Opony do Toyota

opony do Toyota

Wybierz model samochodu marki Toyota.

Dobierz rozmiar opon do Toyota

Opony do Toyota


Firma Toyota została założona przez Sakichiego i Kiichira Toyoda w roku 1885. W pierwszych latach działalności firma działała w branży tekstylnej. Dopiero w roku 1929 Syn Kiichiro przebranżowił firmę w kierunku motoryzacji. Następnie w 1933 roku uruchomiono pierwszą taśmę montażową. Nadrzędnym wówczas celem Kiichiro była samowystarczalność jego zakładów produkcyjnych, dzięki czemu mógłby produkować auta tanie, na które byłoby stać każdego. W tym samym roku firma Toyota wyprodukowała swój pierwszy silnik, a dwa lata później powstał model auta osobowego nazwany A1. Jednak do roku 1940 Toyota skupiła się na produkcji ciężarówek i autobusów.

Po wybuchu wojna cała produkcja Toyoty skupiona była na produkcji aut użytkowych, a  pod koniec lat 40. Toyotę dotknęła ogólnie panująca recesja, przed którą firmy nie uchroniło nawet wypuszczenie modelu SA. To była ciężka dekada dla całego przemysłu motoryzacyjnego, gdyż przed rokiem 1950 w całym kraju pogłębił się kryzys. Z rokiem 1951 marka Toyota zaczęła ponownie stawać na nogi. Wtedy to rozpoczęto produkcję Toyoty BJ, która była wzorowana na Jeppie MB. Model ten był początkiem serii terenowego Land Cruisera. W roku 1952 wzrastała produkcja, lecz wciąż domeną marki była produkcja ciężarówek. Sektor aut osobowych ożywił się dopiero w drugiej połowie lat 60.

Odpowiedzią na rosnącą konkurencję było wypuszczenie modeli Crown i Corona. Toyot zaatakowała wówczas również rynek Amerykański i Kanadyjski oraz w Ameryce Południowej, Brazylię. Natomiast w roku 1964 otworzono pierwsze przedstawicielstwo w europie, a dokładniej w Danii. W następnym roku istniało już przedstawicielstwo Toyoty w Finlandii. Rok później powstał chyba najważniejszy model w historii koncernu – model Corolla. Model ten doczekał się aż dziesięciu generacji, które sprzedały się w łącznej ilości ponad 30 mln egzemplarzy. Dynamiczny rozwój systemu produkcji w pewnym momencie skupił się wokół koncepcji „Just In time”, czyli skali produkcji dostosowanej do potrzeb rynkowych.

Pod koniec lat 60. przedstawicielstwa Toyoty znajdywały się już między innymi w Holandii, Belgii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Francji, we Włoszech, Austrii i Grecji. Lata 70. przyniosły dynamiczny wzrost eksportu do Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec. Jednak największa sprzedaż Toyoty notowana była w Ameryce Południowej. Auta Toyoty stały się bardzo popularne ze względu na niskie zużycie paliwa. Był to czas, w którym Toyota planowała wzmocnić swoją ofertę na rynek europejski. Stworzono równocześnie sieć sprzedaży, system dystrybucji części i obsługi posprzedażnej. Pod koniec lat 70. sprzedaż Toyoty na rynkach europejskich załamała się, odwrotnie do rynku amerykańskiego, gdzie sprzedaż stale rosła.

W tym czasie Toyota walczyła na rynku amerykańskim z Volkswagenem. W roku 1982 doszło do fuzji Toyoty Motor Company i Toyoty Motor Sales. Krok ten pozwolił na szybsze działanie całej organizacji zarówno pod względem produkcji, magazynowania oraz sprzedaży samochodów. W tym samym roku Toyota opanowała 40% rynku krajowego. Zwiększono inwestycje na badania nad nowymi technologiami. W 1984 roku Toyota weszła we współpracę z General Motors, z którym stworzyła wspólny model. Ta dwuletnia współpraca dała Toyocie doświadczenie, które pozwoliło poradzić sobie z amerykańskimi obostrzeniami przy budowie własnych fabryk w roku 1986. Rok później Toyota, idąc za tendencjami proekologicznymi, wypuściła hybrydowego Priusa.

Auto, które w 2004 roku otrzymało tytuł samochodu roku. Od roku 1999 produkowana jest także, dobrze znana w Polsce,  Toyota Yaris. W Polsce powstały dwie fabryki Toyoty: Fabryka Skrzyń Biegów i Silników Benzynowych w Wałbrzychu oraz Fabryka Silników Diesla w Jelczu-Laskowicach. Na seryjnym wyposażeniu Toyoty montowane są opony wszystkich producentów.

Powyżej przedstawiono listę typów pojazdów marki Toyota, klikając w powyższe linki można przejść do podstron wersji i znaleźć interesujące nas opony do Toyota. Nasza wykwalifikowana kadra służy poradą i rzetelną wiedzą w zakresie doboru opon do Toyota, chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie Państwa pytania. Informujemy, że Nasza baza jest stale rozwijana i powiększana w celu dostarczenia Państwu pełnej wiedzy z zakresu doboru opon do pojazdów Toyota. Jeśli interesują Cię opony do Toyota, dobrze trafiłeś, na pewno znajdziemy interesujące Cię opony i udzielimy wyczerpującej odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

  Infolinia:

  32 706 10 18