Opony do Toyota Carina-2 2.0 D (CT170) 1988
Zmień modelSpecyfikacja modelu:
- Generacja: T170
- Generacja: 1987-1992
- Rodzaj paliwa: Diesel
- Moc silnika: 54 KM | 54 kW | 73 PS
- Średnica otworu centralnego: 54.1
- Ilość otworów: 5
- Ilość i rozstaw śrub montażowych: 5x100
- Średnica rozstawu śrub: 100 mm
- Rodzaj blokady: Lug nuts
- Rodzaj gwintu: M12 x 1.5

Wybór właściwego ogumienia do Państwa Toyoty Carina II z jednostką 2.0 D o mocy 73 KM jest kluczowy dla zachowania charakterystyki prowadzenia oraz bezpiecznej eksploatacji tego klasycznego modelu. W naszym sklepie Hurtopony.pl przygotowaliśmy zestawienie dedykowanych rozmiarów, które w pełni odpowiadają specyfikacji technicznej Państwa pojazdu z 1988 roku. Do wyboru mają Państwo warianty 165R13 83S, 185/70R13 85S oraz 185/65R14 85S, które zostały dobrane tak, aby zapewnić optymalną przyczepność przy zachowaniu fabrycznej geometrii zawieszenia.
Podczas selekcji odpowiedniego modelu opony warto zwrócić szczególną uwagę na indeksy nośności oraz prędkości, które muszą być zgodne z wartościami przewidzianymi przez producenta, w tym przypadku oznaczone jako 83S lub 85S. Parametry te gwarantują, że struktura opony jest przystosowana do masy pojazdu oraz rozwijanych przez silnik osiągów. Nie bez znaczenia pozostaje również wybór sezonowości produktu; opony powinny być dopasowane do aktualnych warunków klimatycznych, w których Państwo najczęściej podróżują, co bezpośrednio przekłada się na drogę hamowania i komfort podróży tą niezawodną Toyotą.
Przypominamy, że w przypadku modelu Toyota Carina II, wszystkie wskazane rozmiary są przeznaczone do stosowania zarówno na przedniej, jak i tylnej osi auta zgodnie z wymogami homologacyjnymi. Warto upewnić się, że wybrany komplet opon spełnia wymogi specyficzne dla modelu CT170, co zapewni największą przewidywalność samochodu w trudnych warunkach drogowych. Prawidłowy dobór ogumienia to inwestycja w bezpieczeństwo pasażerów oraz wydłużenie żywotności elementów układu zawieszenia, które w starszych konstrukcjach są szczególnie wrażliwe na jakość amortyzacji zapewnianej przez odpowiednio dobrane opony.
Zachęcamy Państwa do dokładnego przeanalizowania dostępnych poniżej wariantów i wyboru rozwiązania, które najlepiej odpowiada Państwa stylowi jazdy. Prosimy kliknąć w interesujący Państwa rozmiar opony, aby wyświetlić pełną ofertę modeli przygotowaną specjalnie dla Państwa pojazdu i rozpocząć proces kompletowania nowego wyposażenia. Zespół Hurtopony.pl chętnie służy pomocą w doborze produktów, które zapewnią Państwa Toyocie Carina II nienaganne właściwości jezdne przez wiele kolejnych lat.
Rozmiary dla Twojego auta, zgodnie z zaleceniami producenta
| Opona przód | Opona tył | Felga przód | Felga tył |
|---|---|---|---|
| Opony 165R13 | Opony 165R13 | 5Jx13 ET35 | 5Jx13 ET35 |
| Opony 185/70R13 | Opony 185/70R13 | 5.5Jx13 ET35 | 5.5Jx13 ET35 |
| Opony 185/65R14 | Opony 185/65R14 | 5.5Jx14 ET35 | 5.5Jx14 ET35 |