Przejdź do głównej treści

Darmowa dostawa

Opony do Fiat Albea 1.3TD 2006

Zmień model

Specyfikacja modelu:

  • Generacja: 170
  • Generacja: 2002-2012
  • Rodzaj paliwa: Diesel
  • Moc silnika: 51 KM | 51 kW | 69 PS
  • Średnica otworu centralnego: 58.1
  • Ilość otworów: 4
  • Ilość i rozstaw śrub montażowych: 4x98
  • Średnica rozstawu śrub: 98 mm
  • Rodzaj blokady: Lug bolts
  • Rodzaj gwintu: M12 x 1.25
Saloon

Wybór odpowiedniego ogumienia dla modelu Fiat Albea z 2006 roku wyposażonego w silnik 1.3TD o mocy 69 KM to kluczowa decyzja, która bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo oraz komfort codziennej eksploatacji. Jako specjaliści w Hurtopony.pl doskonale wiemy, że konstrukcja tego pojazdu wymaga precyzyjnego dopasowania parametrów technicznych. W przypadku Państwa samochodu producent przewidział możliwość zastosowania różnych wariantów rozmiarowych, począwszy od bazowego 175/70SR14 S, poprzez alternatywne 175/65SR15 S oraz 185/60SR15 S, aż po opcję o wyższej średnicy felgi 185/55HR16 H. Warto pamiętać, że podane oznaczenia wskazują na konkretne wymagania dotyczące indeksów nośności oraz prędkości, których przestrzeganie jest niezbędne dla zachowania właściwej charakterystyki jezdnej pojazdu.

Zwracamy Państwa uwagę, że w Państwa modelu Fiata Albea dopuszczalne jest stosowanie różnych rozmiarów ogumienia w zależności od wybranej konfiguracji kół. Jeśli zdecydują się Państwo na różne rozmiary na osi przedniej i tylnej, należy pamiętać, że takie rozwiązanie, nazywane ogumieniem mieszanym, jest często stosowane w celu poprawy stabilności oraz przyczepności. Przy takiej konfiguracji absolutnie kluczowe jest, aby opony na tej samej osi były identyczne pod kątem marki, modelu, a także stopnia zużycia bieżnika. Nasi doradcy sugerują, aby przed finalnym wyborem sprawdzić również, czy wybrany komplet posiada odpowiednią homologację producenta dla danego modelu, co gwarantuje pełną kompatybilność z układem przeniesienia napędu i zawieszeniem Państwa diesla.

Przy zakupie zachęcamy do głębszej analizy indeksów prędkości i nośności, ponieważ muszą one odpowiadać specyfikacji technicznej silnika 1.3TD. Niezależnie od wybranego rozmiaru, niezwykle ważne jest także określenie sezonowości opon – w naszym klimacie przejście na dedykowane ogumienie zimowe lub przygotowanie się do sezonu letniego jest podstawą odpowiedzialnego prowadzenia. Dbając o wysoką jakość gumy i odpowiednią głębokość rowków bieżnika, inwestują Państwo bezpośrednio w krótszą drogę hamowania i pewniejsze pokonywanie zakrętów. Zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi poniżej opcjami rozmiarowymi – prosimy kliknąć w interesujący Państwa wariant, aby przejść bezpośrednio do wyselekcjonowanej oferty opon dopasowanych do Państwa Fiata Albea.

Rozmiary dla Twojego auta, zgodnie z zaleceniami producenta

Opona przódOpona tyłFelga przódFelga tył
Opony 175/70SR14Opony 175/70SR145.5Jx14 ET445.5Jx14 ET44
Opony 175/65SR15Opony 175/65SR155.5Jx15 ET405.5Jx15 ET40
Opony 185/60SR15Opony 185/60SR155.5Jx15 ET405.5Jx15 ET40
Opony 185/55HR16Opony 185/55HR166Jx16 ET406Jx16 ET40

Samochód Fiat Albea z rocznika 2006 występuje również w wersjach silnika: