Opony do Kia

opony do Kia

Wybierz model samochodu marki Kia.

Dobierz rozmiar opon do Kia

Opony do Kia


Firma Kia została założona w roku 1944. W pierwszych latach jej działalności produkowano części do rowerów oraz stalowe rury. W 1951 roku powstał pierwszy autorski rower od Kii. Następnie ruszyła produkcja skuterów, z pierwszym modelem o nazwie C-180 wyprodukowanym w roku 1961. Rok później rozpoczęto produkcję trójkołowych pojazdów dostawczych. Z początkiem lat 70 Kia skonstruowała własny silnik, co było przyczynkiem do wytwarzania samochodów ciężarowych. Pierwszym osobowym modelem Kii była Brisa S100, którą produkowano na licencji Mazdy od roku 1974. Na licencji japońskiego producenta były produkowane także modele: Pride, Avella, Sephia, Clarus oraz Potentia.

W latach późniejszych Kia montowała także na licencji Peugeota oraz Fiata. Doświadczenie zdobyte przy produkcji aut licencyjnych pozwoliło zaprojektować swoje własne modele, wśród których znalazły się: busy Bongo z roku 1981, Seres z roku 1983 czy Besta wyprodukowana w 1986 roku oraz auta osobowe, czyli Pride z roku 1987, powstały w roku 1987 Concord oraz Capital z roku 1989. Dzięki wykupieniu w roku 1976 28,3% akcji firmy Asia Motors, do roku 2000 produkowano samochody także pod tą marką. W latach 80. sprzedano cześć akcji firmom Mazda oraz Ford, co skutkowało sprzedażą niektórych modeli samochodów. W latach 90. Kię dosięgnął kryzys, aby przez niego przebrnąć weszła we współpracę z rodzimym hyundaiem.

W roku 1992 Kia wypuściła pierwszego kompaktowego SUV-a Sportage, który zmienił wizerunek marki.  W Polsce Kia pod nazwą Kia Motors Polska działa od 1995 roku. W roku 2007 do produkcji seryjnej weszła Kia Cee’d, pierwsze auto zaprojektowane z myślą o klientach europejskich. Model ten otrzymał pięć gwiazdek w testach NCAP, podobnie jak wypuszczony w 2009 roku model Sorento. W tym samym roku przyznano prestiżową nagrodę „iF product design award” w dziedzinie wzornictwa przemysłowego dla modelu Venga. Od 2010 roku Kia wprowadziła pełną siedmioletnią gwarancję na wszystkie swoje modele opon w Europie. Głównymi dostawcami opon dla Kii są firmy Michelin i Hankook.

I tak, na przykład model Kia Picanto wyposażono w opony Hankook K702 oraz opon Michelin Energy.

Powyżej demonstrujemy listę typów aut marki Kia, klikając w powyższe linki można przejść do podstron typów i wyszukać interesujące nas opony do Kia. Nasza wykwalifikowana kadra służy poradą i rzetelną wiedzą w zakresie doboru opon do Kia, chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie Państwa pytania. Informujemy, że Nasza baza jest stale rozwijana i powiększana w celu dostarczenia Państwu pełnej wiedzy z zakresu doboru opon do aut Kia. Jeśli interesują Cię opony do Kia, dobrze trafiłeś, na pewno znajdziemy interesujące Cię opony i udzielimy wyczerpującej odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania.

  Infolinia:

  32 706 10 18