziemy interesujące Cię opony i udzielimy wyczerpującej odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

  Infolinia:

  32 706 10 18


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.