Opony>Opony Goodyear

Opony Goodyear

opony goodyear

Markę opon Goodyear Tire & Rubber Company stworzył pod koniec XIX wieku Frank Seiberling, nazwa pochodzi od nazwiska twórcy i wynalazcy wulkanizacji o imieniu Charles. Od momentu wyprodukowania pierwszej opony marki Goodyear w 1898, która była przeznaczona do rowerów firma stała się największym producentem opon na naszej planecie. Potentat w produkcji opon Goodyear stał się liderem rynku i tak pozostało po dziś dzień,opony Goodyear to synonim najwyższej jakości i najlepsze relacje ze swoimi klientami. W dniu dzisiejszym koncern Goodyear jest największym na świecie producentem opon i sprzedaje rocznie setki milionów opon na każdym kontynencie w kilkudziesięciu krajach. Do oponiarskiej grupy Goodyeara należą takie marki jak opony Fulda, Dunlop, opony Sava oraz znane na polskim rynku opony Dębica. Opony Goodyear montowane są w luksusowych samochodach BMW, Ferrari, Fiat, Opel, Skoda oraz w wielu innych. Ogumienie produkowane jest to wielu rodzajów pojazdów, koncern produkuje opony rolnicze, dostawcze. Opony zimowe Goodyear zasłynęły przez rewelacyjny model UG8 czyli Ultra Grip 8, są to opony zimowe klasy wysokiej, świetnie spisują się w zimowych warunkach, produkowane są z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii produkcji opon. Goodyear to opony sprawdzone, pewne i nigdy nie rozczarują swoich klientów. Polecają je organizacje takie jak : ADAC i ACE

Technologie Goodyear

Przy opracowywaniu swoich opon Goodyear korzysta z zaawansowanych rozwiązań technicznych, dzięki czemu są one produktami wysokiej jakości, co potwierdzają nie tylko wybory kierowców, ale też niezależne testy przeprowadzane przez np. pisma motoryzacyjne. Użyte technologie sprawiają (w różnych oponach marki można znaleźć różne rozwiązania), że opony mają wysokie osiągi w całym okresie eksploatacji, niski poziom hałasu, krótką drogę hamowania na mokrej nawierzchni, niskie opory toczenia, co sprzyja obniżeniu zużycia paliwa. Mogą również mieć system trójwymiarowego blokowania klocków bieżnika, co podnosi sztywność i stabilność opony, obniżoną podatność na przebicie i rozcięcie, specjalnie zaprojektowane strefy bieżnika, które przystosowują oponę do warunków na drodze, możliwość jazdy po przebiciu (run flat).

technologie w oponach goodyear
Modele opon Goodyear

Zapoznaj się z popularną listą modeli opon :

Wybierz rodzaj opon Goodyear

Kliknij i wybierz interesującą cię kategorię opon z podanego producenta aby przejść do listy opon.

Ekologia Goodyear

O jakości opon Goodyeara świadczy też to, że na oryginalne wyposażenie swoich modeli wybrały je m.in. takie marki jak Porsche, Mercedes, Audi, BMW, Bentley, czy Land Rover. Polecają je również takie organizacje jak ADAC i ACE.

Goodyear jest marką odpowiedzialną, co oznacza, że przy produkcji swoich opon myśli o zachowaniu w naturalnym stanie środowiska, w którym żyjemy. Potwierdzają to jej starania, by wprowadzić do użytku opony opracowane na bazie naturalnych surowców lub systemów tak wpływających na zachowanie i eksploatację opon, by ograniczały emisję dwutlenku węgla i innych szkodliwych substancji przez pojazdy podczas jazdy. Jako przykłady mogą tu posłużyć opracowanie przyjaznej dla środowiska mieszanki na bazie kukurydzy, opona z odnawialnej biomasy, przetwarzanie odpadów z łusek ryżowych i wykorzystywanie ich jako alternatywne źródło krzemionki na potrzeby produkcji opon.

ekologiczne opony goodyear

Goodyear w Polsce

Goodyear jest obecny w Polsce od bardzo dawna, ciekawostką może być informacja, że pierwsze przedsiębiorstwo w naszym kraju firma otworzyła już w roku 1929, natomiast w 1995 roku marka wykupiła akcje Firmy Oponiarskiej Dębica, stając się jej inwestorem strategicznym. Polskie zakłady stały się też jednymi z ważniejszych fabryk amerykańskiej firmy w Europie.

