Nissan Pathfinder


Nissan Pathfinder to średniej wielkości SUV, produkowany przez japoński koncern samochodowy od 1986 roku. Auto to jest następcą modelu Terrano. Pierwsza generacja samochodu produkowana była w latach 1986-1995. Pod nazwą Pathfinder auto to sprzedawane było wyłącznie w Ameryce Północnej, na rynku europejskim natomiast znany był jako Nissan Terrano. Nazwa Pathfinder nawiązuje do jednej z amerykańskich sond kosmicznych.

Model występował w 2- oraz 4-drzwiowej wersji nadwozia. Druga generacja samochodu pojawiła się w sprzedaży w 1996 roku. Auto charakteryzowało się wówczas zdecydowanie bardziej okrągłymi kształtami nadwozia. Zwiększono też jego gabaryty i dzięki temu Nissan Pathfinder zaklasyfikowany został do średniej wielkości SUV-ów. W drugiej generacji auta dostępna była wyłącznie wersja 4-drzwiowa.

Wśród dostępnych przekładni był 4-biegowy automat oraz 5-biegowa skrzynia manualna. Przemodelowane zostały reflektory, zmodyfikowano też zderzaki, a w katalogu pojawiły się również nowe wzory felg do opon do Nissana. Od 2005 roku produkowana jest trzecia generacja tego samochodu. .

  Infolinia:

  32 706 10 18