Opony>Opony Bridgestone

Opony Bridgestone

Marka Bridgestone narodziła się w roku 1931 w miejscowości Kurume na Japońskiej wyspie Kyushu. Jej właściciel, Shojiro Ishibashi zajmujący się do tej pory wraz z bratem produkcją obuwia, postanowił nazwać swoją firmę swoim imieniem i nazwiskiem przetłumaczonymi na język angielski. Produkty marki Bridgestone sprzedawane pod amerykańską nazwą rozchodziły się tak szybko, że Pan Ishibashi postanowił przenieść siedzibę firmy z Kurume do Tokyo. W celu zdywersyfikowania produkcji w zakładach były wytwarzane także między innymi piłeczki golfowe, pasy transmisyjne i klinowe oraz gumowe węże. W czasie drugiej wojny światowej firma naturalnie wspierała armię swoim asortymentem. Natomiast po wojnie firma przeżyła prawdziwy rozkwit. Jej siedziba została przeniesiona do ścisłego centrum Tokyo, zostały otwarte nowe punkty sprzedaży. Dzięki wprowadzeniu takich innowacji, jak na przykład opony ze stalowym kordem firma w 1953 roku osiągnęła sprzedaż na poziomie 10 milionów, stając się tym samym największym producentem opon w Japonii.

Pierwszą zagraniczną fabryką Bridgestone powstała w Singapurze w roku 1965; w tej samej dekadzie powstały trzy kolejne fabryki zagraniczne w Malezji, Tajlandii i Indonezji. Ekspansja zagraniczna firmy doprowadziła do założenia w 1967 roku Amerykańskiego oddziału zajmującego się marketingiem. Działania na rzecz poprawy jakości przyniosły firmie Bridgestone w 1968 roku prestiżową nagrodę „Deming Prize”. W latach 70. powstało sześć kolejnych zagranicznych fabryk. Innowacyjność firmy pozwoliła w 1962 na wyprodukowanie pierwszej radialnej opony ciężarowej do i autobusów, a dwa lata później do aut osobowych. W roku 1970 firma Bridgestone, będąca nie tylko producentem, rowerów, piłek golfowych, ale także kijów golfowych, zorganizowała pierwsze zawody pod swoim patronatem, organizowane do dziś pod nazwą Bridgestone Open. Dwa lata później firma zaatakowała rynki europejskie, poprzez otwarcie w Brukseli przedstawicielstwa koncernu na Europę.

W latach 80. Bridgestone wykupiło amerykańskiego giganta Firestone oraz pakiet większościowy Uniroyal Holdings. W roku 1982 firma zaprezentowała pierwszą oponę bezkolcową, a kilka lat później opracowano mieszankę do produkcji opon zimowych. W roku 1997 opony Bridgestone były już używane w bolidach F1, co tylko potwierdziło ich jakość. Od 2007 roku firma ma wyłączność na dostawę opon w Formule 1.Po roku 2000 firma opracowało takie rewolucyjne rozwiązania, jak opony typu runflat, pozwalające na jazdę nawet po przebiciu opony oraz system Aircept używany w super szerokich oponach Greatec zastępujących bliźniacze opony napędowe w ciężarówkach i autobusach. Później koncern otworzył kolejne fabryki, między innymi w Polsce. Firma sprzedaje opony pod takimi markami jak Dayton, First stop, Seiberling, Road King.

Firma Bridgestone posiada w swojej ofercie szeroki wybór opon w różnych rozmiarach, w fabrykach producenta Bridgestone produkowane są: opony osobowe, opony dostawcze, opony terenowe, opony ciężarowe, opony motocyklowe, wszystkie opony Bridgestone objęte są gwarancją producenta i wytwarzane są z uwzględnieniem wszelkich norm dotyczących produkcji ogumienia.

Wybierz rodzaj opon Bridgestone

Kliknij i wybierz interesującą cię kategorię opon z podanego producenta aby przejść do listy opon.

  Infolinia:

  32 706 10 18