Strona główna>Dobór opon samochodowych>Opony do Nissan>Panel klienta

Opony do Nissan

opony do Nissan

Wybierz model samochodu marki Nissan.

Dobierz rozmiar opon do Nissan

Opony do Nissan


Droga do powstania firmy Nissan przebiegała w kilku etapach. Pierwszym z nich było założenie w 1911 roku  firmy Kwaishinsha. Po wyprodukowaniu w 1914 roku auta o nazwie DAT, nazwę firmy zmieniono na DAT Motorcar. Firma skupiła się na produkcji aut ciężarowych. Z tego też względu rok później doszło do połączenia z firmą Jitsuo Motors. Równolegle w 1928 roku powstał holding Nissan, zajmujący się produkcją części samochodowych. Dnia 1 kwietnia 1933 doszło do połączenia firm Nissan i DAT. Nowopowstała firma pierwsze swoje auto wypuściła w roku 1935 pod nazwą Datsun . W czasach wojny Nissan produkował na potrzeby armii silniki, samochody osobowe oraz samoloty.

Produkcja powojenna ruszyła dopiero w 1947 roku. Wtedy to rozpoczęto produkcję aut na rodzimy rynek, na licencji Brytyjskiego Austina. W połowie lat 50. powstał model terenowego auta o nazwie Datsunl Patrol 4W60. Model terenowy pod nazwą patrol produkowany jest do dziś. W roku 1957 powstał model Bluebird, pierwszy model, który był eksportowany do Stanów Zjednoczonych. Natomiast eksport do europy ruszył w 1962 roku. W roku 1957 ruszyła także produkcja luksusowego Skyline. W roku 1969 modelem 240Z rozpoczęto produkcję sportowej serii od Nissana. Cztery lata później powstał jego następca, model 260Z. Następnie świat ujrzał kolejno wersje 300Z oraz 360Z.

Od nazwy Datsun firma odeszła dopiero w roku 1983, od tamtego czasu sprzedając wyłącznie pod marką Nissana. Z początkiem lat 90. Nissan zaczął rozwijać markę Infiniti, która była odpowiedzią na Lexusa od Toyoty i Acurę od Hondy. Pierwszym autem od Infiniti był model Q45. Rok po nim wyszedł model M30. W roku 2001 Nissan osiągnął zysk w wysokości 8%, najwyższy w historii. Do roku 2004 rekord ten zwiększył się do 11,1%. Od 2006 roku Infiniti jest obecne również na rynku europejskim. Rok później model Nissan Qashqai zdobył pięć gwiazdek w testach NCAP. W 2009 roku powstała najnowsza wersja z serii Z oznaczona numerem 370. W 2010 światu ukazano nową Micre oraz model Venucia przeznaczoną na rynek Chiński.

Spośród wielu producentów opon. Nissan często współpracuje z markami Dunlop, Bridgestone, Michelin czy Continental. Przykładowo w Nissanie 200Z zamontowano opony Bridgestone EG3. W modelu 350Z pojawiły się opony RE040KZ. Model Micra został wyposażony w Bridgestone B391. W Nissanie Maxim zastosowano opony Dunlop SP Sport 5000. Pathfinder został wyposażony w opony Dunlop Grandtek TG35. Natomiast na wyposażeniu modeli Tiida i Livina znalazły się opony Firestone FH705. W modelu Qashqai zamontowano opony Dueler HP Sport. Natomiast Nissan Primera został wyposażony w opony Michelin Energy.

Powyżej pokazujemy listę odmian pojazdów marki Nissan, klikając w powyższe linki można przejść do podstron wersji i znaleźć interesujące nas opony do Nissan. Nasza wykwalifikowana kadra służy poradą i rzetelną wiedzą w zakresie doboru opon do Nissan, chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie Państwa pytania. Informujemy, że Nasza baza jest stale rozwijana i powiększana w celu dostarczenia Państwu pełnej wiedzy z zakresu doboru opon do pojazdów Nissan. Jeśli interesują Cię opony do Nissan, dobrze trafiłeś, na pewno znajdziemy interesujące Cię opony i udzielimy wyczerpującej odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

  Infolinia:

  32 706 10 18