Strona główna>Opony Nokian

Opony Nokian

opony nokian

Pierwsza fabryka firmy Nokian powstała w fińskiej meijscowości Nokia. Produkuje ona opony, w które wyposażane są samochody osobowe, pojazdy dostawcze, ciężarowe i maszyny. Popularna jest jednak głównie z racji produkowania opon przeznaczonych na trudną zimową pogodę. W Finlandii, skąd pochodzi firma, w sprzedaży znajdują się opony zimowe z kolcami (w Polsce nie są one dozwolone). Produkcja opon na skandynawskie mrozy od początku stanowiła specjalizację koncernu Nokian. W latach 70-tych produkty z fińskiego zakładu w miejscowości Lieksa cieszyły się największą renomą na północy. Opony Nokian są aktualnie sprzedawane w ponad 60 krajach świata. Cały czas znakomite efekty osiągane są w zakresie produkcji opon zimowych Nokian. Wszystko to za sprawą zaawansowanych rozwiązań technicznych, a także wyspecjalizowanych mieszanek. Współcześnie zakłady produkcyjne opon Nokian wykroczyły poza granice północnej Europy, dwie fabryki mają swoją siedzibę w Rosji, kolejne dwie w Słowacji i na Ukrainie, a poza Europą: w Stanach Zjednoczonych, Indonezji, Chinach i w Kazachstanie. Nokian jest więc dominującym skandynawskim producentem opon.

Nokian oferuje ogromny asortyment opon o przeróżnych wymiarach: opony osobowe, opony dostawcze, opony terenowe oraz opony przemysłowe. Do każdej opony firmy Nokian dołączana jest gwarancja jej producenta. Opony skandynawskiego koncernu produkowane są z uwzględnieniem przepisów regulujących wytwarzanie ogumienia na świecie.

Firma Nokian posiada w swojej ofercie szeroki wybór opon w różnych rozmiarach, w fabrykach producenta Nokian produkowane są: opony osobowe, opony dostawcze, opony terenowe, opony przemysłowe, wszystkie opony Nokian objęte są gwarancją producenta i wytwarzane są z uwzględnieniem wszelkich norm dotyczących produkcji ogumienia.

  Infolinia:

  32 706 10 18