Opony>Opony Dunlop

Opony Dunlop

opony dunlop

Dunlop to marka o bogatej historii i tradycji w produkcji opon. Założyciel Dunlopa po raz pierwszy opracował opony pneumatyczne już w 1888 roku, wynalazek ten szybko opatentowano i założono firmę o nazwie Dunlop Pneumatic Tyre Co. Celem firmy było od początku ulepszanie opatentowanej technologii produkcji opon tak, aby zapewniały one duży komfort podczas jazdy. Producent szybko się rozwijał, w roku 1984 połączono produkcje europejską i amerykańską oraz japońską w jedną całość pod marką Sumitomo, która po połączeniu z Goodyearem w 1999 roku stałą się największym producentem opon na świecie Dziś Dunlop produkuje opony do każdego rodzaju pojazdów, od opon osobowych po opony motocyklowe . Opony tej marki charakteryzują się niezwykłą trwałością oraz jakością wykonania, lata doświadczeń w produkcji opon zaowocowało szeregiem innowacyjnych rozwiązań. Dunlop jako pierwszy zwrócił uwagę na zjawisko aquaplaningu, od tamtej pory wszystkie opony produkowane w fabrykach producenta Dunlop charakteryzują sie niewielką, bo zaledwie kilku calową powierzchnią styku opon z podłożem. Liczne nacięcia i rowki gwarantują ochronę przed aquaplaningiem, natomiast rowki o nazwie aquajets wynalezione przez Dunlopa umożliwiają odprowadzanie dużych ilości wody boczną stroną opony.

Modele opon Dunlop

Zapoznaj się z popularną listą modeli opon :

Wybierz rodzaj opon Dunlop

Kliknij i wybierz interesującą cię kategorię opon z podanego producenta aby przejść do listy opon.

  Infolinia:

  32 706 10 18


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.