Firma Goodyear ma w swojej ofercie szeroki wybór opon w różnych rozmiarach, w jego fabrykach są produkowane opony osobowe, dostawcze, terenowe, ciężarowe, rolnicze, przemysłowe. Wszystkie opony Goodyear są objęte gwarancją producenta i wytwarzane są z uwzględnieniem wszelkich norm dotyczących produkcji ogumienia.

polska fabryka opon goodyear

Witaj w świecie doskonałości rolniczej, witaj w Goodyear! Jesteśmy dumni, że od dziesięcioleci towarzyszymy rolnikom na polach, dostarczając opony, które podnoszą wydajność i efektywność pracy. Nasze opony rolnicze reprezentują połączenie innowacji, jakości i wytrzymałości, które pozwalają stawić czoła wyzwaniom każdego dnia.

Innowacyjne Technologie dla Twojego Sukcesu

Goodyear to więcej niż tylko marka opon – to marka, która stale wprowadza nowoczesne technologie do świata rolnictwa. Nasze opony rolnicze są wyposażone w zaawansowane systemy, które przekładają się na lepsze osiągi i komfort pracy. Jedną z naszych flagowych technologii jest LSW – Low Sidewall Technology.

To innowacyjne podejście do konstrukcji opon, które wykorzystuje proporcje opony i felgi w celu uzyskania większej powierzchni kontaktu z podłożem. Dzięki temu zapewniamy nie tylko lepszą trakcję, ale także redukujemy uszkodzenia roślin poprzez mniejszy nacisk na glebę. Efekt? Wyższa efektywność pracy i mniejsze zmęczenie gleby.

opony do traktorów marki goodyear
 goodyear rolnictwo

Nasze opony rolnicze są zaprojektowane z myślą o różnorodności terenów i zadań, z jakimi rolnicy mają do czynienia. Dlatego wykorzystujemy zaawansowane technologie, takie jak GPS TyreSync, które zapewniają precyzyjne prowadzenie ciągnika i wykonywanie operacji polowych. Oszczędność czasu, paliwa i surowców to nasza odpowiedź na współczesne wyzwania rolnictwa.

W Goodyear wiemy, że bezpieczeństwo Twoje i Twojego sprzętu to priorytet. Dlatego nasze opony rolnicze wyposażone są w technologie, takie jak Durawall, zapewniający odporność na uszkodzenia mechaniczne, czy CCT+, który pozwala na bezpieczne kontynuowanie pracy nawet przy utracie ciśnienia w oponie.

Goodyear to partner, na którego możesz liczyć na każdym polu. Nasze opony rolnicze to połączenie innowacyjnych technologii, precyzji i bezpieczeństwa, które stawiają Twoje gospodarstwo na kolejnym poziomie wydajności. Dołącz do naszej rodziny rolników, którzy już odkryli doskonałość w terenie dzięki Goodyear. Odkryj naszą gamę opon rolniczych i doświadcz różnicy, jaką niesie zaawansowana technologia.

Artykuły i nowości

Wielki powrót opon rolniczych i przemysłowych Goodyear na rynek.
Wielki powrót opon rolniczych i przemysłowych Goodyear na rynek.
Powrót giganta na rynek , sprawdź z jakimi produktami firma Goodyear wraca na rynek.
Opony rolnicze Goodyear: Innowacyjność i niezawodność dla profesjonalistów
Opony rolnicze Goodyear: Innowacyjność i niezawodność dla profesjonalistów
Poznaj rozwiązania Goodyear przygotowane celem podniesienia jakości i komfortu wykonywania prac rolniczych.

  Infolinia:

  32 706 10 18


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.