Opony do Honda

opony do Honda

Wybierz model samochodu marki Honda.

Dobierz rozmiar opon do Honda

Opony do Honda


Koncern Honda został stworzony przez Sōichirō Honda, człowieka który w wieku 15 lat opuścił dom rodzinny, aby praktykować w warsztacie samochodowym, pracując między innymi przy produkcji auta Art Daimler. Po opatentowaniu w 1929 roku metalowych szprych i założeniu fabryki pierścieni tłokowych w 1930 roku, którą następnie sprzedał w 1945 roku Toyocie, Sōichirō rozpoczął produkcję pierwszego roweru napędzanego silnikiem o pojemności 50 cm³. Był to pierwszy pojazd powstałej rok później, w 1948 roku korporacji Honda Motor Co Ltd. Model ten został nazwany Dream D. W roku 1952 otwarte zostały dwie kolejne fabryki Hondy. W 1953 roku wprowadzono do produkcji pierwszy samochód Hondy – Model T360 oraz dwusuwowy, jednocylindrowy silnik typu H o mocy 1KM.

W roku 1959 powstała pierwsza filia Hondy w USA. Dzisiaj Honda słynie ze swoich aut o charakterze sportowym. Pierwszy model tego typu, powstał już w roku 1936, noszący nazwę S500 przyniósł Hondzie sławę za sprawą zwycięstwa w Formule 1. W roku 1967 otwarto czwartą fabrykę Hondy. Cztery lata później wyprodukowano Hondę Gold Wing, pierwszy motocykl z biegiem wstecznym oraz silnikiem na ładunek uwarstwiony CVCC. Silnik był na tyle rewolucyjny, że patent na niego wykupiły firmy Ford, Toyota, Isuzu i Chrysler. W roku 1972 trafił do produkcji chyba najbardziej znany model Hondy o nazwie Civic. Model ten miał najniższe spalanie wśród aut sprzedawanych za oceanem.

Rok 1976 jest rokiem premiery Hondy Accord, która z biegiem lata przeżywała swoje kolejne wersje. Dwa lata później powstała honda Prelude, pierwsze typowo sportowe auto od Hondy. W 1981 roku stworzono Hondę City. Rok po jej premierze Honda buduje pierwszą fabrykę Hondy w USA oraz wykupuje markę Rover. W roku 1986 Honda stworzyła markę Acura, pod którą sprzedawane były za oceanem luksusowe modele. Dwa lata później Honda opatentowała silnik z rewolucyjną technologią VTEC. Współpraca z Roverem została zakończona w roku 1994 na rzecz BMW. W roku 1996 Honda wygrywa zawody pojazdów zasilanych w całości energią elektryczną. W roku 1998 Honda wprowadza pierwsze auto zasilane sprężonym gazem.

W 2003 powstała kolejna rewolucyjną technologia od Hondy -  i-CTDi. W 2010 koncern rozpoczął produkcję pierwszego sportowego coupe napędzanego silnikiem spalinowo-elektrycznym – Hondę CR-Z. Jak pokazuje historia, Honda  zawsze była prekursorem nowych technologii, starając się aby jej produkty były jak najbardziej innowacyjne. Na wyposażeniu seryjnym poszczególnych modeli tego innowatora znajdują się opony wielu producentów. Dla przykładu w Hondzie Accord użyto opon Bridgestone RE040. W modelu S2000 wykorzystano model opon RE050. W kultowej Hondzie Civic znaleźć można opony Dunlop SP20. Natomiast Honda CR-V posiada na wyposażeniu opony Grandte ST20.

Powyżej pokazujemy listę wariantów aut marki Honda, klikając w powyższe linki można przejść do podstron typów i wyszukać interesujące nas opony do Honda. Nasza wykwalifikowana kadra służy poradą i rzetelną wiedzą w zakresie doboru opon do Honda, chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie Państwa pytania. Informujemy, że Nasza baza jest stale rozwijana i powiększana w celu dostarczenia Państwu pełnej wiedzy z zakresu doboru opon do aut Honda. Jeśli interesują Cię opony do Honda, dobrze trafiłeś, na pewno znajdziemy interesujące Cię opony i udzielimy wyczerpującej odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

  Infolinia:

  32 706 10 18