Opony do Infiniti

opony do Infiniti

Wybierz model samochodu marki Infiniti.

Dobierz rozmiar opon do Infiniti

Opony do Infiniti


Infiniti jest marką aut luksusowych, należącą do Nissana, powstałą w roku 1989 jako odpowiedź na Luksusowe marki Lexus należącą do Toyoty oraz Acura należącą do Hondy. Powstanie marki zostało poprzedzone trzyletnimi badaniami rynku, w celu stworzenia jak najlepszej oferty. W wyniku tych badań, jako pierwsze w sprzedaży pojawiły się kolejno modele sedan Q45 i coupe M30. Model Q45 był wzorowany na Nissanie President oferowanym w Japonii. Model ten napędzany silnikiem V8 konkurował z Mercedesem klasy S, Jaguarem XJ oraz jeszcze świeżym Lexusem LS 400. Z biegiem lat, zgodnie z założonym planem oferta produktowa oraz sieć dealerów stale się poszerzała. Do roku 2000 w gamie modelowej pojawiły się  kompaktowy sedan G20, limuzyny J30 i I30 oraz luksusowy SUV QX4.

W pierwszych latach Infiniti działało wyłącznie na rynku północnoamerykańskim. Dopiero w roku 1996 uruchomiono sprzedaż na Bliskim Wschodzie. W roku 2006 rozpoczęto sprzedaż w Rosji, a Dwa lata później Infiniti weszło do europy. W roku 2002 powstały modele G Sedan i G Coupe. Rok później świat ujrzał charakterystycznego SUVa FX. Następnie do sprzedaży trafił duży SUV QX oraz czterodrzwiowy model M, posiadający wiele z modelu Q45. W roku 2007 powstał model EX oraz kolejne generacje G i FX-a. Rok później powstał model EX37, który jest pierwszym seryjnym pojazdem na świecie, wyposażonym w system Around View Monitor (AVM), pozwalający na parkowanie z wykorzystaniem kamer.

Natomiast w 2009 roku wypuszczono wersję Cabrio modelu G. Rok 2010 to pojawienie się drugiej generacji modelu M, a rok później wersji hybrydowej. Ponieważ Infiniti jest marką ekskluzywną, również opony montowane w poszczególnych modelach należą do najwyższej półki. W zakresie dostawy opon na wyposażenie seryjne Infiniti współpracuje z producentami opon z grupy Premium. W modelu QX56 na wyposażeniu seryjnym montowane są opony Continental. W modelu FX50S montowane są opony Bridgestone dueler H/P. Natomiast w modelu EX37 montowane są opony marki Dunlop.

Powyżej demonstrujemy listę typów aut marki Infiniti, klikając w powyższe linki można przejść do podstron typów i wyszukać interesujące nas opony do Infiniti. Nasza wykwalifikowana kadra służy poradą i rzetelną wiedzą w zakresie doboru opon do Infiniti, chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie Państwa pytania. Informujemy, że Nasza baza jest stale rozwijana i powiększana w celu dostarczenia Państwu pełnej wiedzy z zakresu doboru opon do aut Infiniti. Jeśli interesują Cię opony do Infiniti, dobrze trafiłeś, na pewno znajdziemy interesujące Cię opony i udzielimy wyczerpującej odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

  Infolinia:

  32 706 10 18