Przejdź do głównej treści

Darmowa dostawa

Opony do Fiat Palio 1.7D 1997

Zmień model

Specyfikacja modelu:

  • Generacja: 178
  • Generacja: 1996-2003
  • Rodzaj paliwa: Diesel
  • Moc silnika: 51 KM | 51 kW | 69 PS
  • Średnica otworu centralnego: 58.1
  • Ilość otworów: 4
  • Ilość i rozstaw śrub montażowych: 4x98
  • Średnica rozstawu śrub: 98 mm
  • Rodzaj blokady: Lug bolts
  • Rodzaj gwintu: M12 x 1.25
Hatchback

Wybór właściwego ogumienia do Państwa Fiata Palio z 1997 roku z jednostką napędową 1.7D o mocy 69 KM to kluczowa decyzja, która bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo oraz komfort codziennej eksploatacji. Ten konkretny model charakteryzuje się dość lekką konstrukcją, dlatego przy doborze opon należy bezwzględnie przestrzegać specyfikacji producenta w zakresie indeksów nośności oraz prędkości. Odpowiednie parametry gwarantują, że opona będzie właściwie współpracować z układem zawieszenia pojazdu, co wpłynie na przewidywalność prowadzenia oraz długowieczność bieżnika. W przypadku tego modelu dysponują Państwo kilkoma fabrycznie przewidzianymi opcjami, obejmującymi zarówno felgi 14, jak i 15-calowe, co pozwala na pewną personalizację właściwości jezdnych w zależności od preferencji.

Dla Fiata Palio 1.7D przygotowaliśmy zestawienie dopuszczalnych rozmiarów, takich jak 175/65SR14, 185/60SR14 oraz 195/50HR15. Warto zwrócić uwagę, że w zależności od wybranego rozmiaru, zmienia się nie tylko szerokość opony, ale także profil, co ma istotne znaczenie dla pracy pojazdu na nierównościach. Jeśli decydują się Państwo na różne rozmiary opon na osiach, kluczowe jest pamiętanie, że w przypadku Fiata Palio zazwyczaj zaleca się stosowanie identycznego ogumienia na obu osiach, chyba że specyfika felg wymusza inne rozwiązanie. Różne rozmiary na osiach mogą znacząco zmieniać charakterystykę prowadzenia, wpływając na podsterowność lub nadsterowność, dlatego przy dokonywaniu wyboru należy kierować się zaleceniami producenta, aby zachować pełną spójność techniczną układu jezdnego.

Podczas selekcji idealnego modelu opony, zachęcamy do weryfikacji indeksów prędkości, oznaczonych literami S lub H, które są bezpośrednio dopasowane do osiągów silnika wysokoprężnego. Sezonowość ogumienia powinna być oczywiście pochodną Państwa stylu jazdy oraz warunków klimatycznych, w jakich najczęściej się Państwo poruszają. Jeśli model Państwa auta posiada specyficzną homologację, warto upewnić się, że wybrany produkt w pełni ją spełnia, co dodatkowo zoptymalizuje współpracę koła z pojazdem. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną ofertą – zachęcamy do kliknięcia w interesujący Państwa rozmiar poniżej, aby wyświetlić dostępne modele i przejść do zakupu części idealnie dopasowanych do Państwa Fiata Palio.

Rozmiary dla Twojego auta, zgodnie z zaleceniami producenta

Opona przódOpona tyłFelga przódFelga tył
Opony 175/65SR14Opony 175/65SR145.5Jx14 ET445.5Jx14 ET44
Opony 185/60SR14Opony 185/60SR146Jx14 ET406Jx14 ET40
Opony 195/50HR15Opony 195/50HR156Jx15 ET356Jx15 ET35

Samochód Fiat Palio z rocznika 1997 występuje również w wersjach silnika: