Opony>Opony Bridgestone

Opony Bridgestone

opony Bridgestone

Marka Bridgestone narodziła się w roku 1931 w miejscowości Kurume na Japońskiej wyspie Kyushu. Jej właściciel, Shojiro Ishibashi zajmujący się do tej pory wraz z bratem produkcją obuwia, postanowił nazwać swoją firmę swoim imieniem i nazwiskiem przetłumaczonymi na język angielski. Produkty marki Bridgestone sprzedawane pod amerykańską nazwą rozchodziły się tak szybko, że Pan Ishibashi postanowił przenieść siedzibę firmy z Kurume do Tokyo. W celu zdywersyfikowania produkcji w zakładach były wytwarzane także między innymi piłeczki golfowe, pasy transmisyjne i klinowe oraz gumowe węże. W czasie drugiej wojny światowej firma naturalnie wspierała armię swoim asortymentem. Natomiast po wojnie firma przeżyła prawdziwy rozkwit. Jej siedziba została przeniesiona do ścisłego centrum Tokyo, zostały otwarte nowe punkty sprzedaży. Dzięki wprowadzeniu takich innowacji, jak na przykład opony ze stalowym kordem firma w 1953 roku osiągnęła sprzedaż na poziomie 10 milionów, stając się tym samym największym producentem opon w Japonii.

Pierwszą zagraniczną fabryką Bridgestone powstała w Singapurze w roku 1965; w tej samej dekadzie powstały trzy kolejne fabryki zagraniczne w Malezji, Tajlandii i Indonezji. Ekspansja zagraniczna firmy doprowadziła do założenia w 1967 roku Amerykańskiego oddziału zajmującego się marketingiem. Działania na rzecz poprawy jakości przyniosły firmie Bridgestone w 1968 roku prestiżową nagrodę „Deming Prize”. W latach 70. powstało sześć kolejnych zagranicznych fabryk. Innowacyjność firmy pozwoliła w 1962 na wyprodukowanie pierwszej radialnej opony ciężarowej do i autobusów, a dwa lata później do aut osobowych. W roku 1970 firma Bridgestone, będąca nie tylko producentem, rowerów, piłek golfowych, ale także kijów golfowych, zorganizowała pierwsze zawody pod swoim patronatem, organizowane do dziś pod nazwą Bridgestone Open. Dwa lata później firma zaatakowała rynki europejskie, poprzez otwarcie w Brukseli przedstawicielstwa koncernu na Europę.

W latach 80. Bridgestone wykupiło amerykańskiego giganta Firestone oraz pakiet większościowy Uniroyal Holdings. W roku 1982 firma zaprezentowała pierwszą oponę bezkolcową, a kilka lat później opracowano mieszankę do produkcji opon zimowych. W roku 1997 opony Bridgestone były już używane w bolidach F1, co tylko potwierdziło ich jakość. Od 2007 roku firma ma wyłączność na dostawę opon w Formule 1.Po roku 2000 firma opracowało takie rewolucyjne rozwiązania, jak opony typu runflat, pozwalające na jazdę nawet po przebiciu opony oraz system Aircept używany w super szerokich oponach Greatec zastępujących bliźniacze opony napędowe w ciężarówkach i autobusach. Później koncern otworzył kolejne fabryki, między innymi w Polsce. Firma sprzedaje opony pod takimi markami jak Dayton, First stop, Seiberling, Road King.

historia marki Bridgestone
Modele opon Bridgestone

Zapoznaj się z popularną listą modeli opon :

Wybierz rodzaj opon Bridgestone

Kliknij i wybierz interesującą cię kategorię opon z podanego producenta aby przejść do listy opon.

Samochody osobowe

W ofercie opon osobowych znajdziemy bieżniki opon letnich turystycznych, zapewniającą bezpieczną jazdę nawet na bardzo mokrej nawierzchni. Zimowy bieżnik Blizzak, który poradzi sobie nawet w najtrudniejszych warunkach drogowych.

