Opony do Toyota Chaser 2.4 DT (LX90) 1996
Zmień modelSpecyfikacja modelu:
- Generacja: V (X90)
- Generacja: 1992-1996
- Rodzaj paliwa: Diesel
- Moc silnika: 71 KM | 71 kW | 97 PS
- Średnica otworu centralnego: 60.1
- Ilość otworów: 5
- Ilość i rozstaw śrub montażowych: 5x114.3
- Średnica rozstawu śrub: 114.3 mm
- Rodzaj blokady: Lug nuts
- Rodzaj gwintu: M12 x 1.5

Dobór właściwego ogumienia do Toyoty Chaser z 1996 roku w wersji 2.4 DT to kluczowy krok w zapewnieniu bezpieczeństwa oraz pełnej sprawności układu jezdnego tego klasycznego modelu. W tym przypadku producent przewidział dla Państwa pojazdu rozmiar 185/70R14 88S na obie osie. Wykorzystanie opon o identycznej specyfikacji na przedniej i tylnej osi zapewnia równomierne zachowanie pojazdu w różnych warunkach drogowych oraz pozwala na zachowanie przewidywalnej charakterystyki prowadzenia, co jest niezwykle istotne przy eksploatacji auta o tej specyfice silnikowej.
Podczas selekcji odpowiedniego modelu opon, zwracamy Państwa uwagę na kluczowe parametry techniczne zawarte w oznaczeniu. Indeksy nośności i prędkości muszą być ściśle przestrzegane, aby struktura opony mogła bezpiecznie przenieść masę pojazdu oraz obciążenia generowane podczas jazdy. W przypadku Toyoty Chaser indeks 88 zapewnia odpowiedni margines bezpieczeństwa, a indeks S odnosi się do dopuszczalnych prędkości operacyjnych, które są optymalnie skorelowane z osiągami jednostki napędowej LX90. Zalecamy także, aby przy wyborze pamiętali Państwo o dostosowaniu rodzaju mieszanki do aktualnego sezonu – letnie opony oferują najlepszą skuteczność w wysokich temperaturach, natomiast zimowe są niezbędne dla zachowania przyczepności na śliskiej nawierzchni.
Warto również sprawdzić, czy wybrany model posiada specjalistyczne homologacje zgodne z wymaganiami technicznymi dla tego rocznika. Dobrze dobrane opony nie tylko poprawiają komfort codziennej jazdy, ale przede wszystkim skracają drogę hamowania i zwiększają stabilność w zakrętach. Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania dotyczące specyfiki technicznej, nasz zespół specjalistów w Hurtopony.pl chętnie służy wsparciem w podjęciu ostatecznej decyzji, zapewniając dostęp do produktów sprawdzonych producentów. Zachęcamy do kliknięcia w interesujący Państwa rozmiar opony poniżej, aby przejść bezpośrednio do pełnej oferty przygotowanej dla tego modelu Toyoty.
Rozmiary dla Twojego auta, zgodnie z zaleceniami producenta
| Opona przód | Opona tył | Felga przód | Felga tył |
|---|---|---|---|
| Opony 185/70R14 | Opony 185/70R14 | 5.5Jx14 ET50 | 5.5Jx14 ET50 |