Opony do Renault

opony do Renault

Wybierz model samochodu marki Renault.

Dobierz rozmiar opon do Renault

Opony do Renault


Firma Renault została założona 30 marca 1899 roku przez trzech braci Luisa, Marcela oraz Ferdinanda Renault. Louis posiadał talent do spraw technicznych. Wraz z Marcelem zajęli się więc projektowaniem aut. Pierwszy pojazd firmy Renault nazwany typem A posiadał silnik jednocylindrowy o mocy zaledwie 1,75KM i był chłodzony powietrzem. Po zastąpieniu go silnikiem dwucylindrowym miał już moc 3,5KM i był chłodzony wodą. Skrzynie biegów do tego modelu Louis zaprojektował osobiście. W pierwszym roku działalności firma zaprezentowała dwa modele, a w roku 1902 Louis stworzył swój własny silnik o mocy 25KM. Po śmierci obu braci(Marcela w roku 1903 i Fernanda w roku 1909) Louis zmienia nazwę firmy z Renault Freres (Bracia Renault), na Les Automobiles Renault i wdraża metody produkcji podpatrzone u Forda.

Rozpoczyna się produkcja modeli 20 CV, 30 CV oraz sześciocylindrowego Double Phaeton. W czasach pierwszej wojny światowej Renault, jak większość firm produkowało na potrzeby armii. Czasy te sprawiły, że obok modeli osobowych typu 10 CV i 6 CV Renault zaczął produkować także lekkie ciężarówki oraz traktory. Do końca lat trzydziestych Firma posiadała już w swojej ofercie takie modele jak Primaquatre 11 CV, Vivastelle, sześciocylindrowy Monasix, luksusowe Monastelle i Reinastella oraz w 1934 r. roadster Vivasport z silnikiem o pojemności 3 litrów i model Celtaquatre, wzorowany na autach amerykańskich. Firma zaczęła także wygrywać rozmaite rajdy. Podczas drugiej wojny światowej Renault  był zmuszony produkować dla armii niemieckiej.

Wojna kończy się dla firmy zniszczeniem fabryki w Billencourt oraz śmiercią Louisa Renault. Następnie Renault został przejęty przez państwo, a do produkcji trafia model 4 CV z silnikiem umieszczonym z tyłu oraz trzybiegową skrzynia biegów. Ten zaprojektowany jeszcze przez Louisa Renault model, ze względu na niską cenę oraz dostępność w wersjach pick-up, furgon, limuzyna i cabrio stał się niezwykle popularny. Zostaje także zwiększona produkcja aut użytkowych. W roku 1963 Renault nawiązało współpracę z niemieckim producentem MAN, w wyniku czego zaczynają być produkowane modele Master oraz Trafiic. W roku 1965 na targach w Genewie zaprezentowany został model Ranault 16, będący prekursorem późniejszych aut rodzinnych Renault oraz pierwszym autem na świecie z karoserią typu hatchback.

Od roku 1970 zaczęto montować pasy bezpieczeństwa na wyposażeniu seryjnym wszystkich samochodów Renault. Kolejnym liczącym się modelem w gamie Renault był Renault 5, produkowany później w wersjach Express oraz Renault 5 Turbo. Następnymi zrealizowanymi projektami były Renault 9 z 1981 roku, Renault 11 z 1983, oryginalny Rodeo oraz limuzyna Renault 25. Renault Escape był pierwszym w europie jednobryłowym vanem. W latach 90. powstawała generacja aut znanych do dziś, a wśród nich modele: Clio z roku 1990, Laguna powstała w 1994 oraz Megane 1995 i Scenic 1996, który stał się samochodem roku. W roku 1998 wypuszczono Clio II. Do roku 2004 Renault zakupił 99,3% udziałów firmy Dacia.

W 2004 roku podpisał też porozumienie z japońskim Nissanem i wykupuje 44,4% jego akcji. Nissan wykupuje jednocześnie 15% udziałów w Renault. Dzięki powstaniu spółki Renault Samsung Motors, w której Renault posiadało 70% akcji, a koncert Samsung 30% Renault stało się pierwszym europejskim producentem projektującym i produkującym auta w Korei Południowej. Obecnie Renault-Nissan zajmuje czwartą pozycję na świecie pod względem rocznej produkcji i sprzedaży w branży motoryzacyjnej. Renault w zakresie dostarczania opon na wyposażenie seryjne współpracuje z rodzimym koncernem Michelin.

Powyżej pokazujemy listę wersji pojazdów marki Renault, klikając w powyższe linki można przejść do podstron odmian i znaleźć interesujące nas opony do Renault. Nasza wykwalifikowana kadra służy poradą i rzetelną wiedzą w zakresie doboru opon do Renault, chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie Państwa pytania. Informujemy, że Nasza baza jest stale rozwijana i powiększana w celu dostarczenia Państwu pełnej wiedzy z zakresu doboru ogumienia do pojazdów Renault. Jeśli interesują Cię opony do Renault, dobrze trafiłeś, na pewno znajdziemy interesujące Cię ogumienie i udzielimy wyczerpującej odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

  Infolinia:

  32 706 10 18