Nie brakuje również opon całorocznych - tu mamy wybór dwóch bieżników, jeden który sprosta każdym warunką jazdy oraz ten który redukuję zużycie paliwa i sprawdzi się w codziennej jeździe miejskiej. Klientom oferują również model Duravis dedykowany jest tylko do pojazdów dostawczych

Opony do samochdów osobowych Bridgestone

Samochody dostawcze i ciężarowe

Opony ciężarowe i dostawcze Bridgestone

W tej grupie znajdują się opony autokarowe, do autobusów miejskich, dalekobieżnych oraz uniwersalne, które mają szerokie spektrum zastosowania. Znajdziemy tu ogumienie zimowe, letnie oraz całoroczne.

Jest to ogumienie nadające się na długie trasy, zmniejszają zużycie paliwa,emisję dwutlenku węgla, zapewniają komfort podczas podróży przy zapewnieniu uzyskaniu wysokich przebiegów.

Ciągniki rolnicze

W ofercie opon rolniczych producent przygotował trzy modele opon radialnych. Każda z nich jest skrojona do potrzeb klientów i znajdzie zastosowanie w różnych warunkach pracy. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii opony rolnicze Bridgestone charakteryzują się bardzo dobrą przyczepnością oraz ochroną upraw dzięki zmniejszeniu wpływu na zagęszczenie gleby. Zachęcamy do przeczytania opisu bieżników zamieszczonych na naszej stronie, aby dobrać odpowiedni bieżnik dostosowany do specyfiki pracy.

Opony do maszyn rolniczych Bridgestone

Motocykle

opony motocyklowe Biridgestone

Gama opon motocyklowych jest naprawdę bogata. Każdy motocyklista wie, że muszą być to dobrej jakości produkty. Bridgestone oferuję głównie opony do jazdy sportowej, ale znajdziemy również idealne na jazdę turystyczną, oraz takie, które poradzą sobe na naprawdę trudnym terenie. Marka jest stałym dostawcą do flagowców takich jak Yamaha czy Kawasaki. Zastosowane bieżniki zapewniające duże osiągi, komfort jazdy łącząc to z bezpieczeństwem które producent stawia na pierwszym miejscu.

Przemysłowe

Pośród tej grupy znajdują się ogumienie budowlane, przemysłowe, do maszyn portowych oraz wykorzystywane podczas pracy w kopalniach odkrywczych jak i podziemnych. Wszystkie te opony są przystosowane do pracy przy dużych ładunkach oraz wysokich temperatur. Zapewniają najwyższej klasy bezpieczeństwo, długotrwałą wydajność, komfort jazdy oraz zwrot z inwestycji.

opon przemysłowe Bridgestone

Artykuły i nowości

Jak rozpoznać oznaki nieprawidłowego zużycia opony rolniczej?
Jak rozpoznać oznaki nieprawidłowego zużycia opony rolniczej?
Artykuł wskazujący sygnały wskazujące na nieprawidłowe zużycie opon rolniczych. Opisuje różne formy nieprawidłowego zużycia opon rolniczych oraz przedstawia wskazówki dotyczące monitorowania i utrzymania opon w optymalnym stanie.
10 lat gwarancji na opony rolnicze Bridgestone
10 lat gwarancji na opony rolnicze Bridgestone
Dziesięć lat gwarancji na opony rolnicze Bridgestone. Sprawdź szczególy i warunki gwarancji.

  Infolinia:

  32 706 10 18


Ustawienia

W każdej chwili możesz zmienić swoje preferencje dotyczące plików cookies w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Analityka

Pliki cookie umożliwiają gromadzenie anonimowych informacji dotyczących aktywności użytkowników na stronie, co przekłada się na możliwość ciągłego doskonalenia naszego serwisu i sprawienia, że korzystanie z niego staje się bardziej intuicyjne.

Marketing

Analizujemy Twoje przeglądane treści i zakupy na naszej stronie, aby lepiej dostosować wyświetlane reklamy do Twoich zainteresowań. Dzięki temu prezentujemy Ci reklamy, które są bardziej przydatne i interesujące z Twojej perspektywy.